Paramount Pictures

PREMIERA

2007.01.26

CANAL+ PREMIUM

BARDZO DŁUGA PODRÓŻ POŚLUBNA

The Honeymooners

USA, 2005

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia

czas trwania: 86 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Ralph Kramden (Cedric the Entertainer) jest kierowcą jednego z nowojorskich autobusów. Od lat marzy, żeby wydostać się z Brooklynu i zacząć żyć dostatniej.

Jego najlepszym kumplem i zarazem nieodłącznym towarzyszem w wymyślaniu sposobów na łatwe zdobycie gotówki jest Ed Norton (Mike Epps), pracownik oczyszczalni ścieków. Przyjaciele wpadają na pomysł, który wydaje im się genialny i wart tego, aby zainwestować w niego wszystkie oszczędności. Wynajmują psiego trenera (John Leguizamo), aby przygotował do wyścigów szczeniaka charta. O swoim wielkim planie żonom zwierzają się dopiero wtedy, kiedy niewiele można już zrobić. Kochające małżonki tym razem jednak nie zamierzają przejść do porządku dziennego nad kolejnym szaleństwem naiwnych mężów.

"Bardzo długa podróż poślubna" to kinowa wersja znanego i uwielbianego w Stanach Zjednoczonych serialu "Honeymooners" z 1955 roku. Bohaterowie tego kręconego na żywo przed publicznością sitcomu stali się zresztą inspiracją dla twórców postaci Freda, Wilmy, Barneya i Betty, czyli legendarnych Flintstonów. W 1998 roku "Honeymooners" doczekali się również polskiej wersji, kiedy na ekranach telewizorów zagościł serial "Miodowe lata" z Cezarym Żakiem i Arturem Barcisiem w rolach głównych.

"Bardzo długą podróż poślubną", która do kin weszła w 2005 roku, wyreżyserował początkujący w Hollywood JOHN SCHULTZ, twórca m.in. komedii "To mnie kręci" (1999). W rolach głównych obsadził popularnych w Ameryce komików. Ralpha zagrał Cedric the Entertainer, znany m.in. z "Lemony Snicket: seria niefortunnych zdarzeń", gdzie zagrał Konstabla. W roli najlepszego przyjaciela Ralpha - Eda wystąpił Mike Epps (Jerome z "Rodziny Soprano"), którego można zobaczyć w trzeciej części horroru "Resident Evil" z Millą Jovovich w roli głównej. W kochające małżonki Ralpha i Eda wcieliły się natomiast Gabrielle Union, gwiazda takich seriali, jak "Siódme niebo", "Jak dwie krople czekolady" czy "Star Trek: Stacja kosmiczna" oraz Regina Hall, czyli Brenda z czterech części "Strasznego filmu".

WASZE OPINIE

dffwe

Nie no genialna komedia :PP

ITI

Nawet warto było zobaczyć. Ale trochę schematyczny film.

ITI

Wydaje mi się, że będzie to ciekawa komedia. Przekonam się wieczorem.
BARDZO DŁUGA PODRÓŻ POŚLUBNA
reżyseria:
USA, 2005
Ralph Kramden (Cedric the Entertainer) jest kierowcą jednego z nowojorskich autobusów. Od lat marzy, żeby wydostać się z Brooklynu i zacząć żyć dostatniej.
komedia
BARDZO DŁUGA PODRÓŻ POŚLUBNA
3,7 5 1 35