Foto: Piotr Bujnowicz i Marta Piskorek / Fabryka Obrazu

PREMIERA

2014.12.26

CANAL+ PREMIUM

Ambassada

Polska, 2013

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia

Ocena filmu

0.00

Opis

Lekka i zabawna komedia Juliusza Machulskiego z Robertem Więckiewiczem w roli zdziecinniałego Hitlera i Adamem "Nergalem" Darskim jako Ribbentropem.

Przemek (Bartosz Porczyk) jest młodym, zapatrzonym w siebie pisarzem. Jego żona Melania (Magdalena Grąziowska) zwariowaną aktorką. Przyjeżdżają do Warszawy, gdzie pod nieobecność stryja zajmą się jego apartamentem, a Przemek ukończy swoją powieść. Mieszkanie jest usytuowane w nowoczesnej kamienicy centrum Warszawy. Melania zgłębia historię domu i odkrywa, że na ulicy Piusa 17 - dziś Pięknej - przed wojną znajdowała się niemiecka ambasada. Winda, która znajduje się w budynku, nie tylko przenosi mieszkańców z piętra na piętro, ale też umożliwia podróż w czasie: z sierpnia 2012 roku do sierpnia 1939 roku. Przemek i Mela trafiając do nazistów i próbują pokrzyżować im szyki, aby zmienić bieg historii Warszawy i Europy.

W komedii JULIUSZA MACHULSKIEGO według jego scenariusza bohaterowie przenoszą się w czasie do sierpnia roku 1939 i mają okazję poznać zarówno Joachima von Ribbentropa, w którego wcielił się wokalista grupy "Behemoth" Adam "Nergal" Darski, jak i samego Hitlera w interpretacji rewelacyjnego Roberta Więckiewicza. Warto też wspomnieć o świetnych rolach drugoplanowych Jana Englerta, Aleksandry Domańskiej i Anny Romantowskiej.

WASZE OPINIE

pedro

"AmbaSSada" to dobra komedia. Fabuła jest dość oryginalna czyli przeniesienie się w czasie. Hitler tuż przed rozpoczęciem II wojny światowej odwiedza Warszawę. Może inaczej co by było gdyby kanclerz Niemiec zginął i nie wybuchła II wojna. Jest tu kilka smaczków : Hitler czytający "Winnetou", Ribbentrop oglądający swój proces na YouTube czy też Nergal (Joachim von Ribbentrop) śpiewający "Sen o Warszawie". Obsada OK - ja byłem ciekaw występu Adama Darskiego i przyznam, że mundur leży na nim bardzo dobrze.
W przeciwieństwie do krytyków film mi się podobał.
Ambassada
reżyseria:
Polska, 2013
Lekka i zabawna komedia Juliusza Machulskiego z Robertem Więckiewiczem w roli zdziecinniałego Hitlera i Adamem "Nergalem" Darskim jako Ribbentropem.
komedia
Ambassada
3,3 5 1 78