NBC Universal

PREMIERA

2009.05.25

CANAL+ PREMIUM

ARKA POTWORÓW

Monster Ark

USA, 2008

reżyseria:

obsada: , , , ,

gatunek: film science fiction

czas trwania: 85 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Archeolog Nicholas Zavaterro (Tim DeKay) odkrywa we wnętrzu starożytnej wazy niezwykły manuskrypt. Dowiaduje się z niego o istnieniu drugiej arki Noego, o której nie wspomina Biblia.

Na jej pokładzie uwięziono ponoć przerażające potwory, których moc była tak wielka, że nawet potop nie był w stanie ich unicestwić. Wygląda na to, że okręt znajduje się w dolinie Eufratu i Tygrysu, kolebce cywilizacji, a więc gdzieś na terenach dzisiejszego Iraku. Nicholas wyprawia się do targanego konfliktem kraju w towarzystwie studentów oraz byłej żony Avy (Renée O'Connor). Przy asyście amerykańskich żołnierzy archeolog odkrywa arkę pełną upiornych istot. Demony wydostają się na zewnątrz, grożąc całemu światu wywołaniem prawdziwej apokalipsy.

"Arka potworów" to film z pogranicza science fiction i horroru, zrealizowany na potrzeby Sci-Fi Channel. Jego reżyser DECLAN O'BRIEN ma na koncie inne produkcje dla specjalizującego się w fantastyce kanału telewizyjnego. Zrealizował też trzecią część popularnego horroru "Droga bez powrotu". O'Brienowi udało się zgromadzić na planie "Arki potworów" obsadę doświadczoną w pracy przy podobnych produkcjach. Angaż do filmu dostał więc m.in. Tim De Kay ("Kruk 3: Zbawienie", "Córka Russellów") oraz Renée O'Connor, znana przede wszystkim z roli Gabrieli, towarzyszki głównej bohaterki serialu "Xena: wojownicza księżniczka". Aktorka wystąpiła ponadto m.in. w "Alien Apocalypse" i "Boogeyman 2". Wspomnieć warto także o wykonawcach z drugiego planu: pięknej Kanadyjce Amandzie Crew ("Oszukać przeznaczenie 3", "Sekspedycja", "Udręczeni") oraz potężnej postury Tommym "Tiny" Listerze, byłym koszykarzu NBA i zapaśniku ("Jackie Brown", "Piąty element").

WASZE OPINIE

MARIUSZ12894

DROGA BEZ POWROTU 2 z lektorem proszę aby ktoś zgrał to na dysk i wrzucił na jakiś serwer , NIESTETY NIE MAM Canale+;(

duchu

łajno

MikeB.

już wytrzymałem 15 minut. na razie podoba mi się... muzyka :D - jak się skończy napiszę coś więcej.

ps.
kiedy będzie śmigłowiec?
ARKA POTWORÓW
reżyseria:
USA, 2008
Archeolog Nicholas Zavaterro (Tim DeKay) odkrywa we wnętrzu starożytnej wazy niezwykły manuskrypt. Dowiaduje się z niego o istnieniu drugiej arki Noego, o której nie wspomina Biblia.
film science fiction
ARKA POTWORÓW
2,1 5 1 21