fot. AURORA FILMS S.C.

PREMIERA

2014.06.16

CANAL+ PREMIUM

Babcia Gandzia

Paulette

Francja, 2012

reżyseria:

obsada: , , , ,

gatunek: komedia

Ocena filmu

2.88

Opis

Bernadette Lafont jako przedsiębiorcza emerytka, która dorabia jako dilerka narkotyków.

Paulette (Bernadette Lafont) prowadziła niegdyś z mężem cukiernię, którą po jego śmierci przerobiono na japońską restaurację. Dziś emerytka mieszka na przedmieściach Paryża i nie jest w stanie przeżyć za 600 euro, które dostaje. Jest zgorzkniała, nie znosi imigrantów, a tym bardziej swojego czarnoskórego zięcia i wnuka. Kiedy do jej drzwi puka komornik, perspektywa utraty mieszkania staje się realna. Paulette postanawia coś zrobić ze swoim życiem. Kiedy przez przypadek wchodzi w posiadanie paczki haszyszu, wykorzystuje możliwość nieoczekiwanego zarobku. Twardo negocjuje z miejscowym gangsterami i w zamian za pomoc w dystrybucji obiecuje być ich przykrywką. Taki układ pozwala Paulette rozkręcić domowy interes - sprzedaż wypieków z dodatkiem narkotyków. Z czasem zatrudnia swoje trzy szalone koleżanki i razem z nimi oraz smakoszami ciast cieszy się nowym, lepszym życiem.

W komedii JÉRÔME'A ENRICA, syna nowofalowego reżysera Roberta Enrico (laureata Złotej Palmy z 1962 roku), w roli głównej wystąpiła Bernadette Lafont,/strong>, aktorka kojarzona z filmami francuskiej Nowej Fali, a towarzyszą jej m.in. Carmen Maura - gwiazda filmów Pedro Almodóvara i dama francuskiej komedii - Dominique Lavanant.

WASZE OPINIE

GAZO

Ciepła francuska komedyjka, napewno nie rodzinna ale warto zobaczyć!

zalogowany

Zachęcony pochwałami Pedra, wreszcie obejrzałem ten film i przyznam, że było warto. Realistyczne
tło i absurdalna historia. Powiew nihilizmu i pochwała tradycyjnych zasad. A na pierwszym planie
Bernadette Lafont, historia francuskiego kina. Niegdyś tytułowa bohaterka kultowej "Narzeczonej
pirata" i "Takiej ładnej dziewczyny" Truffauta, dziś starsza pani, która umie przykuć uwagę widza.

pedro

Świetna komedia. Takie filmy produkują tylko Francuzi. Prosta fabuła : starsza biedna pani ni ma z czego żyć i przez przypadek bierze os w swoje ręce. Robi to co umie najlepiej - piecze ciasteczka. Ale jakie? Do tego szczypta humoru i realizmu (kobieta to rasistka i ksenofobka). Akcja dzieje się szybko, a film staje się coraz fajniejszy. Zakończenie jest dość bajkowe.
Super. Polecam.
Babcia Gandzia
reżyseria:
Francja, 2012
Bernadette Lafont jako przedsiębiorcza emerytka, która dorabia jako dilerka narkotyków.
komedia
Babcia Gandzia
3,6 5 1 52