PREMIERA

2007.09.29

CANAL+ PREMIUM

ALIBI

The Alibi

USA, 2006

,

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komediodramat

czas trwania: 87 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Ray Elliot (Steve Coogan) utrzymuje się w nader nietypowy sposób. Jest właścicielem niewielkiej firmy, która dla swoich klientów, zarówno kobiet, jak i mężczyzn, wymyśla alibi, aby ukryć ich skoki w bok.

Trzeba przyznać, że Ray, który sam miał w życiu wiele kochanek zna swój fach od podszewki. Sprytne kłamstwa wielokrotnie ratowały mu skórę. Teraz szkoli kadry i liczy zyski. Właśnie przyjął do pracy piękną i bardzo utalentowaną Lolę (Rebecca Romijn) i wtedy spadają na niego poważne kłopoty. Wendell Hatch (James Marsden), rozpieszczony syn najlepszego klienta Raya, Roberta (James Brolin), potrzebuje naprawdę wiarygodnego alibi. Nie tylko dlatego, że ostatni weekend przed ślubem spędził z kochanką, ale przede wszystkim dlatego, że podczas miłosnych igraszek ją udusił. Alibi wymyślone przez nieświadomego Raya powoduje, że teraz on staje się głównym podejrzanym. Z pomocą Loli desperacko próbuje się ratować: pozbyć policji, ocalić prawdziwego mordercę, a do tego zdobyć Lolę, którą jak się okazuje właśnie pokochał.

Reżyserski debiut MATTA CHECKOWSKIEGO i KURTA MATTILI to dynamiczna opowieść o kłamstwach z zaskakującym wątkiem romansowym i sensacyjnym tłem. Obraz, oscylujący między komedią romantyczną a zabarwionym komicznie dramatem, nabiera kolorów dzięki świetnym aktorom, których udało się debiutantom pozyskać.

W Raya wcielił się Steve Coogan, jeden z najzdolniejszych współczesnych aktorów brytyjskich. Coogan był trzecim z sześciorga dzieci pary Irlandczyków, która przeniosła się do Anglii w poszukiwaniu pracy. Swoje aktorskie ambicje początkowo realizował dzięki wyjątkowemu głosowi. Pracował w BBC Radio, a później dubbingował różne postacie w animowanym serialu "Spitting Image" (1984-1996). Dzięki udziałowi w talk-show "Knowing Me, Knowing You with Alan Partridge" Coogan zdobył British Comedy Award, a jego aktorską osobowością zainteresowali się brytyjscy reżyserzy. Bardzo ciekawą kreację stworzył w "24 Hour Party People" (2002) Michaela Winterbottoma, brawurowej historii brytyjskiej rewolucji muzyczno-kulturalnej, z której zrodził się punk, acid house, a później również techno i clubbing. Zagrał też w "Kuratorze" Johna Duigana, uznanym przez magazyn "Empire" za jeden z najlepszych brytyjskich filmów 2001 roku, w "Kawie i papierosach" (2003) Jima Jarmuscha czy wreszcie w "Tristramie Shandym - wielkiej bujdzie" (2005) Winterbottoma - zaskakującej wariacji na temat książki Laurence'a Sterne'a.

Nagrodzonemu BAFTĄ TV Award za rolę w serialu "I'm Allan Partridge" Cooganowi na planie "Alibi" towarzyszyła Rebecca Romijn, była modelka Escady i Diora, która karierę zrobiła dzięki udziałowi w takich produkcjach, jak "X-men" czy "Austin Powers". Romijn chętnie występowała również w serialach. Na planie jednego z nich, "Pełnej chaty" poznała swojego męża Johna Stamosa, który w sitcomie wcielał się w rolę wujka Jesse.

WASZE OPINIE

vaskezkrk

to ogladne dzis :)

Renu

Wpadłem na film przypadkiem, ale wypadłem dopiero po obejrzeniu. Wartka akcja. Nawet zmyślny scenariusz z wciągającą intrygą. Aktorstwo na odpowiednim poziomie. Nic dodać nic ująć. Dobra rozrywka na pochmurny dzień.

marta

Inteligentny, wartki film, z tzw. jajem.
ALIBI
USA, 2006
Ray Elliot (Steve Coogan) utrzymuje się w nader nietypowy sposób. Jest właścicielem niewielkiej firmy, która dla swoich klientów, zarówno kobiet, jak i mężczyzn, wymyśla alibi, aby ukryć ich skoki w bok.
komediodramat
ALIBI
4,3 5 1 16