Polska filmowa 2

Polska, 2016

gatunek: seria dokumentalna

czas trwania: 60 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Są w Polsce miejsca, w których filmowa fikcja miesza się z rzeczywistością. To właśnie one zostaną bohaterami drugiego sezonu porywającej serii "Polska Filmowa".

Aktor Rafał Zawierucha ponownie wyrusza w podróż po Polsce, aby odkryć przed widzami miejsca, w których tworzyła się historia polskiego kina, a kino tworzyło historię. Tym razem zobaczymy, gdzie powstawały zdjęcia do kultowego "Rejsu", "O dwóch takich co ukradli księżyc" , czy "Starej baśni". Usłyszymy również tajemnice na temat słynnych polskich filmów i seriali oraz anegdoty z planu.

Najnowsza seria dokumentalna, wyprodukowana specjalnie dla CANAL+ DISCOVERY, zabiera widza w niezwykłą podróż po Polsce i razem z nim odkrywa ją na nowo.

W każdym odcinku przedstawiony jest inny region, miejscowość lub miejsce, w którym kręcono najbardziej popularne produkcje. Zakątki znane z wielkiego ekranu, na co dzień wyglądają oczywiście zupełnie inaczej. Na własne oczy przekonamy się, jak działa magia kina: jak zadziwiające metamorfozy zachodziły tutaj na potrzeby różnych planów filmowych, wymogów scenariuszowych i scenograficznych. W serii występują znakomici polscy twórcy, którzy przyczynili się do powstania najsłynniejszych polskich filmów. Zdradzą nam oni nie tylko tajniki kuchni filmowej, ale także mnóstwo ciekawostek z planu i anegdot. A wszystko to "na miejscu akcji", w pięknych polskich plenerach.

Premiery kolejnych odcinków serii "Polska Filmowa" w poniedziałki, od 2 stycznia, o 21:00, tylko w CANAL+ DISCOVERY.

WYDARZENIA

Druga seria "Polski filmowej" od 2 stycznia w CANAL+ DISCOVERY

2 stycznia CANAL+ DISCOVERY zaprasza na drugą odsłonę oryginalnej serii „Polska filmowa”. Aktor Rafał Zawierucha ponownie wyrusza w podróż po Polsce, aby odkryć przed widzami miejsca, w których tworzyła się historia polskiego kina. Premierowe odcinki w każdy poniedziałek, od 2 stycznia, o godz. 21:00, tylko w CANAL+ DISCOVERY.

więcej
Polska filmowa 2
Polska, 2016
Są w Polsce miejsca, w których filmowa fikcja miesza się z rzeczywistością. To właśnie one zostaną bohaterami drugiego sezonu porywającej serii "Polska Filmowa".
seria dokumentalna
Polska filmowa 2
4,0 5 1 53