PREMIERA

2007.09.26

CANAL+ PREMIUM

AKWAMARYNA

Aquamarine

USA, 2006

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: film familijny

czas trwania: 100 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Po nocnym sztormie Claire (Emma Roberts) i Hailey (Joanna 'JoJo' Levesque), dwie rezolutne 13-latki z Florydy, odkrywają w basenie klubu pływackiego najprawdziwszą syrenę.

Akwamaryna (Sara Paxton), bo tak się przedstawia, trafiła tam jednak nieprzypadkowo. Wkrótce ma wyjść za maż, ale nie kocha przyszłego męża i pragnie za wszelką cenę udowodnić swojemu potężnemu ojcu, że prawdziwa miłość to nie mit. Na jej znalezienie dostała od niego trzy dni. W tym czasie wyposażona wyjątkowo w nogi zamiast rybiego ogona szuka ziemskiego księcia z bajki. Wzruszone jej losem Claire i Hailey, podając się za specjalistki od związków damsko-męskich, postanawiają jej pomóc, a w zamian dzięki mocy syreny zrealizować trzy własne życzenia. Korzystając z mądrości wyczytanych w kolorowych pismach usiłują zamienić Akwamarynę w mistrzynię uwodzenia. Celem jest przystojny ratownik, Ray (Jake McDorman), który jednak najwyraźniej jest zainteresowany Cecilią (Arielle Kebbel). Akwamaryna ma niewiele czasu i niezbyt dobre doradczynie, a jeśli nie zdobędzie serca Raya, jej zgrabne nogi znów obrosną łuską i resztę życia spędzi wśród krabów, ryb i koników morskich.

ELIZABETH ALLEN, reżyserka nagrodzonej w Birmingham, Telluride i na Stony Brook Film Festival krótkometrażowej komedii "Eyeball Eddie" (2000), swój pierwszy film pełnometrażowy zrealizowała na podstawie powieści Alice Hoffman. "Akwamaryna" uwiodła ją głównie wizualnymi możliwościami, które dawał scenariusz. "To stwarzało szansę na pokazanie czegoś, co na ekranie rzadko widzimy, zwłaszcza w filmach dla nastolatek. Ten scenariusz wydał mi się zapowiedzią filmu, jaki sama bym chętnie obejrzała, mając tyle lat co jego bohaterki!" - mówiła Allen.

Role Claire i Hailey przypadły Emmie Roberts i Joannie 'JoJo' Levesque. "W dziale CASTINGÓW Foxa panuje atmosfera nieufności. Bywa, że właściwej aktorki szuka się miesiącami. A nam udało się obsadzić dwie główne role już na pierwszym przesłuchaniu!" - opowiadała zachwycona młodymi aktorkami Allen. Znacznie dłużej trwały poszukiwania odtwórczyni roli Akwamaryny. Idealna okazała się wreszcie Sara Paxton. "Sara miała w sobie ten cudownie błazeński, nieziemski urok, charakterystyczny dla aktorek, które mają swoje własne, trochę magiczne widzenie świata" - mówiła o niej producentka filmu, Susan Cartsonis. Paxton z radością znosiła kilkugodzinną charakteryzację, której kluczowym elementem był rybi ogon. Z charakteryzatorni, która mieściła się w autobusie na plan przenoszono ją na noszach, aby nie uszkodzić gigantycznej płetwy. Mimo to aktorka była zachwycona rolą. "Może to zabrzmi głupio, ale dorastając zawsze marzyłam, żeby zostać syreną. Wielokrotnie oglądałam "Małą syrenkę", a później, razem z kuzynkami, bawiłyśmy się w basenie, udając syrenki. Teraz, grając Akwę, mam niebieskie włosy, niebieski ogon i wyglądam po prostu szałowo!" - opowiadała.

WASZE OPINIE

kamcia10

akwamaryna jest super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
AKWAMARYNA
reżyseria:
USA, 2006
Po nocnym sztormie Claire (Emma Roberts) i Hailey (Joanna 'JoJo' Levesque), dwie rezolutne 13-latki z Florydy, odkrywają w basenie klubu pływackiego najprawdziwszą syrenę.
film familijny
AKWAMARYNA
3,4 5 1 35