PREMIERA

2010.09.13

CANAL+ PREMIUM

Amerykański tata 3

American Dad!

USA, 2006-2007

, , , ,

gatunek: serial animowany

Ocena filmu

0.00

Opis

Stan Smith pracuje jako agent CIA. Wszystkie zadania wykonuje z niezwykłym poświęceniem, żyjąc w przeświadczeniu, że codziennie ratuje Amerykę.

Nie cofa się przed niczym, żeby dowieść swojej wielkiej miłości do Stanów Zjednoczonych i w każdym zdarzeniu dopatruje się potencjalnego ataku terrorystycznego. Jako zagorzały konserwatysta i wierny zwolennik Partii Republikańskiej, nie może pogodzić się z faktem, że jego córka Hayley jest lewicową aktywistką o skrajnie liberalnych poglądach. Dzielnemu agentowi Smithowi ciężko także znieść nieporadność syna, nastoletniego okularnika Steve'a. Małżonka Stana, Francine, to kobieta mająca za sobą szaloną, pełną ekscesów młodość, którą teraz stara się odkupić jako wzorowa gospodyni, ale nieustannie marzy o porzuceniu roli kury domowej. Smithowie trzymają pod dachem dwa niezwykłe stworzenia. Jednym z nich jest Roger, przypominający ośmiornicę obcy, pochodzący ze Strefy 51. Stan ocalił go i dał schronienie wbrew zaleceniom szefa, dlatego ufoludek pod żadnym pozorem nie może opuszczać domu. Samotne życie w zamknięciu popychają go do nałogowego palenia i nadmiernego spożywania alkoholu. Drugim dziwolągiem w domu Smithów jest złota rybka o imieniu Klaus, której CIA w ramach eksperymentu wszczepiło mózg enerdowskiego narciarza.

"American Dad!" to serial animowany, który kipi absurdalnym, pełnym sarkazmu humorem. Twórcy nie oszczędzają żadnego aspektu amerykańskiego społeczeństwa, a przede wszystkim sceny politycznej. Wyśmiewają purytanizm, patriotyzm nie mający wiele wspólnego z prawdziwym znaczeniem tego słowa, a także konserwatyzm, ekspansjonizm oraz przesadną nieufność i strach przed terroryzmem, paraliżujący dużą część mieszkańców USA. Po "Simpsonach", "Futuramie" i "Głowie rodziny" ("Family Guy"), "American Dad!" to kolejna kreskówka dla dorosłych, której każdy odcinek gwarantuje salwy śmiechu i sceny, które na długo pozostają w pamięci.

Twórcami perypetii Stana Smitha są autorzy wspomnianego serialu "Głowa rodziny", po sukcesie którego telewizja FOX zamówiła u SETHA MACFARLANE'A kolejną produkcję. Inspiracją stało się niezadowolenie z prezydentury George'a W. Busha. "Było to niedługo po wyborach. Wraz z kolegami byliśmy do bólu sfrustrowani administracją Busha i spędzaliśmy całe dnie na przeklinaniu sytuacji i narzekaniu. W końcu doszliśmy do wniosku, że warto zamieniać naszą frustrację w coś kreatywnego i dochodowego" - wspomina MacFarlane. Podczas pisania kolejnych odcinków współpracował z ludźmi, którzy przyczynili się do sukcesu "Głowy rodziny". Znaleźli się wśród nich m.in. Mike Barker i Matt Weitzman, którzy według MacFarlane'a są od niego odważniejsi i bardziej szaleni, przydając poszczególnym epizodom charakterystycznej dozy absurdu. "Oni są większymi dziwakami ode mnie. W pozytywnym sensie. Nie obawiają się pozwolić historii dotrzeć do całkowicie zwariowanego punktu, jak na przykład moment, gdy cała rodzina wznosi się do Niebios w dniu Sądu Ostatecznego. Pozwalają sobie na szaleństwa, na które mnie nie byłoby stać, a które służą serialowi".

W "American Dad!" ogólna charakterystyka postaci jest zbliżona do tej z "Głowy rodziny" . Część widzów i krytyków poczytuje to jako zaletę, część jako wadę. Nie zmienia to jednak faktu, że serial zyskał rzesze fanów. FOX zdecydowało się wyemitować jego pilotażowy odcinek zaraz po bijącym rekordy oglądalności finale ligowych rozgrywek futbolu amerykańskiego w 2005 roku.

W oryginalnej wersji językowej agentowi Smithowi oraz Rogerowi głosu użycza sam MacFarlane, który zaangażował młodszą siostrę Rachael, by dubbingowała Hayley. Francine mówi głosem Wendy Schaal ("Interkosmos", "Na przedmieściach", "Kochałam Annabelle"), Steve - Scotta Grimesa ("Critters", "Ostry dyżur", "Robin Hood"), zaś niemieckojęzycznej rybie Dee głosu użycza Bradley Baker, specjalista od dubbingu, mający w swojej filmografii imponującą liczbę postaci.

WASZE OPINIE

DRESmam

Gdzie jest "Amerykański Tata"?!?! Piszę to 06.06.2011. Co się dzieje?! Co zrobiliście z programem?!

gfdhdgfdgfd

boskieboskieboskieboskie najlepsze!

wojtek556677889900

ma rok nastepny beda seriale takie amerykanski tata , władcy much 2 ,Simsonowie 99.Simsonowie powrót
Amerykański tata 3
USA, 2006-2007
Stan Smith pracuje jako agent CIA. Wszystkie zadania wykonuje z niezwykłym poświęceniem, żyjąc w przeświadczeniu, że codziennie ratuje Amerykę.
serial animowany
Amerykański tata 3
4,5 5 1 41