PREMIERA

2006.01.08

CANAL+ PREMIUM

Apartament

Wicker Park

USA, 2004

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: melodramat

czas trwania: 111 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Młody fotograf Matthew (Josh Hartnett) dostrzega przez okno sklepu Lisę (Diane Kruger), zawodową tancerkę. Piękna dziewczyna robi na nim tak duże wrażenie, że postanawia zdobyć jej serce.

Dzięki przypadkowej pomocy niejakiej Alex (Rose Byrne) Matthew i Lisa wkrótce zostają parą. Sielanka kończy się w momencie, gdy Lisa nagle znika. Mijają dwa lata. Matthew przeprowadza się z Chicago do Nowego Jorku. Ma nową pracę i nową dziewczynę Rebeccę (Jessica Paré). Jako pracownik dużego banku ma odbyć podróż służbową do Chin. W przeddzień wyjazdu wydaje mu się, że widzi dawną ukochaną na ulicy. Śledząc potencjalną Lisę, Matthew trafia do pokoju w hotelu "Drake". Tu odkrywa kolejne ślady związane z dziewczyną, ale jej samej nie spotyka. W desperackich poszukiwaniach sekunduje mu przyjaciel Luke (Matthew Lillard). Do tego w życiu Matthew znów pojawia się tajemnicza Alex.

"Apartament" to remake filmu Gillesa Mimouni "L'Appartement" (1996) z Monicą Bellucci i Vincentem Casselem w rolach głównych. Amerykańską wersję zrealizował szkocki reżyser Paul McGuigan, twórca "Acid House" i "Gangstera Nr 1". W postaci głównych bohaterów wcielili się Josh Hartnett, Diane Kruger, Matthew Lillard i Rose Byrne. Josh Hartnett wystąpił w takich filmach, jak "Helikopter w ogniu", "Pearl Harbor", "Wydział zabójstw" i "Sin City - Miasto grzechu". Diane Kruger międzynarodową sławę przyniosła rola pięknej Heleny w "Troi". Pochodząca z Niemiec aktorka zagrała też w "Najlepszych z najlepszych" i "Skarbie narodów". W 2004 roku "Apartament" nominowano do Grand Prix des Amériques za reżyserię na MFF w Montrealu.

WASZE OPINIE

kadet

pomim ze jestem facetem i z reguly niecierpie melodramatow to ten film jest naprawde swietny...

wKNumekudmrNdjDME

kudSLC <a href="http://dgpdbxlepbwb.com/">dgpdbxlepbwb</a>, [url=http://dkvlqbbdjnwc.com/]dkvlqbbdjnwc[/url], [link=http://jvqhltxhqxom.com/]jvqhltxhqxom[/link], http://kbxmocqeinqn.com/

evuś

Bez komentarza, Brak slow po obejrzeniu tego filmu. Swietny:P
Apartament
reżyseria:
USA, 2004
Młody fotograf Matthew (Josh Hartnett) dostrzega przez okno sklepu Lisę (Diane Kruger), zawodową tancerkę. Piękna dziewczyna robi na nim tak duże wrażenie, że postanawia zdobyć jej serce.
melodramat
Apartament
4,5 5 1 186