PREMIERA

2011.05.07

CANAL+ PREMIUM

Absolwentka

Post Grad

USA, 2009

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia romantyczna

czas trwania: 85 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Ryden Malby (Alexis Bledel) właśnie skończyła studia i marzy o pracy redaktorki w wydawnictwie książkowym.

Ponieważ przez lata skrupulatnie i z powodzeniem wypełniała swój prywatny życiowy plan, jest przekonana, że teraz również zdoła szybko wypełnić ambicje. Z dyplomem wyższej uczelni w ręku przybywa do Los Angeles, gdzie ku jej zgryzocie, w wyścigu o wymarzoną posadę zostaje ubiegnięta przez wielką rywalkę, zimną i wyrachowaną Jessikę Bard (Catherine Reitman). Ponieważ Ryden nie stać na utrzymanie się w wielkim mieście, musi wrócić na rodzinne przedmieścia, pod opiekę kochającej, lecz nieco namolnej rodziny. Adam (Zach Gilford), dobry przyjaciel niedoszłej redaktorki, namawia ją jednak, by nie porzucała marzeń dotyczących zawodowej kariery. Przełomem niespodziewanie okazuje się wypadek, spowodowany przez ojca Ryden, Waltera (Michael Keaton).

VICKY JENSEN, znana przede wszystkim jako autorka animowanych przebojów "Shrek" i "Rybki z ferajny", w komedii "Absolwentka" zdecydowała się opowiedzieć "historię dziewczyny, która kończy college, lecz zostaje zmuszona do powrotu do domu swojej ekscentrycznej rodziny, a także poszukiwań pracy, właściwego chłopaka i wskazówek na dalsze życie". Film ten miał stanowić swoisty komentarz do recesji panującej w amerykańskiej gospodarce, jednak temat wejścia młodych ludzi na rynek pracy został tu przedstawiony w lekkim, żartobliwym tonie. "Pisząc scenariusz nie wiedziałam, jak bardzo będzie aktualny" - przyznaje scenarzystka Kelly Fremon. "Tysiące absolwentów staje dziś w obliczu podobnych trudności co Ryden". Do udziału w przedsięwzięciu udało się także pozyskać w roli producenta Ivana Reitmana, reżysera kultowych "Pogromców duchów". "Dobra komedia to ta z wyczuciem. Fabuła "Absolwentki" jest bardzo realistyczna; z filmu bije szczerość" - chwalił projekt Reitman. "Ważne były niuanse i subtelności. Musieliśmy zachować równowagę między prawdziwością a śmiesznością. Istotny był komizm postaci, ale także i ten sytuacyjny".
W obsadzie zrealizowanej kosztem 15 milionów dolarów produkcji znaleźć można takie nazwiska, jak Zach Gilford ("Zemsta po śmierci"), Rodrigo Santoro (dyptyk "Che" Stevena Soderbergha) czy Michael Keaton ("Sok z żuka", "Batman"). Choć do roli głównej bohaterki przymierzano początkowo Amandę Bynes ("Lakier do włosów", serial "Siostrzyczki"), ostatecznie angaż otrzymała Alexis Bledel ("Sin City - Miasto grzechu", "Stowarzyszenie wędrujących dżinsów"). Powód? 24-letnia Bynes niespodziewanie ogłosiła zakończenie kariery, wykorzystując do tego serwis Twitter. Roszada ta wyszła jednak "Absolwentce" na dobre, bo Bledel była chwalona przez krytyków za to, że umiejętnie połączyła swój dziewczęcy urok z rezolutnością i siłą charakteru.
PREMIERA: CANAL+, poniedziałek, 13 maja 2011, 21:00

WASZE OPINIE

Bartolomeusz

Przewidywalna, ale nie pozbawiona uroku komedyjka. Idealna na południe po
ciężkiej pracy w korporacyjnym maglu.

szymon_212

Moim zdaniem fajna komedia którą przyjemnie i miło się ogląda. Ta aktorka która grała tę dziewczynę to ładna oraz sympatyczna była. Podobała mi się. Moja ocena dla tego filmu to 5.

gonia1708

Super komedia :lekka i przyjemna i "muzycznie" fajna - Polecam ;)))))
Absolwentka
reżyseria:
USA, 2009
Ryden Malby (Alexis Bledel) właśnie skończyła studia i marzy o pracy redaktorki w wydawnictwie książkowym.
komedia romantyczna
Absolwentka
3,9 5 1 18