PREMIERA

2003.12.13

CANAL+ PREMIUM

40 DNI I 40 NOCY

40 Days and 40 Nights

USA/Wlk. Brytania/Francja, 2002

reżyseria:

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia romantyczna

czas trwania: 92 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Komedia romantyczna o konsekwencjach życia w celibacie. W roli głównej z idolem amerykańskich nastolatek Joshem Hartnettem.

Matt Sullivan (Josh Hartnett), młody yuppie z San Francisco, doznaje poważnego zawodu miłosnego. Początkowo jedynym lekarstwem na złamane serce wydają mu się kolejne niezobowiązujące romanse. Wkrótce jednak zaczyna odczuwać przesyt. Za radą brata - Johna (Adam Trese), który uczy się w seminarium duchownym, Matt składa wielkopostną deklarację: żadnego seksu przez 40 dni. Koledzy znający jego przyzwyczajenia wątpią czy dotrzyma przysięgi. Nawet współlokator Ryan (Paulo Costanzo) zastanawia się czy tak długa wstrzemięźliwość leży w naturze kolegi. A pokusy czyhają na niego na każdym kroku. Nawet w firmie internetowej bigwindow.com, w której pracuje, wszystkie koleżanki nagle zaczynają z nim flirtować. Mattowi zazwyczaj niełatwo wytrwać w swoich postanowieniach, ale tym razem naprawdę świetnie się kontroluje. Nawet uroki byłej dziewczyny, Nicole (Vinessa Shaw), nie robią już na nim wrażenia. Wszystko idzie dobrze do czasu, gdy w życie Matta wkracza kobieta z jego marzeń - Erica Sutton (Shannyn Sossamon).

Pomysł komedii o abstynencji seksualnej zaczerpnięty jest z autentycznych doświadczeń scenarzysty filmu Roberta Pereza. Reżyserii podjął się wytrawny hollywoodzki twórca MICHAEL LEHMANN, autor tak popularnych komedii jak "Hudson Hawk", "Odlotowcy", "Mój olbrzym" czy "Jak pies z kotem". W postać głównego bohatera wcielił się jeden z najpopularniejszych obecnie aktorów po drugiej stronie Atlantyku Josh Hartnett ("Pearl Harbor"). W roli drugoplanowej - szefa Matta - pojawia się pamiętany z filmu "Po godzinach" aktor i reżyser Griffin Dunne.

WASZE OPINIE

Marcinek

A ja nic nie powiem!!

pyla

a mnie sie ta komedia nie podobalła.W szczegulniści kawałki które wzbudzały temat seksu....to nie jest komedia dla dzieci.

pomek

bardzo ciekawy przrodniczo naukowy film
40 DNI I 40 NOCY
reżyseria:
USA/Wlk. Brytania/Francja, 2002
Komedia romantyczna o konsekwencjach życia w celibacie. W roli głównej z idolem amerykańskich nastolatek Joshem Hartnettem.
komedia romantyczna
40 DNI I 40 NOCY
3,7 5 1 9