PREMIERA

2005.05.29

CANAL+ PREMIUM

ALEX I EMMA

Alex & Emma

USA, 2003

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia romantyczna

czas trwania: 92 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Początkujący pisarz Alex Sheldon (Luke Wilson) szuka nie tyle muzy, co przede wszystkim gotówki. Jakiś czas temu zaciągnął nieopatrznie u kubańskich gangsterów dług wartości 100 tysięcy dolarów. Nie przebierający w środkach przestępcy grożą mu śmiercią, jeśli nie spłaci go w ciągu 30 dni.

Taką kwotę Alex może z łatwością dostać od swojego wydawcy za nową powieść. Problem jednak w tym, że musi ją napisać, a nie ułatwia mu zadania ani ciążąca na nim presja, ani brak komputera, który zniszczyli gangsterzy. Na razie ma jedynie pomysł na książkę. Chce, by była to historia o miłości atakującej człowieka jak wirus. W przelaniu myśli na papier pomaga mu młoda stenografka Emma Dinsmore (Kate Hudson). Ich współpraca układa się nie bez problemów, ale stopniowo powstaje historia młodego pisarza Adama Shipleya (Luke Wilson), który latem 1924 roku zostaje guwernerem dzieci pięknej Francuzki Poliny Delacroix (Sophie Marceau). Szybko nawiązuje z nią romans nie dostrzegając szansy na prawdziwą miłość, którą może mu dać związek z podwładną Poliny. Alex długo nie może zdecydować kim miałaby ona być: czy zimną Szwedka Ylvą, czy energiczną Niemką Elsą, czy namiętną Hiszpanką Eldorą, czy też prostolinijną Amerykanką Anną (we wszystkich rolach Kate Hudson). Gdy powieść jest już prawie gotowa, okazuje się, że Alex i Emma zakochali się w sobie, pojawia się jednak wówczas pierwowzór książkowej postaci, prawdziwa Polina (Sophie Marceau). Ta, która niegdyś złamała serce Alexa, teraz chce do niego wrócić. Mężczyzna staje przed niełatwym wyborem.

ROB REINER jest niekwestionowanym mistrzem komedii romantycznej, twórcą hitów, takich jak "Kiedy Harry poznał Sally", "Prezydent - miłość w Białym Domu" czy "Tylko miłość". Reżyser ma w dorobku również dramaty obyczajowe ("Misery", "Ludzie honoru"). Czasem sam pojawia się przed kamerą ("Zmowa pierwszych żon", "Ed TV"), a w "Alex i Emma" wcielił się w postać wydawcy. Obsada to zawsze duży walor jego filmów. W "Alex i Emma" podwójną rolę Alexa i Adama zagrał młody hollywoodzki gwiazdor Luke Wilson ("Aniołki Charliego", "Genialny klan", "Jeźdźcy apokalipsy", "Legalna blondynka" (1 i 2), "Old School" czy "W 80 dni dookoła świata"). Partnerują mu nominowana do Oscara za "U progu sławy" Kate Hudson ("Wszystko o Adamie", "Mama na obcasach"), zdobywczyni Cezara za "Prywatkę 2" Sophie Marceau ("Wierność", "Zostaję!") oraz doświadczony aktor charakterystyczny David Paymer ("Nixon", "W doborowym towarzystwie").

WASZE OPINIE

Kaziutek

Szkoda tylko że nigdzie nie podano że to remake filmu z 1964r.
Paris-when it drizzled z Audrey Hepburn i Williamem Holdenem.

kasia

mi sie film natomist podobal
co prawda ogladalam lepsze.. . bo rzeczywsicie akcja nie ejst jakos super szybka i wciagajaca... ale bardzo przyjemny filmik na niedzielne popoludnie
no i oczywscie bardziej babski:D

Gari

Zgadzam się z przedmówcą (Kasparovem)
ALEX I EMMA
reżyseria:
USA, 2003
Początkujący pisarz Alex Sheldon (Luke Wilson) szuka nie tyle muzy, co przede wszystkim gotówki. Jakiś czas temu zaciągnął nieopatrznie u kubańskich gangsterów dług wartości 100 tysięcy dolarów. Nie przebierający w środkach przestępcy grożą mu śmiercią, jeśli nie spłaci go w ciągu 30 dni.
komedia romantyczna
ALEX I EMMA
4,0 5 1 22