PREMIERA

2008.10.08

CANAL+ PREMIUM

7 KRASNOLUDKÓW - LAS TO ZA MAŁO! HISTORIA JESZCZE PRAWDZIWSZA

7 Zwerge - Der Wald is nicht genung

Niemcy, 2006

reżyseria:

gatunek: komedia

czas trwania: 92 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Królewna Śnieżka, która na zawsze odmieniła życie siedmiu krasnoludków, m.in. rozpoznając w jednym z nich swojego zaginionego ojca, zajmuje już należyte jej miejsce w pałacu i cieszy się maleńkim synkiem.

Nagle w królestwie zjawia się potwór przedstawiający się jako Ten Którego Imienia Nikt Nie Pamięta. Oznajmia przerażonej Śnieżce, że w pierwsze urodziny królewskiego syna zjawi się, aby zabrać malca, chyba że do tego czasu królewna odgadnie jego imię. Śnieżka zaczyna rozpaczliwie szukać pomocy, ale oczywiście nikt nie pamięta, jak nazywa się potwór. Postanawia udać się do krasnoludków, ale na miejscu okazuje się, że krasnale dawno opuściły swoją chatkę i rozeszły się po szerokim świecie. Pozostał tylko Loczek, który z miłości do Śnieżki wyrusza, aby odnaleźć towarzyszy i wspólnie poszukać rozwiązania zagadki imienia potwora. Czas biegnie jednak nieubłaganie i zbliża się data pierwszych urodzin królewskiego malca.

Po sukcesie pierwszej części bajko-komedii dla dzieci i dorosłych SVEN UNTERWALDT JR. od razu zabrał się do obmyślania scenariusza sequela. Tym razem zgodnie z podtytułem "Las to za mało!" przerośnięte, niezbyt błyskotliwe krasnale opuszczają las i wyruszają do współczesnego Berlina w poszukiwaniu rozwiązania zagadki. Zderzenie baśniowych postaci z metropolią XXI wieku nie jest oczywiście bezbolesne, a dla Unterwaldta jest również okazją do pokazania współczesnego świata z perspektywy Obcych, w tym wypadku na dodatek niezbyt rozgarniętych. Tak jak w przypadku pierwszej części, "7 krasnoludków - Las to za mało! Historia jeszcze prawdziwsza" to zabawny maraton odniesień do wielu bajek i kultowych produkcji, takich jak "Terminator" czy "Władca pierścieni". Krasnale Unterwaldtwa nie są wyłącznie słodkimi bajkowymi liliputami. Żyją według ustalonego kodeksu honorowego, mają zmartwienia i pokusy człowieka XXI wieku, ale zachowały gołębie serca. "Bycie krasnoludkiem jest kwestią wyboru każdego człowieka i prawdę mówiąc, ich serca są o wiele większe niż serca większości ludzi. Zresztą, jak to się mówi, wielkość nie ma znaczenia" - opisuje swoich bohaterów reżyser.

Film wszedł do polskich kin w wersji dubbingowanej, w której nagraniu wzięło udział wiele osób spoza środowiska aktorskiego. Joannę Jabłczyńską, która w pierwszej części użyczyła głosu Śnieżce, tym razem zastąpiła Edyta Herbuś, tancerka, która miano celebrity zyskała dzięki programowi "Taniec z gwiazdami". Jak zawsze wyraziście wypadła Agnieszka Chylińska, która w zastępstwie Katarzyny Figury podłożyła głos Złej Królowej. Z pozostałej nieaktorskiej obsady polskiego dubbingu trzeba wymienić Grzegorza Halamę jako krasnala Knedla, Krzysztofa Skibę w roli Tego Którego Imienia Nikt Nie Pamięta, Michała Koterskiego interpretującego Pinokia oraz Bohdana Smolenia, który użyczył głosu Inteligentnemu Bohdanowi, tajemniczej postaci mogącej uratować królewskiego syna.

WASZE OPINIE

michalpl

mi się bardzo podoba,nie wiem dla czego takie komentarze,ale film spoko:-)

k5ys

kiedy to na Canal+ będzie???

PIOOLE

Film może jak dla mnie nie z najwyższej pólki ale obejrzeć można widziałem gorsze filmy.
7 KRASNOLUDKÓW - LAS TO ZA MAŁO! HISTORIA JESZCZE PRAWDZIWSZA
reżyseria:
Niemcy, 2006
Królewna Śnieżka, która na zawsze odmieniła życie siedmiu krasnoludków, m.in. rozpoznając w jednym z nich swojego zaginionego ojca, zajmuje już należyte jej miejsce w pałacu i cieszy się maleńkim synkiem.
komedia
7 KRASNOLUDKÓW - LAS TO ZA MAŁO! HISTORIA JESZCZE PRAWDZIWSZA
3,9 5 1 43