Paramount Pictures

PREMIERA

2006.12.08

CANAL+ PREMIUM

BARDZO MAŁŻEŃSKA GWIAZDKA

A Very Married Christmas

USA, 2004

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: dramat obyczajowy

czas trwania: 85 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Frank Griffin (Joe Mantegna) prowadzi spokojne i ustabilizowane życie u boku żony Ellen (Jean Smart) i ich 8-letniej córki Zoe (Jordy Benattar). Ale los gotuje mu przykrą niespodziankę...

Pewnego dnia Ellen oznajmia Frankowi, że ma romans z mechanikiem samochodowym. Mężczyzna nie może się z tym pogodzić. W końcu, gdy mija pierwszy szok, postanawia walczyć o rodzinę. Wtedy staje na jego drodze niezwykła postać - pracujący jako Święty Mikołaj, charyzmatyczny Ozzy Larson (Charles Durning). Frank poznaje też atrakcyjną panią fotograf, Donnę (Kari Matchett), która ma małego synka Gabe'a i właśnie rozstaje się z mężem. Frank postanawia wcielić się w postać Mikołaja, a Ozzy zostaje jego nauczycielem. Nowe zajęcie całkowicie zmienia życie mężczyzny.

TOM MCLOUGHLIN, twórca "Bardzo małżeńskiej Gwiazdki", ma w dorobku zróżnicowane gatunkowo pozycje. Są wśród nich horrory ("Piątek trzynastego VI: Jason żyje", "Oni czasem wracają"), dramaty ("Fatalna namiętność"), thrillery ("Szkolny terror"), filmy katastroficzne ("Nastanie wielki ogień"), sensacyjne ("Snajper w Waszyngtonie - 23 dni grozy") oraz popularne seriale telewizyjne ("Koszmary Freddy'ego", "Na granicy światów", "Bez śladu").

Gwiazdą filmu jest nominowany do Emmy i Złotego Globu ("Ludzie rozrywki") Joe Mantegna, który zyskał popularność w drugiej połowie lat 80. brawurową kreacją w "Domu gry". Potem wziął udział w tak głośnych produkcjach, jak "Podejrzany" "Fortuna kołem się toczy", "Ojciec chrzestny III", "Wydział zabójstw", "Bugsy", "Zapomnij o Paryżu", "Ostatni Don" czy "Celebrity". Jako Ellen pojawia się nominowana do Emmy za rolę w serialu "Przez 24 godziny" Jean Smart. Aktorkę pamiętamy m.in. z filmów "Grunt to rodzinka", "Dzień bałwana", "Dzieciak", "Dziewczyna z Alabamy", "Wszystko się wali" i "Powrót do Garden State". W postać Mikołaja wciela się weteran hollywoodzkiego kina, Charles Durning. Nominowany do Oscara za "Być albo nie być" i "Najlepszy mały burdelik w Teksasie" aktor ma w dorobku takie pozycje, jak "Żądło", "Pieskie popołudnie", "Tootsie", "Dick Tracy", "Hudsucker Proxy", "Wakacje w domu" i "Bracie, gdzie jesteś?".

WASZE OPINIE

pavlo

ej naprawde jest taki dobry??
BARDZO MAŁŻEŃSKA GWIAZDKA
reżyseria:
USA, 2004
Frank Griffin (Joe Mantegna) prowadzi spokojne i ustabilizowane życie u boku żony Ellen (Jean Smart) i ich 8-letniej córki Zoe (Jordy Benattar). Ale los gotuje mu przykrą niespodziankę...
dramat obyczajowy
BARDZO MAŁŻEŃSKA GWIAZDKA
3,4 5 1 5