PREMIERA

2007.06.13

CANAL+ PREMIUM

2DTV II

Wlk. Brytania

gatunek: serial animowany

czas trwania: 20 min

Ocena filmu

0.00

Opis

2DTV to brytyjska seria skeczy przedstawiających życie sławnych i bogatych, która w Wielkiej Brytanii cieszy się niesłabnącą popularnością od blisko 5 lat.

Krótkie, ostre i dosadne żarty o najważniejszych personach świata polityki, showbiznesu i sportu podbiły serca widzów na całym świecie. Serial łączy tradycyjną animację z wyspecjalizowanymi technikami komputerowymi. Obrazy są najpierw rysowane ręcznie, a następnie poddawane obróbce w technologii cyfrowej. Galeria parodiowanych w 2DTV postaci liczy ponad 400 doskonale znanych twarzy. Już od pierwszych odcinków regularnie pojawiają się w nim Tony i Cherie Blair, George Bush, David Beckham, Geri Halliwell, Osama Bin Laden i królewska rodzina/b>. Twórcy 2DTV nie mają litości dla parodiowanych gwiazd i z wielkim zaangażowaniem uwypuklają ich charakterystyczne cechy - Victoria BeckhamCamilla Parker Bowles przeraźliwie brzydka, Jennifer Lopez zmanierowana, a Michaelowi Jacksonowi sypie się twarz. Oprócz nich oraz innych znanych z tabloidów postaci, w serialu pojawiają się też gadające psy, mrówka o sześciu stopach i gigantyczna ćma.

Serial wywołuje niemałe kontrowersje. Najgłośniejsza sprawa miała miejsce na początku 2003 roku, kiedy reklama promująca płyty DVD i kasety wideo "The best of 2DTV" została usunięta z anteny telewizyjnej. Materiał przedstawiał prezydenta USA, George'a W. Busha, który wyciąga kasetę wideo z aktówki i wkłada ją do tostera. Wyświetlanie reklamy zostało wstrzymane, gdyż uznano, że nie wolno wykorzystywać czyjegoś wizerunku w celach komercyjnych bez jego zgody. Ostatecznie wycofano się z tej decyzji, bo "rysunek satyryczny" to nie to samo, co "użycie wizerunku" i reklama wróciła na antenę.

Nie wszystkie parodiowane postacie są negatywnie nastawione do 2DTV. George Michael jest wielkim miłośnikiem serii i osobiście zwrócił się do jej twórców, by stworzyli animowany teledysk do jego singla "Shoot the dog". Utrzymany w konwencji 2DTV zlepek skeczy pokazuje animowanego George'a Michaela w towarzystwie innych znanych ze świata mediów postaci - od królowej Elżbiety po członków rodziny Simpsonów.
2DTV II
Wlk. Brytania
2DTV to brytyjska seria skeczy przedstawiających życie sławnych i bogatych, która w Wielkiej Brytanii cieszy się niesłabnącą popularnością od blisko 5 lat.
serial animowany
2DTV II
4,8 5 1 28