PREMIERA

2012.08.10

CANAL+ PREMIUM

Ach to libido!

Ah! La Libido

Francja, 2009

reżyseria:

obsada: , , , ,

gatunek: komedia

czas trwania: 78 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Paryż. Cztery przyjaciółki pracują w redakcji poczytnego dziennika Libération.

O życiu osobistym najstarszej z nich, Pauli (Claude Degliame), wiadomo niewiele. Charlotte (Sarah Grappin) to samotna matka, która właśnie zerwała z wieloletnim partnerem. Osiemnastoletnia Sandy (Anna Mihalcea) wciąż mieszka z rodzicami, w firmie pracuje zaś jako telefonistka. Z kolei Betty (Audrey Dana) jest singielką i dynamiczną fotografką, która nie może nigdzie zagrzać miejsca. Codziennie przyjaciółki spotykają się w porze lunchu w pobliskiej kawiarence, aby tam podyskutować i wymienić się plotkami. Pewnego razu najśmielsza w towarzystwie Betty składa koleżankom propozycję. Przekonuje, że ich życie erotyczne z pewnością ubarwi mały skok w bok z wynajętym mężczyzną do towarzystwa. Po wszystkim przyjaciółki mają podzielić się z sobą wrażeniami.

Odważna komedia "Ach to libido!" stanowi przykład, jak z wdziękiem opowiadać o sprawach damsko-męskich, dotykając przy tym tematów tabu. Film został zrealizowany z kobiecej perspektywy, a jego twórczynią jest MICHÈLE ROSIER, reżyserka i scenarzystka aktywna w przemyśle filmowym od blisko półwiecza. - Coraz więcej jest kobiet pięknych, inteligentnych, niezależnych i samotnych - przekonuje Rosier. - Często zwierzają się sobie ze swoich niepowodzeń w znalezieniu mężczyzny życia. (...) To zauważalne zjawisko społeczne, realnie wpływające na życie w zachodnich krajach". Bohaterkami "Ach to libido!" są cztery takie właśnie niezależne kobiety, które różnią się wiekiem, statusem społecznym oraz powodzeniem w życiu osobistym. Łączy je miejsce pracy, które pozwala im zbliżyć się na tyle, aby w przypływie fantazji podjąć się skorzystania z usług męskiej prostytutki. W filmie występuje m.in. dwukrotnie nominowana do Cezara Audrey Dana ("Czytadło", "Witamy") oraz Anna Mihalcea ("Koniec ciszy", serial "Mafijny klan").


CZYTAJ BLOGI FILMOWE CANAL+

WASZE OPINIE

pedro

Słaba komedia, nawet bardzo słaba. Z filmu wynika, że kobiety mają liczne fantazje, ale boją się ich zrealizować. Myślę, że tak nie jest. Mnie osobiście spodobała się scena z oszustem. Bohaterka słucha i jest oczarowana przystojniakiem oraz zainteresowana tym co chce usłyszeć. Rzeczywistość jest jednak brutalna.

zalogowany

Komedyjka to cieniutka i właściwie bez puenty, ale obejrzeć nie zaszkodzi. Panie się dowiedzą, że mogą wziąć sprawy we własne ręce, a panów może zainspiruje. Polecałbym zwłaszcza numer z tańczącym księciem. Nie wyobrażam sobie, by jakakolwiek kobieta pozostała na to obojętna.
Ach to libido!
reżyseria:
Francja, 2009
Paryż. Cztery przyjaciółki pracują w redakcji poczytnego dziennika Libération.
komedia
Ach to libido!
3,7 5 1 3