Fox

PREMIERA

2010.04.14

CANAL+ PREMIUM

ANTWONE FISHER

USA, 2002

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: dramat

czas trwania: 90 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Współczesna Ameryka. Antwone Fisher (Derek Luke) to młody żołnierz Marines. Jest chwalony przez przełożonych, ale kolegów wciąż szokują jego nagłe wybuchy agresji.

Antwone nie potrafi sobie poradzić z własnymi emocjami i w końcu zostaje skierowany na terapię do cenionego psychiatry dr Jerome'a Davenporta (Denzel Washington). Początkowo Antwone jest w stosunku do lekarza raczej nieufny. Z czasem zaczyna się przełamywać i opowiada Davenportowi wstrząsającą historię własnego dzieciństwa. Antwone był sierotą i trafił do rodziny zastępczej. Nie zaznał tam jednak rodzicielskiego ciepła. Wręcz przeciwnie - jako zaledwie kilkuletni chłopiec musiał stawić czoło upokorzeniom psychicznym i molestowaniu seksualnemu. Dzięki pomocy Davenporta Antwonowi udaje się pokonać demony własnego dzieciństwa.

"Antwone Fisher" to debiut reżyserski dwukrotnego laureata Oscara ("Glory", "Dzień próby") DENZELA WASHINGTONA. Znakomity aktor ma również w dorobku filmy tj. "Szalona odwaga", "Mo' Better Blues", "Malcolm X", "Raport Pelikana", "Huragan" czy "John Q". Oparty na autentycznej historii scenariusz jest dziełem jej bohatera - Antwone'a Fishera. Jego wspomnienia "Finding Fish" utrzymywały się przez dłuższy czas na liście bestsellerów "New York Timesa". Odtwórca roli tytułowej Derek Luke znany był do tej pory jedynie z drugoplanowych ról w serialach telewizyjnych tj. "King of Queens" czy "Moesha". Partnerują mu m.in. Viola Davis ("Co z oczu, to z serca", "Solaris", "Traffic") i sam Denzel Washington.

WASZE OPINIE

rass

Antwone miał chłop przechlapane, tytuł stary (najlepszym miejscem emisji byłaby publiczna 1. w środę,ale jako pozycja kanału premium- słabe i amerykańsko wysłodzone- choć ponoć na faktach) , ale to NIC z przchlapaniem niejakiej Precious....do obejrzenia.

Bart17

To fakt, ale smutny tu podaję jako zalete :)

robert.s

Warty obejrzenia. Bart17 smutny film, ale na koniec miałem banana na twarzy. pozdro
ANTWONE FISHER
reżyseria:
USA, 2002
Współczesna Ameryka. Antwone Fisher (Derek Luke) to młody żołnierz Marines. Jest chwalony przez przełożonych, ale kolegów wciąż szokują jego nagłe wybuchy agresji.
dramat
ANTWONE FISHER
3,7 5 1 26