PREMIERA

2014.06.04

CANAL+ PREMIUM

7 dni w Hawanie

7 Days in Havana

Francja/Hiszpania, 2012

, , , , , ,

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: dramat

Ocena filmu

0.00

Opis

Siedem noweli o stolicy Kuby wyreżyserowanych przez takich filmowców, jak Laurent Cantet, Benicio Del Toro, Julio Médem, Gaspar Noé, Elia Suleiman, Juan Carlos Tabío, Pablo Trapero. W obsadzie m.in. Emir Kusturica, Josh Hutcherson, Daniel Brühl i Elia Suleiman

Amerykański turysta Teddy Atkins (Josh Hutcherson), odwiedzając po raz pierwszy Hawanę wynajmuje taksówkarza, który zabiera go w interesującą podróż po mieście. Znany reżyser (Emir Kusturica) ma odebrać na Kubie nagrodę za całokształt twórczości. Cenniejsz jednak okazuje się przyjaźń, która nawiązuje ze swoim kierowcą, niezwykle utalentowanym trębaczem. Leonardo (Daniel Brühl) chce wynająć Cecilię (Malvin Esteves) jako śpiewaczkę i zabrać ją ze sobą do Hiszpanii. Dziewczyna waha się, czy może opuścić męża, profesjonalnego futbolistę, który przechodzi kryzys w życiu zawodowym. Cecilia stanie przed trudnym wyborem: opuścić ukochane miasto i rozwijać nowe uczucie, którym zapałała do Leonarda, albo zostać w Hawanie i wspierać José. Palestyńczyk ES (Elia Suleiman) przybywa do Hawany. Oczekiwanie na spotkanie w Ambasadzie Palestyny, próbuje wypełnić, wędrując po mieście. Rodzice dowiadują się, że ich córka ma skłonności homoseksualne i postanawiają poddać ją egzorcyzmom. Psycholog Mirta Gutierrez występuje w telewizyjnym programie, w którym udziela rad na temat samorozwoju. W wolnym czasie piecze ciasta, co pozwala jej utrzymać dom i wyżywić rodzinę. Martha mieszka w starym mieszkaniu, w którym na środku stoi okazała statua bóstwa miłości, zdrowia i dyplomacji Oshun. Kierując się snem, w którym objawiła jej się bogini, Martha decyduje się na zorganizowanie ceremonii ku jej czci i prosi o pomoc sąsiadów.

"7 dni w Hawanie" to składająca się z 7 noweli opowieść o stolicy Kuby, widzianej oczami turystów i tubylców. Każdy dzień tygodnia to inna opowieść i inny reżyser. Za kamerą stanęli tak znani i cenieni twórcy, jak BENICIO DEL TORO (laureat Oscara za główną rolę męską w filmie "Traffic"), PABLO TRAPERO (nominowany do Złotej Palmy za film "Lwica"), JULIO MEDEM(hiszpański mistrz nominowany do Złotego Lwa w Wenecji za "Kochanków z Kręgu Polarnego"), ELIA SULEIMAN(nagrodzony w Cannes FIPRESCI za film "Boska interwencja"), stały bywalec festiwalu w Cannes GASPAR NOÉ, JUAN CARLOS TABÍO (nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem na Berlinale) i LAURENT CANTET (laureat Złotej Palmy w Cannes za "Klasę"). Każdy z reżyserów przefiltrował spojrzenie na Hawanę przez swoje pochodzenie, wrażliwość i artystyczny styl, łapiąc te cechy miasta, które właśnie dla niego wydają się wyjątkowe.

WASZE OPINIE

pedro

Kolejny nowelowy film. Kilku reżyserów i jeden temat : Hawana i jej mieszkańcy. Akcja filmu dzieje się w ciągu tygodnia - każdy dzień to inna historia (nowelka). Fakt niektórzy bohaterowie pojawiają się ponownie. Niestety poziom poszczególnych historii jest rożny. Mnie spodobała się "Yuma" (poniedziałek) oraz filmy, których akcja rozgrywa się w środę, sobotę i niedzielę. Jednak pozostałe historie są słabe. Niektóre zbyt wydumane jak pobyt turysty w mieście, czy wiecznie pijany Emir Kusturica.
Klimat i specyficzną atmosferę tworzą muzyka i scenografia, a także przepiękne zdjęcia. Film dobry, zobaczyć warto.
7 dni w Hawanie
Francja/Hiszpania, 2012
Siedem noweli o stolicy Kuby wyreżyserowanych przez takich filmowców, jak Laurent Cantet, Benicio Del Toro, Julio Médem, Gaspar Noé, Elia Suleiman, Juan Carlos Tabío, Pablo Trapero. W obsadzie m.in. Emir Kusturica, Josh Hutcherson, Daniel Brühl i Elia Suleiman
dramat
7 dni w Hawanie
5,0 5 1 1