Twentieth Century Fox Film Corporation. All rights reserved.

PREMIERA

2011.02.20

CANAL+ PREMIUM

Alvin i wiewiórki 2

Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel

USA, 2009

reżyseria:

gatunek: film animowany

czas trwania: 89 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Trzy muzykalne wiewiórki - Alvin, Szymon i Teodor - mają świat u swoich stóp. Podczas ich koncertu w Paryżu dochodzi jednak do wypadku. Autor piosenek tria Dave Seville (Jason Lee) trafia do szpitala, przez co wiewiórki przechodzą pod opiekę jego krewniaka Toby'ego (Zachary Levi).

W obliczu tych wydarzeń Alvin i bracia postanawiają przerwać karierę i wrócić do szkoły. Tam spotykają Wiewióretki, dziewczęce trio wokalne. Zauroczeni Britanny, Żanetą i Eleonorą odkrywają, że są one promowane przez Iana (David Cross), ich niecnego byłego menedżera. Fascynacja przeradza się w rywalizację, tym bardziej, że tercet Alvina oraz Wiewióretki walczą o nagrodę główną w szkolnym konkursie muzycznym. Dziewczęcy zespół staje tymczasem na progu wielkiej kariery, co wykorzystać zamierza Ian. Alvin z kolegami próbują ostrzec dziewczęta przed bezwzględnym impresariem.

Trio rozśpiewanych gryzoni wkroczyło tryumfalnie na ekrany kin 3 lata temu. Film "Alvin i wiewiórki" okazał się gigantycznym sukcesem kasowym, zarabiając ponad 360 milionów dolarów. Zachęceni jego powodzeniem producenci podjęli decyzję o nakręceniu kontynuacji przygód Alvina, Szymona i Teodora. "W pierwszej części poruszyliśmy temat rodziny, a dokładnie zacieśniania więzów rodzinnych" - opowiada producent Ross Bagdasarian. "W drugiej części chcieliśmy pokazać poróżnionych braci, a potem to jak się godzą". W historię tego rodzinnego konfliktu zaangażowani są również starzy znajomi wiewiórek: kompozytor Dave oraz podły menedżer Ian. Oprócz nich pojawiają się jednak i nowi bohaterowie, wśród których prym wiodą członkinie wokalnej grupy Wiewióretki - Brittany, Żaneta i Eleonora. Jak zauważa producentka Janice Karman: "dzięki postaciom dziewczyn mamy więcej fantastycznej muzyki". Wybór piosenek, które na ekranie wykonują wiewiórcze zespoły należał do Alego Dee Theodore'a, który zaadaptował dla nich największe przeboje współczesnego popu, rocka, reggae i hip hopu. "W drugiej części jest więcej piosenek, więcej zabawy i więcej akcji" - wylicza Bagdasarian. "Nie zabrakło pościgu na motorze, helikopterów i Alvina grającego w football!". Oprócz emocjonujących przygód, bohaterowie muszą także przeżyć prawdziwe chwile grozy. Niełatwo jest im bowiem stawić w szkole czoła groźnym osiłkom, ani sprostać oczekiwaniom dyrektora, który jest ich wielkim fanem. "Bohaterami są wiewiórki, ale historia jest uniwersalna. Każdy z nas chodził do szkoły i przeżywał to, co bohaterowie filmu" - przekonuje Janice Karman. Po raz kolejny także na próbę wystawione zostają rodzinne więzy łączące małych braci. Mimo różnych komplikacji, Alvin, Szymon i Teodor przekonują się jednak, jak ważną rolę każdy z nich odgrywa w życiu pozostałych. "Film opowiada o tym, że rodzina jest najważniejsza" - nie ma wątpliwości Bagdasarian.

W realizację "Alvin i wiewiórki 2" było zaangażowanych wielu twórców, którzy pracowali przy pierwszej części filmu, m.in. wspomniani producenci oraz scenarzysta Jon Vitti (także "Epoka lodowcowa 2 - Odwilż" i "Simpsonowie - Wersja kinowa"). Do nowych twarzy w ekipie należy natomiast reżyserka BETTY THOMAS ("Doktor Dollitle", "John Tucker musi odejść"). W obsadzie aktorskiej można ponownie usłyszeć Jasona Lee i Davida Crossa, jak również Zachary'ego Leviego, znanego widzom jako gwiazda serialu "Chuck". W polskiej wersji językowej głosu bohaterom użyczyli zaś m.in. Grzegorz Drojewski, Artur Pontek i Kamilla Baar. "Alvin i wiewiórki 2", tętniąca muzyką, ciepła i zabawna opowieść dla całej rodziny, pobiła wyniki pierwszej części, przynosząc przychód rzędu blisko 450 milionów dolarów.

Obsada: Alvin (Justin Long/Grzegorz Drojewski), Szymon (Matthew Gray Gubler/Artur Pontek), Teodor (Jesse McCartney/Tomasz Steciuk), Żaneta (Anna Faris/Kamilla Baar), Eleonora (Amy Poehler/Katarzyna Owczarz), Brittany (Christina Applegate/Agnieszka Fajhauer)

WASZE OPINIE

Pio

Zgadzam się z Beru. Pierwsza część o niebo lepsza. Tą część naciągnęli jak się tylko
dało i dlatego wyszło masło maślane. Moja ocena 3/10

gonia1708

Mi się podobało - pozytywna ,mądra bajka z happy end-em.Wiewióreczki są kochane ;)POLECAM [:-)][;-)]

BeruZadra

Słabiutko, nawet jak na klona. Fabuła i jakaś intryga może i była ale nie wyszła poza poziom błahej głupawki. Morał też jakiś być może był, ale umknął pomiędzy.Gdzieś w trakcie film zaczął mnie zwyczajnie nużyć a chipmunkowe głosiki męczyć. Młodszej widowni jednak druga przygoda Alvina and Kompany może się spodobać. Ja uprzejmie dziękuję.
Teraz czekam na część trzecią - po Wiewiórkach i Wiewióreczkach za robienie kariery w szoł-biznesie wezmą się Wiewiórczęta jako spadkobiercy rodzinnych tradycji.
Wróżę Ianowi, że tym razem upadnie tak nisko, że karaluchy będą musiały się mocno przychylić, by spojrzeć na niego z góry.
Alvin i wiewiórki 2
reżyseria:
USA, 2009
Trzy muzykalne wiewiórki - Alvin, Szymon i Teodor - mają świat u swoich stóp. Podczas ich koncertu w Paryżu dochodzi jednak do wypadku. Autor piosenek tria Dave Seville (Jason Lee) trafia do szpitala, przez co wiewiórki przechodzą pod opiekę jego krewniaka Toby'ego (Zachary Levi).
film animowany
Alvin i wiewiórki 2
3,5 5 1 51