Fox

PREMIERA

2007.06.10

CANAL+ PREMIUM

AGENT XXL 2

Big Momma's House 2

USA, 2006

reżyseria:

obsada: , , ,

gatunek: komedia

czas trwania: 95 min

Ocena filmu

0.00

Opis

W kontynuacji komediowego przeboju "Agent XXL" Malcolm Turner (Martin Lawrence), który jako "Mamuśka" rozwiązuje najtrudniejsze zagadki kryminalne, zatrudnia się jako super niania i gosposia w rodzinie Toma Fullera (Mark Moses).

Podejrzewa go bowiem o zaprojektowanie groźnego wirusa komputerowego, otwierającego dostęp do najtajniejszych akt rządowych. W przebraniu "Mamuśki" przeprowadza się do Fullerów i roztacza troskliwą opiekę nad żoną Toma, Leah (Emily Procter) oraz trójką ich dzieci. Szybko przekonuje się, że jako gosposia ma ręce pełne roboty - nie tylko śledzi poczynania Toma, ale także sprząta, gotuje i dba, by dzieci Fullerów nie zapomniały o swoich licznych obowiązkach.

Gdy pierwsza część "Agenta XXL" okazała się niebywałym sukcesem komercyjnym i zarobiła ponad 200 milionów dolarów, było oczywiste, że film doczeka się kontynuacji. Z decyzją realizacji sequela czekano jednak 5 lat, gdyż scenariusz miał być nie mniej zabawny niż oryginał. Był to jeden z warunków JOHNA WHITESELLA, który ma na koncie reżyserię i produkcję ponad 200 odcinków takich seriali, jak "Cosby", "Roseanne" czy "Prawo i porządek". Scenariusz do "Agenta XXL 2" napisali w końcu Don Rhymer, twórca m.in. "Bardzo długiej podróży poślubnej" oraz Darryl Quarles, autor scenariuszy do seriali "Amen", "Bajer w Bel Air" czy "The Parent Hood".

Główną rolę - podobnie jak w części pierwszej - zagrał Martin Lawrence, który dzięki "Agentowi XXL" stał się jednym z najpopularniejszych aktorów komediowych. Lawrence zaczynał od programu telewizyjnego "Def Comedy Jam". Prezentowane w nim, często bardzo odważne dowcipy, wywołały niejednokrotnie gorące dyskusje o granice wolności słowa. Właśnie w tym programie zobaczył Lawrence'a Spike Lee, dzięki czemu aktor zadebiutował na dużym ekranie w jego "Rób, co należy" (1989). Potem pojawił się m.in. w filmach z Eddie'em Murphym ("Bumerang", "Życie"), ale sławę zawdzięcza głównie takim produkcjom, jak "Bad Boys" i "Bad Boys II", "Nic do stracenia", "Diamentowa afera" czy wreszcie sitcomowi "Martin", w którym przez pięć lat (1992 - 1997) grał główną rolę.

By zagrać "Mamuśkę", Martin Lawrence każdego dnia na planie blisko 2 godziny spędzał w charakteryzatorni. Zakładał m.in. pogrubiające "skafandry" z pianki, gumy, siatki i spandeksu oraz specjalną 9-częściową zrobioną z silikonu maskę na twarz. "Nie wiem, czy to normalne paradować dzień w dzień z wielką gębą i obwisłą szyją. Proszę mi wierzyć, nie jest to łatwe. Muszę jednak przyznać, że bardzo pomogło mi to wcielić się w postać, którą grałem" - przyznawał Lawrence. W drugiej części "Agenta XXL" twórcy chcieli nie tylko rozśmieszać widzów gagami, ale też pokazać, jakie znaczenie ma rodzina i związki między ludźmi. "Nasz film pokazuje, że jeśli trochę się rozluźnimy i spojrzymy na życie z przymrużeniem oka, będziemy szczęśliwsi" - tłumaczył reżyser John Whitesell.

WASZE OPINIE

Bartolomeusz

Głupota, głupota i jeszcze raz głupota z pseudo moralizatorstwem na koniec. Bzdura do kwadratu. Pierwsza część też nie była zbyt mądra, ale przynajmniej śmieszyła. Sequel jest denny, pusty i przeznaczony dla mniej wymagających. Lubię czasem się rozerwać oglądając coś lżejszego, ale wszystko ma swoje granice. Jeden z najgorszych produkcji 2006 roku.

peppino

Dobra komedia . Gorsza na pewno od pierwszej czesci ale obejrzec naprawde sie da i naprawde mozna.

Frąc

Sequele mają to do siebie, że są gorsze od poprzedników. Ja jednak uważam, że w przypadku tej komedii właściwie obie części były na równym poziomie. Jeżeli ktoś zna filmy z M.Lawrence'm wie, na co się przygotować. W przypadku Agenta XXL 2 jest się z czego pośmiać. Może nie jest to lektura obowiązkowa, ale obejrzeć można.
AGENT XXL 2
reżyseria:
USA, 2006
W kontynuacji komediowego przeboju "Agent XXL" Malcolm Turner (Martin Lawrence), który jako "Mamuśka" rozwiązuje najtrudniejsze zagadki kryminalne, zatrudnia się jako super niania i gosposia w rodzinie Toma Fullera (Mark Moses).
komedia
AGENT XXL 2
4,0 5 1 35