PREMIERA

2011.12.25

CANAL+ PREMIUM

Artur i Minimki 3. Dwa światy

Arthur et la guerre des deux mondes

Francja, 2010

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: familijny/fantasy

czas trwania: 97 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Maltazar przedostaje się do świata ludzi. Złemu władcy Minimków udało się uzyskać wzrost prawdziwego człowieka. Z pomocą armii gigantycznych moskitów zamierza opanować Ziemię. Powstrzymać może go jedynie Artur, który niestety wciąż jest uwięziony w dwumilimetrowym ciele.

Chłopiec musi powrócić do dawnej postaci, w czym pomagają mu przyjaciele: księżniczka Selenia oraz Betamesz. Niespodziewanie bohaterów gotowy jest wesprzeć także Darkos, demoniczny syn Maltazara. Jedynym sposobem na odzyskanie właściwego wzrostu jest dla Artura magiczny miód Królowej Pszczół. Bohaterowie ruszają na szaloną wyprawę, walcząc z przeciwnościami losu i upływającym czasem. Muszą się pospieszyć, gdyż Maltazar szykuje się już do podboju świata.

"Artur i Minimki 3. Dwa światy" jest trzecim filmem o perypetiach Artura i żyjących w ogrodzie jego babci malutkich Minimków. Poprzednie dwie części cyklu autorstwa LUCA BESSONA - "Artur i Minimki" oraz "Artur i zemsta Maltazara" - okazały się wielkimi przebojami komercyjnymi. Wystarczy wspomnieć, że pierwszy film przyciągnął do kin ponad 18 milionów widzów, zarabiając 113 milionów dolarów.

Twórcy starali się podkreślić ciągłość opowiadanej historii nie tylko w fabule, ale też w wyglądzie bohaterów. "Łatwiej jest dokonać animacji postaci komiksowych, całkowicie nierealnych niż rzeczywistych" - przekonywał Pierre Buffin, odpowiedzialny za efekty specjalne, przyznając że najwięcej satysfakcji dostarczała mu praca nad postacią Darkosa. Podobnie jak w przypadku poprzednich filmów, animatorzy najnowszej części sagi wykorzystali narzędzia stworzone przez studio BUF, odpowiedzialne za efekty specjalne w takich produkcjach, jak "Matrix", "Batman - Początek" czy "2046". W miarę rozwoju technologii pojawiły się nowe możliwości wykorzystania animacji trójwymiarowej, te zaś ułatwiły wkomponowanie "cyfrowych" bohaterów w realny plan filmowy. "Technicznie najtrudniejszą częścią naszej pracy było połączenie systemu 3D z żywymi sceneriami" - mówił Buffin.

Po raz trzeci zadania przeniesienia fantastycznej przygody na ekran podjął się czarodziej francuskiego kina Luc Besson, będący także autorem literackiego pierwowzoru całego cyklu. Reżyser, znany z superprodukcji w rodzaju "Piątego elementu" czy "Joanny d'Arc", ponownie sprawdził się w roli twórcy filmowej baśni dla dorosłych i dzieci. "Jako ojciec wiem, jak trudne jest zdobycie zaufania i szacunku dzieci" - zapewniał Besson. "Pisanie książki, a potem robienie filmu posłużyło mi w komunikowaniu się z moimi dziećmi".

SPRAWDŹ NAJBLIŻSZE PREMIERY FILMOWE

CZYTAJ BLOGI FILMOWE

OGLĄDAJ MAGAZYN AKTUALNOŚCI FILMOWE

WASZE OPINIE

BeruZadra

O ile pierwszy "Artur..." to była przyjemność o tyle trzecia odsłona Minimków to kompletny niewypał.
"Dwa światy" to tak typowe ciągnięcie na siłę, że miejscami aż boli; nawet wariacja na temat jednego z najsłynniejszych zdań w historii kina bawi jakoś mniej. Film wyłącznie dla fanów serii i tych, którzy chcą obejrzeć całość ale i tak film jest tak słaby, że właściwie szkoda na niego czasu.

lukaszk13

O ile pierwsza część była całkiem znośna (5/10), to już 2 była bardzo słaba (3/10), a ta jest jeszcze gorsza. Nuda, a na dodatek brak tej krainy, która dodawała magii tej serii. Mam nadzieję, że Besson zakończy już tą serię, bo kolejne filmy to na pewno będzie kaszana. 3/10
Artur i Minimki 3. Dwa światy
reżyseria:
Francja, 2010
Maltazar przedostaje się do świata ludzi. Złemu władcy Minimków udało się uzyskać wzrost prawdziwego człowieka. Z pomocą armii gigantycznych moskitów zamierza opanować Ziemię. Powstrzymać może go jedynie Artur, który niestety wciąż jest uwięziony w dwumilimetrowym ciele.
familijny/fantasy
Artur i Minimki 3. Dwa światy
4,0 5 1 23