PREMIERA

2006.09.12

CANAL+ PREMIUM

11:14

USA/Kanada, 2003

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: dramat

czas trwania: 82 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Przedmieścia Middleton. Pewien pozornie spokojny wieczór zmienia na zawsze losy kilkorga mieszkańców sennego miasteczka.

Dokładnie o 11:14 pijany Jack (Henry Thomas) potrąca przypadkowego przechodnia. W tym samym czasie w sklepie Buzzy (Hilary Swank) dochodzi do strzelaniny, w wyniku której młoda sprzedawczyni zostaje ranna. Kolejny bohater, Frank (Patrick Swayze), chce na cmentarzu zatrzeć ślady po rzekomym morderstwie, które - jak sądzi - popełnił jego syn. Tymczasem trzech pijanych nastolatków - Duffy (Shawn Hatosy), Eddie (Ben Foster) i Kevin (Rick Gomez) - sieje postrach jeżdżąc starym vanem i obrzucając puszkami inne auta. Piękna Cheri (Rachael Leigh Cook) ma jeszcze bardziej niebezpieczne plany - próbuje wrobić swojego chłopaka w morderstwo. Losy bohaterów stykają się o 11:14, która dla wszystkich okaże się feralną godziną.

"11:14" to debiut GREGA MARCKSA. Krótkometrażowe filmy reżysera i scenarzysty były prezentowane na ponad 50 festiwalach filmowych zdobywając szereg wyróżnień. Jego scenariusz do "11:14" zainteresował niezależnego producenta Beau Flynna ("Pocałunek Judasza", "Egzorcyzmy EmilyRose"). Zdjęcia kręcono w okolicach Los Angeles, a w ekipie realizatorów znaleźli się m.in. operator ShaneHurlbut ("Sekta"), scenograf Devorah Herbert ("Pięknie i jeszcze piękniej) i kompozytor Clint Mansell ("Bunkier"). Do obsady udało się zaprosić takie gwiazdy jak Hilary Swank czy Patrick Swayze. W "11:14" występują u ich boku: Barbara Hershey ("Hannah i jej siostry", "Portret damy"), Henry Thomas ("Wichry namiętności", "Gangi Nowego Jorku"), Rachael Leigh Cook ("Cała ona", "Josie i kociaki") i Ben Foster ("Telefon", serial "Sześć stóp pod ziemią"). "11:14" wyróżniono m.in. DVDX Award za rolę Barbary Hershey na DVD ExclusiveAwards i prezentowano w konkursie głównym na FF w Deauville.

WASZE OPINIE

matost8

Dobrze zagrany film. W ciągu całego filmu poznajemy mniej lub bardziej powiązane ze sobą wątki, które splatają się w doskonale złożoną całość dopiero na samym końcu filmu. Wątki są tak zmonotwane, że film koniecznie trzeba obejrzeć w całości, inczej nie załapie się o co chodzi. Kusi mnie, żeby porównać ten film do kultowego "Pulp fiction", ale to w gruncie rzeczy dwa odrębne gatunki, a "11:14" i tak przy tym obrazie wypada dość cienko ;) Polecam!

mrpower

Ekstra film, jestem pod wrażeniem :), jedna wada -->> trzeba obejżeć cały bo mozna nie załapać o co biega :) !!!

bombelloo

daje rade polecam fajnie zmontowany
11:14
reżyseria:
USA/Kanada, 2003
Przedmieścia Middleton. Pewien pozornie spokojny wieczór zmienia na zawsze losy kilkorga mieszkańców sennego miasteczka.
dramat
11:14
4,6 5 1 59