2013 Twentieth Century Fox Film Corporation. All rights reserved.

PREMIERA

2014.10.18

CANAL+ PREMIUM

Adwokat

The Counselor

USA/Wlk. Brytania, 2013

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: dramat

czas trwania: 120 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Mroczna historia człowieka, którego chciwość i pycha popchnęły do tragicznej w skutkach decyzji. Film na podstawie oryginalnego scenariusza Cormaka McCarthy'ego wyreżyserował Ridley Scott. W obsadzie: Michael Fassbender, Javier Bardem, Penélope Cruz, Cameron Diaz i Brad Pitt.

Znany prawnik (Michael Fassbender) z Teksasu dostaje propozycję od ekscentrycznego właściciela nocnego klubu Reinera (Javier Bardem). Ma przemycić z Meksyku warte 20 milionów narkotyki i ma na tym dużo zarobić. Adwokat, który planuje właśnie ślub z ukochaną Laurą (Penélope Cruz) i pragnie zapewnić jej życie na odpowiednim poziomie, decyduje się jednorazowo wejść w ryzykowny interes. Westray, (Brad Pitt), człowiek na usługach Reinera, pośredniczący w kontaktach z kartelem, ostrzega prawnika przed przyjęciem oferty, ale chciwy adwokat nie wycofuje się. Chce reprezentować Reinera i jego psychopatyczną dziewczynę Malkinę (Cameron Diaz) w transakcji. Kiedy towar zostaje skradziony, wina spada na adwokata, a odpowiedzialność ponoszą wszyscy, którzy byli z nim związani.

"Adwokat" to mroczna historia człowieka, którego chciwość i pycha popychają do podjęcia fatalnej w skutkach decyzji. Film wyreżyserował RIDLEY SCOTT ("Łowca androidów", "Obcy") na podstawie oryginalnego scenariusza laureata nagrody Pulitzera Cormaka McCarthy'ego, autora powieści, takich jak "To nie jest kraj dla starych ludzi" (nagrodzona czterema Oscarami ekranizacja braci Coen), "Droga" (przeniesiona na ekran przez Johna Hillcoata), "Rącze konie" (film Billy'ego Boba Thorntona z Penelope Cruz) czy "Dziecię Boże" (debiut reżyserski Jamesa Franco, który zaprezentował go na festiwalu w Wenecji). - Film zawiera wiele wątków i obserwacji charakterystycznych dla książek Cormaka, między innymi pogląd, że nie wszyscy ludzie są dobrzy z natury, a przede wszystkim spostrzeżenie, że często podejmujemy złe decyzje, a potem musimy sobie radzić z ich konsekwencjami - mówi Steve Schwartz, jeden z producentów "Adwokata". Świetne zdjęcia do filmu stworzył Dariusz Wolski, polski operator, który współpracował wcześniej ze Scottem na planie jego filmu "Prometeusz". Wolski jest też autorem zdjęć m.in. do serii "Piraci z Karaibów", "Alicji w Krainie Czarów" Tima Burtona i "Dziennika zakrapianego rumem" Bruce'a Robinsona.

Tytułową rolę zagrał Michael Fassbender. - Z przyjemnością wcieliłem się w Adwokata. Cormac wspaniale nakreślił tę postać, obdarzył ją złożoną osobowością, a jednocześnie pozostawił kilka niedomówień, co daje aktorowi pole do popisu. Scenariusz jest rewelacyjny - mówił aktor. - Pracowałem z Ridleyem przy «Prometeuszu» i od tamtej pory marzyłem o tym, by znów u niego wystąpić. To prawdziwy mistrz - dodał. W Reinera, który namawia Adwokata do wzięcia udziału w szemranym interesie wcielił się Javier Bardem, prywatnie mąż Penelope Cruz. To już drugi raz, gdy aktor współpracuje z Cormakiem McCarthym - wcześniej zagrał w ekranizacji powieści "To nie jest kraj dla starych ludzi", za rolę w której dostał Oscara. Cameron Diaz wcieliła się w Malkinę, demoniczną dziewczynę Reinera, która ma skłonności socjopatyczne, jest pozbawiona współczucia i zdolna do wszystkiego. W uroczego Westraya, który próbuje odwieść adwokata od angażowania się w interesy z kartelem wcielił się Brad Pitt, który pracował z Ridleyem Scottem przy swoim kinowym debiucie "Thelma i Louise" i z przyjemnością powtórzył współpracę, zwłaszcza że jest miłośnikiem prozy Cormaka McCarthy'ego.

WASZE OPINIE

fasiol_69

Szkoda czasu, prądu i oczu. Lepiej pójść z psem na spacer.

Mariusz1973

oglądając miałem wrażenie, że gdzieś \"wcięło\" z 20 minut tego filmu tak mniej więcej od 60-tej minuty począwszy

nowy user

Dla mnie film bez rewelacji, gdybym mógł cofnać czas prawdopodobnie już bym go nie obejrzał.
Adwokat
reżyseria:
USA/Wlk. Brytania, 2013
Mroczna historia człowieka, którego chciwość i pycha popchnęły do tragicznej w skutkach decyzji. Film na podstawie oryginalnego scenariusza Cormaka McCarthy'ego wyreżyserował Ridley Scott. W obsadzie: Michael Fassbender, Javier Bardem, Penélope Cruz, Cameron Diaz i Brad Pitt.
dramat
Adwokat
3,9 5 1 74