PREMIERA

2007.06.01

CANAL+ PREMIUM

7 KRASNOLUDKÓW - HISTORIA PRAWDZIWA

7 Zwerge

Niemcy, 2004

reżyseria:

gatunek: komedia familijna

czas trwania: 90 min

Ocena filmu

0.00

Opis

W tej historii słynne krasnoludki to dorośli mężczyźni, którzy - nie dając sobie rady we współczesnym świecie - wybrali życie blisko natury. Odtąd przed pułapkami cywilizacji, wyścigiem szczurów, a zwłaszcza problemami z kobietami chronią się w lesie.

Jest ich - jak wieść niesie - siedmiu: Szczycik (głos Maciej Stuhr), Dołek (głos Paweł Wilczak), Knedel (głos Robert Makłowicz), Loczek (głos Jerzy Kryszak), Prezes (głos Cezary Morawski), Czak (głos Jarosław Boberek) i Młotek (głos Zbigniew Suszyński). Zgodnie z tradycją noszą czubiaste czapeczki, maszerują podśpiewując i urozmaicają sobie czas grami zespołowymi, z których ulubiona polega na okładaniu się nawzajem deską po głowie. Żyją szczęśliwie i beztrosko, aż pewnego dnia zjawia się Królewna Śnieżka (głos Joanna Jabłczyńska), która postanowiła schronić się u nich przed Złą Królową (głos Katarzyna Figura). Na poszukiwanie Śnieżki wyrusza Wielki Łowczy (głos Krzysztof Rutkowski), więc pobyt królewny u krasnali może nie potrwać długo. Ci, mimo początkowej niechęci, przyjmują dziewczynę do siebie, a kiedy pewnego dnia znika, wyruszają na jej poszukiwania. Śnieżka, którą porwała Zła Królowa, ląduje w lochu tuż obok miłości życia, Królewskiego Błazna (głos Kuba Wojewódzki).

"7 krasnoludków - historia prawdziwa" to drugi pełnometrażowy film SVENA UNTERWALDTA JR., który debiutował komedią o muzyku orkiestrowym erotycznie zafascynowanym rosyjską śpiewaczką. O "7 krasnoludkach..." Unterwaldt mówił: "Na początku była oczywiście, szpiczasta czapka i szalony pomysł. Uświadomiłem sobie, że jeden bohater, to stanowczo za mało na film dla szerokiej widowni. Jeszcze lepsze efekty osiąga się, jeśli użyje się magicznej liczby 7". I rzeczywiście - pomysł Unterwaldta idealnie trafił w oczekiwania publiczności. Jego komediowa baśń w Niemczech zdobyła dwa Złote Ekrany, Bogey Award i German Comedy Award, a swój pokaz miała nawet podczas imprez towarzyszących festiwalowi w Cannes. Rok później, zachęcony powodzeniem Unterwaldt, zrealizował swój kolejny film "Zygfryd", w którym w podobny sposób zdekonstruował starą germańską legendę o dzielnym bohaterze, który kładzie kres niesprawiedliwości i okrucieństwu. Jego Zygfryd, a właściwie Ziggi, to podrzutek wyłowiony z Renu przez kowala Mime. Chłopiec wielkiego serca i nadprzyrodzonej siły, ale - ku utrapieniu opiekunów i sąsiadów - małego rozumku.

"7 krasnoludków" do polskich kin weszło w wersji dubbingowanej. Wybór aktorów podkładających głosy był dużą niespodzianką. W Królewskiego Błazna wcielił się Kuba Wojewódzki, dziennikarz muzyczny i były muzyk (grał na perkusji w grupie Klatu, był członkiem punkowej formacji New Dada i zespołu System), który kilka lat temu zyskał nowe medialne życie dzięki programowi "Idol". Od tamtej pory prowadzi swój autorski talk-show "Kuba Wojewódzki", a na antenie Antyradia wraz z Michałem Figurskim prowadzi poranną audycję "Antylista". Łowczemu głosu udzielił najbardziej chyba znany w Polsce detektyw - Krzysztof Rutkowski, a Knedlowi - Krakowianin Robert Makłowicz, dziennikarz i krytyk kulinarny, znany z programu telewizyjnego "Podróże kulinarne Roberta Makłowicza". W obsadzie dubbingu nie zabrakło też miejsca dla profesjonalnych aktorów. Złą Królową brawurowo zagrała Katarzyna Figura, aktorka która swój talent potwierdziła niedawno znakomitymi rolami w "Ubu król" (2003) i "Żurku" (2003), w lidera krasnoludków wcielił się znany z serialu "M jak miłość" Cezary Morawski, a Królewnie głosu użyczyła Joanna Jabłczyńska, która popularność zyskała dzięki roli w serialu "Na Wspólnej" i programowi "Taniec z gwiazdami".

WASZE OPINIE

ITI

Film bez przekazu, tak naprawdę o niczym. Oglądasz i czekasz na jakieś wydarzenie, którego nie ma. Brakuje dobrego wątku. Można zobaczyć, ale nie jest to rewelacja.

BeruZadra

Czyli są na tym świecie ludzie, którym "7 krasnoludków" udało się obejrzeć.

Zoran

Podzielam opinie obraz dla typowej niemieckiej publiczności. Zdecydowanie wieje nudą
7 KRASNOLUDKÓW - HISTORIA PRAWDZIWA
Niemcy, 2004
W tej historii słynne krasnoludki to dorośli mężczyźni, którzy - nie dając sobie rady we współczesnym świecie - wybrali życie blisko natury. Odtąd przed pułapkami cywilizacji, wyścigiem szczurów, a zwłaszcza problemami z kobietami chronią się w lesie.
komedia familijna
7 KRASNOLUDKÓW - HISTORIA PRAWDZIWA
4,3 5 1 52