PREMIERA

2003.11.02

CANAL+ PREMIUM

8 KOBIET

8 Femmes

Francja/Włochy, 2002

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia kryminalna

czas trwania: 106 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Osiem kobiet, osiem tajemnic i osiem możliwych rozwiązań zagadki tajemniczego morderstwa.

Podczas pewnej wyjątkowo śnieżnej zimy w odciętym od świata domostwie przebywa osiem kobiet, których całe dotychczasowe życie kręciło się wokół tego samego mężczyzny. Problem w tym, że ów mężczyzna - bogaty przemysłowiec Marcel - leży teraz martwy w sypialni z nożem w klatce piersiowej. Winną jego śmierci jest jedna z ośmiu domowniczek. Czy morderczynią jest jego żona, wyniosła Gaby (Catherine Deneuve) czy siostra Pierrette (Fanny Ardant)? A może szwagierka - rozhisteryzowana Augustine (Isabelle Huppert)? W kręgu podejrzanych są też dwie córki zmarłego - Suzon (Virginie Ledoyen) i Catherine (Ludivine Sagnier), które właśnie przyjechały na zimowe wakacje. Nie można też wykluczyć, że morderstwo popełniły: jak zawsze tajemnicza pokojówka Louise (Emmanuelle Beart), gadatliwa kucharka Chanel (Firmine Richard) ani sędziwa teściowa pana domu (Danielle Darrieux). Skazane na swoje towarzystwo kobiety nie ufają sobie i nawzajem się podejrzewają. Drogi są zasypane śniegiem, telefon nie działa. Gdy o mały włos nie dochodzi do kolejnej zbrodni, śmierć gospodarza znajduje nieoczekiwane rozwiązanie.

Film FRANCOIS OZONA to wielka gratka dla wytrawnych kinomanów. Ubiegłoroczny hit francuskich kin odwołuje się i do klasycznych hollywoodzkich musicali, i czarnych kryminałów z lat 40-tych, i bulwarowych komedii teatralnych. W pierwszym tygodniu wyświetlania we Francji "8 kobiet" obejrzało ponad milion widzów - to wynik lepszy od "Amelii". Młodemu reżyserowi do swojej oryginalnej ekranizacji klasycznej sztuki Roberta Thomasa udało się zaprosić największe gwiazdy francuskiego ekranu z niezapomnianą Danielle Darrieux ("Czerwone i czarne") na czele. Każda z aktorek wykonuje popularną piosenkę francuską we własnej aranżacji.

WASZE OPINIE

Marcin

Ten film jest strasznie nudny nie polecam.........

Adam

Jedna wielka pomyłka. Sceny śpiewane są czesto na poziomie amatorszczyzny. Może to celowe, ale mi sie nie podobało. Jedynie scenografia sie broni.

Paulina

Przewspaniały film!!!!!! Każdy powinien go obejrzeć! Jest bardzo ciekawy, ma świetną obsadę. Najbardziej podobała mi się Isabelle Huppert, której jestem fanką. Gorąco polecam WSZYSTKIM!!!
8 KOBIET
reżyseria:
Francja/Włochy, 2002
Osiem kobiet, osiem tajemnic i osiem możliwych rozwiązań zagadki tajemniczego morderstwa.
komedia kryminalna
8 KOBIET
4,7 5 1 87