PREMIERA

2013.06.12

CANAL+ FAMILY

B-Girl

USA, 2009

reżyseria:

obsada: , , ,

gatunek: film muzyczny

Ocena filmu

0.00

Opis

Angel (Jules Urich), nowojorska tancerka breakdance, mieszka z mamą Gabby (Missy Yager) i próbuje uwolnić się od natarczywego ekschłopaka Hectora (James Martinez).

Pewnego wieczoru dziewczyna wraz z przyjaciółką Rosie (Aimee Garcia) wybiera się do klubu. Niestety spotykają tam Hectora. Aby pomóc koleżance, Rosie proponuje, by zamieniły się ubraniami. Pomysł kończy się tragicznie. Brutal, myśląc, że mści się na tej, która go porzuciła, śmiertelnie dźga Rosie nożem. Próbująca odeprzeć atak tancerka, dostaje cios w plecy. Po długim pobycie w szpitalu Angel daje się namówić Gabby na wyjazd do Los Angeles. Kontuzja, mieszkanie z mamą i babcią (Jenny Gago), tęsknota za zamordowaną przyjaciółką i znajomymi z Brooklynu kończy się depresją. Życie b-girl nabiera barw, kiedy na horyzoncie pojawia się szansa powrotu to tańca.

Jak tłumaczą głównej bohaterce filmu nowo poznani tancerze z Los Angeles, breakdance to nie tylko taniec. To kultura i styl życia. Debiutancki film EMILY DELL pokazuje historię pasjonatki, dla której breakdance to najważniejsza rzecz na świecie, lek na samotność i motywacja do walki z fizycznymi ograniczeniami. Jak mówi Dell - nie tylko reżyserka, ale i autorka scenariusza - powstał on w oparciu o doświadczenia różnych b-girls, z którymi miała okazję rozmawiać podczas przygotowań. W "B-Girl" z ekranu nie znika najpopularniejsza amerykańska tancerka breakdance Julie "Lady Jules" Urich, której talent zabłysnął dzięki programowi "America's Best Dance Crew" oraz filmowi "Step Up 2". Towarzyszą jej czołowi b-boye, m.in.: Jonathan "Legacy" Perez (finalista amerykańskiej edycji "You Can Dance", wystąpił także w "Step Up 3D"), Oren "Flearock" Michaeli ("Step Up 3D"), Keith "Remedy" Stallworth ("Step Up 3D") oraz "Ivan Flipz" Velez ("Honey", "Step Up 3D") - jeden z autorów świetnej choreografii, w której, zdaniem twórców, nie powtarza się ani jeden układ.
B-Girl
reżyseria:
USA, 2009
Angel (Jules Urich), nowojorska tancerka breakdance, mieszka z mamą Gabby (Missy Yager) i próbuje uwolnić się od natarczywego ekschłopaka Hectora (James Martinez).
film muzyczny
B-Girl
3,8 5 1 8