PREMIERA

2013.07.28

CANAL+ PREMIUM

2013.08.01

CANAL+1

Anioły i kowbojki

Cowgirls n' Angels

USA, 2012

reżyseria:

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: film familijny

Opis

12-letnia Ida Clayton (Bailee Madison) żyje z wiecznie nieobecną, zapracowaną matką, Elaine (Alicia Witt) w niewielkim miasteczku, gdzie jedyną rozrywką są zawody rodeo.

Dziewczyna nigdy nie poznała ojca, o którym wie jedynie, że jest jeźdźcem. W tajemnicy przed matką Ida wieczorami wymyka się na rodeo z nadzieją, że wreszcie go spotka. Zamiast tego trafia na grupę kowbojek występujących jako Sweethearts of the Rodeo. Kierujący zespołem emerytowany mistrz woltyżerki Terence Parker (James Cromwell) okazuje się dobrym znajomym nieżyjącego dziadka Idy. Dostrzega w niepokornej nastolatce jeździecki talent i charakter konieczny do odniesienia sukcesu. Przyjmuje ją do zespołu i wspólnie wyruszają w trasę, podczas której Ida ma nadzieję odszukać tatę. W trakcie wyprawy odnajduje przyjaźń i namiastkę rodziny, której nigdy nie miała.

"Anioły i kowbojki" to wprawiająca w dobry nastrój familijna opowieść, jakich w dzisiejszym Hollywood praktycznie już się nie kręci. Osadzony w środowisku jeźdźców rodeo film TIMOTHY'EGO ARMSTRONGA jest uniwersalną historią o przyjaźni i ludzkiej dobroci. Gwiazdą produkcji, porównywanej przez część krytyki do "Dopóki piłka w grze" z Clintem Eastwoodem, jest jedna z najbardziej rozpoznawalnych aktorek dziecięcych Bailee Madison. Urodzona w 1999 roku aktorka zdążyła już zagrać główne role w "Moście do Terabithii", dramacie "Bracia" i horrorze "Nie bój się ciemności", na planie którego spotkała się z Katie Holmes i Guyem Pearcem. Trzykrotnie uhonorowana Young Artist Award, w "Aniołach i kowbojkach" znakomicie uzupełnia się z nominowanym do Oscara Jamesem Cromwellem ("Babe - świnka z klasą", "Sześć stóp pod ziemią"), który wciela się w jej mentora i nauczyciela jazdy konnej. Jak przekonuje Sandie Angulo Chen z Common Sense Media, najważniejszej w USA organizacji badającej wpływ mediów na dzieci, "Anioły i kowbojki" mogą pochwalić się świetnym aktorstwem i nienachalnym przesłaniem, trafiającym do widzów w każdym wiek".


CZYTAJ BLOGI FILMOWE CANAL+
Anioły i kowbojki
reżyseria:
USA, 2012
12-letnia Ida Clayton (Bailee Madison) żyje z wiecznie nieobecną, zapracowaną matką, Elaine (Alicia Witt) w niewielkim miasteczku, gdzie jedyną rozrywką są zawody rodeo.
film familijny
Anioły i kowbojki