PREMIERA

2009.01.21

CANAL+ PREMIUM

AŻ DO ŚMIERCI

Until Death

USA/Wlk. Brytania/Bułgaria/Niemcy, 2007

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: film sensacyjny

czas trwania: 102 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Detektyw Anthony Stowe (Jean-Claude Van Damme) nie ma najlepszej opinii wśród kolegów z pracy. Choć pracuje w nowoorleańskim wydziale antynarkotykowym, powszechnie znane jest jego zamiłowanie do heroiny. Słynący z brutalności i przez wszystkich nielubiany, nie znajduje też zrozumienia w domu.

Żona (Selina Giles) spodziewa się dziecka z innym mężczyzną, do którego wkrótce zamierza odejść. Na domiar złego właśnie przypadła mu sprawa pojmania byłego partnera Gabriela Callaghana (Stephen Rea), który przejmuje wpływy w lokalnym półświatku. W trakcie źle poprowadzonej policyjnej obławy Stowe zostaje postrzelony i ciężko ranny zapada w śpiączkę. Kiedy po kilku miesiącach odzyskuje świadomość, musi nauczyć się na nowo mówić i chodzić. Wypadek i długotrwała rekonwalescencja sprawiają, że w skupionym dotąd całkowicie na sobie policjancie rodzi się silne postanowienie zmiany i naprawienia błędów przeszłości.

"Aż do śmierci" SIMONA FELLOWSA nawiązuje klimatem do klasycznych filmów o policjantach, którym daleko do wzorowych stróżów prawa. Scenariusz pióra Jamesa Portolese'a i Dana Harrisa (scenarzysty m.in. "Supermana: Powrót") od początku pisany był z myślą o Van Damme'ie.

Pochodzący z Belgii Jean-Claude Van Damme kulturystyczną sylwetkę i biegłość w sportach walki z powodzeniem demonstrował w takich kasowych hitach, jak "Krwawy sport", "Kickboxer" czy "Uniwersalny żołnierz". Próbował też sił jako reżyser w przygodowym "Quest" z Rogerem Moorem i kilkukrotnie brał udział w powstawaniu scenariuszy do filmów, w których grał (m.in. "Lwie serce", "Kickboxer" i "Podwójne uderzenie"). Jego kreacja w "Aż do śmierci", porównywana do tej ze "Złego policjanta" w wykonaniu Harveya Keitela, zaskoczyła wszystkich. Znacznie bowiem odbiega od typowych ról w filmach akcji, do których aktor przez lata przyzwyczajał widzów. Fani dotychczasowych wyczynów Van Damme'a mogą jednak być spokojni. Dramatyczny rys pogrążonego w nałogu bohatera nie oznacza rezygnacji z tradycyjnych atutów aktora. "Aż do śmierci" jest kolejnym obrazem z jego udziałem w roli głównej, do którego autorem zdjęć jest utalentowany Douglas Milsome, operator pracujący swego czasu m.in. ze Stanleyem Kubrickiem i Michaelem Cimino.

WASZE OPINIE

Bartolomeusz

Historia przedstawiona w tym filmie do odkrywczych nie należy, ale oglądało mi się to całkiem dobrze. Głównie dzięki roli Van Damme'a, który w pierwszej połowie wypadł całkiem przyzwoicie. Nie przekonała mnie jednak jego nagła przemiana z zimnokrwistego drania, w dobrego kolegę. Ponadto są tu takie nieścisłości, że głowa mała. Można tu znaleźć B-klasowe zagrywki, ale jako kino akcji, "Aż do śmierci" sprawdza się nie najgorzej. W sumie film jednorazowego użytku, ale totalnym dnem bym go nie nazwał. Są zdecydowanie gorsze produkcje z tego gatunku filmowego.

tomek6996

Typowe amerykańskie kino. Czyli poeta ma pomysł na film ale od połowy nie wie jak go skończyć. Zapowiada się nawet ciekawie, zwłaszcza nowy 'image' van Dama trochę zaskakuje he he. I nawet w pewnym momencie pomyślałem, że jest to jeden z lepszych filmów jakie ostatnio nakręcił. No ale w połowie mamy coś co psuje nagle całe widowisko, a końcówka to już nie wiem co to było bo zasnąłem. Zdecydowanie za długi, ufffffffffffffff....

gimbas

Totalne dno niestety wytrzymałem do końca
AŻ DO ŚMIERCI
reżyseria:
USA/Wlk. Brytania/Bułgaria/Niemcy, 2007
Detektyw Anthony Stowe (Jean-Claude Van Damme) nie ma najlepszej opinii wśród kolegów z pracy. Choć pracuje w nowoorleańskim wydziale antynarkotykowym, powszechnie znane jest jego zamiłowanie do heroiny. Słynący z brutalności i przez wszystkich nielubiany, nie znajduje też zrozumienia w domu.
film sensacyjny
AŻ DO ŚMIERCI
3,5 5 1 25