Paramount Pictures

PREMIERA

2004.06.01

CANAL+ PREMIUM

ARNOLD

Hey Arnold! The Movie

USA, 2002

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: film animowany

czas trwania: 72 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Pełnometrażowa wersja popularnego serialu animowanego dla dzieci "Hey Arnold!", który od 1996 cieszy się niesłabnącym powodzeniem amerykańskiej widowni.

Tytułowy Arnold to bystry dzieciak z głową w kształcie piłki do amerykańskiego futbolu i z rozwichrzoną czupryną żółtych włosów. Chłopak mieszka razem ze swoimi trochę zwariowanymi dziadkami w zapuszczonej części wielkiego miasta. Jego sąsiedzi też nie należą do zamożnych, ale wszyscy żyją w zgodzie i przyjaźni. Pojawia się jednak niebezpieczeństwo: cały świat Arnolda może niedługo ulec zagładzie. Wszystkie sklepy i domy, które znajdują się w najbliższym sąsiedztwie jego domu, wykupuje firma Future Technologies Inc. Potężny przedsiębiorca budowlany Scheck zamierza wybudować tu olbrzymie centrum rozrywkowo-handlowe i wkrótce pojawiają się buldożery. Ponieważ dorośli nie robią nic w obronie swoich domów, do działania muszą przystąpić Arnold i jego przyjaciele Gerald i Helga. Dzieciaki nie poddają się, gdy ich pierwsze próby obrony dzielnicy przed bezlitosnym Scheckiem nie odnoszą powodzenia. W końcu znajdują skuteczną metodę na powstrzymanie buldożerów: muszą odnaleźć historyczny dokument, który udowodni zabytkowy charakter dzielnicy. Z pomocą przychodzi im tajemniczy informator "Głęboki Głos" i seksowna dziewczyna-szpieg o imieniu Bridget.

Producent "Hey Arnold!", stacja telewizyjna Nickelodeon, stworzył wcześniej m.in. wielkie dziecięce przeboje "Rugratsy w Paryżu" i "Jimmy Neutron: Mały geniusz". Na oryginalnej ścieżce dźwiękowej do filmu "Arnold" swoich głosów użyczyły bohaterom takie gwiazd, jak: Jennifer Jason Leigh ("Plac Waszyngtona", "eXistenZ", "Tatuaż"), Paul Sorvino ("Chłopcy z ferajny", "Nixon", "Romeo i Julia") czy Christopher Lloyd ("Lot nad kukułczym gniazdem", "Powrót do przyszłości", "Rodzina Addamsów").

WASZE OPINIE

siara

Po prostu świetne ..:::BRAK SŁÓW:::..

Jasiek_barca

świetny film.w piątek będę nagrywał...bardzo mi sie spodobał.Naprawde genialny.Polecam

Martens

Super film. Warto zobaczyc.
ARNOLD
reżyseria:
USA, 2002
Pełnometrażowa wersja popularnego serialu animowanego dla dzieci "Hey Arnold!", który od 1996 cieszy się niesłabnącym powodzeniem amerykańskiej widowni.
film animowany
ARNOLD
4,7 5 1 3