PREMIERA

2013.06.04

CANAL+ PREMIUM

Adoptowani

Les adoptes

Francja, 2011

reżyseria:

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: dramat

Ocena filmu

0.00

Opis

Trzy kobiety, jeden chłopiec. Historia jednej rodziny, która razem próbuje przetrwać życiowe problemy jakie pojawiają się na ich drodze.

Lisa (Mélanie Laurent) jest starszą siostrą i samotną matką uroczego Leo (Théodore Maquet-Foucher). Pisze smutne piosenki country i pracuje w sklepie muzycznym. Marine (Marie Denarnaud) to młodsza, adoptowana siostra - na co dzień sprzedawczyni w księgarni specjalizująca się w literaturze anglosaskiej. Obie wciąż są blisko związane z ich piękną, choć nadużywającą alkoholu matką Millie (Clémentine Célarié). Ich życie w Lyonie wypełnia harmonia, a pakt tych trzech wyjątkowych kobiet wydaje się niezniszczalny. Ale wtedy pojawia się Alex (Denis Ménochet), krytyk kulinarny intensywnie zainteresowany Marine. Na idealnym siostrzanym układzie pojawiają się pierwsze rysy, które za chwilę - w wyniku tragicznego wypadku - zamienią się w otwarte rany.

"Adoptowani" to reżyserski debiut Mélanie Laurent, bardzo już popularnej francuskiej aktorki, która w świadomości międzynarodowej publiczności istnieje jako Shosanna Dreyfus, Żydówka z "Bękartów wojny" Quentina Tarantino, mszcząca się za śmierć swojej rodziny na całej III Rzeszy. "Adoptowani" to projekt autorski. Laurent nie tylko wyreżyserowała film, ale także jest współtwórczynią jego scenariusza i odtwórczynią jednej z głównych ról. W "Adoptowanych" widać sentyment ich autorki do złotych lat kina Hollywood - bohaterki Laurent oglądają w telewizji Audrey Hepburn i Cary'ego Granta w "Szaradzie", a jedna ze scen stylizowana jest na spotkanie Bogarta i Dorothy Malone w "Wielkim śnie". Ale Laurent - zgodnie z radą, której udzielił jej sam Luc Besson - nie stara się nikogo naśladować. W "Adoptowanych" obok Laurent zagrał m.in. pamiętany również z genialnej introdukcji "Bękartów wojny" Denis Ménochet, który wcielił się we francuskiego farmera, ukrywającego Żydów.


CZYTAJ BLOGI FILMOWE CANAL+
Adoptowani
reżyseria:
Francja, 2011
Trzy kobiety, jeden chłopiec. Historia jednej rodziny, która razem próbuje przetrwać życiowe problemy jakie pojawiają się na ich drodze.
dramat
Adoptowani
4,0 5 1 7