PREMIERA

2008.08.13

CANAL+ PREMIUM

BAZA DOMOWA

The Sandlot 3

USA, 2007

reżyseria:

obsada: , , ,

gatunek: film familijny

czas trwania: 96 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Gwiazdor baseballu, któremu sława i popularność zanadto uderzyły do głowy, dostaje nieoczekiwaną szansę dowiedzenia się, czym jest praca zespołowa.

Całkowicie skupiony na sobie baseballista Tommy "Santa" Santorelli (Luke Perry) swoją egoistyczną postawą na boisku i poza nim zagraża dobru całej drużyny. W trakcie jednego z meczów, kiedy Tommy po indywidualnej akcji ma właśnie zdobyć kolejne punkty dla zespołu, zostaje powalony lecącą z ogromną prędkością piłką i nieprzytomny pada na murawę. Po odzyskaniu świadomości odkrywa, że w jakiś tajemniczy sposób został przeniesiony 30 lat wstecz, na zaniedbane boisko, gdzie jako 12-latek odkrywał miłość do baseballu. Teraz razem z ówczesnymi kolegami ma stoczyć walkę o plac gry, zagrożony przez pozbawionego skrupułów agenta nieruchomości Earla Needmana (Paul Jarrett). Pewny siebie biznesmen składa im propozycję - jeśli podwórkowa drużyna Tommy'ego poradzi sobie z jego budzącymi grozę atletami, boisko pozostanie ich. Tommy, któremu drużyna Needmana składa intratną ofertę, musi wybrać między lojalnością wobec kolegów a własnym zyskiem.

Pierwsza część sentymentalnej serii o baseballu, "Sandlot" (w Polsce "Amatorzy sportu"), pojawiła się na ekranach amerykańskich kin w 1993 roku i zdobyła serca zarówno widzów jak i krytyków, stając się wzorcowym przykładem kina familijnego. Nie więc dziwnego, że do reżyserii trzeciej historii zaangażowano WILLIAMA DEARA. Specjalizujący się w kinie rodzinnym Kanadyjczyk jest znany przede wszystkim jako twórca filmu "Harry i Hendersonowie", w którym przeciętna amerykańska rodzina zaprzyjaźnia się wielkim małpoludem. "W bazie domowej" do roli Tommy'ego reżyser zatrudnił Luke'a Perry'ego, gwiazdę serialu "Beverly Hills 90210", w którym udział całkowicie odmienił jego życie. Jako zbuntowany Dylan McKay zyskał sobie miliony fanek na całym świecie, zasypujących go miłosnymi listami (dostawał ich podobno 3 tysiące dziennie). Próbując przełamać stereotyp, który przylgnął do niego dzięki serialowi, wystąpił m.in. w dramacie sportowym "Osiem sekund" u boku Stephena Baldwina i thrillerze "Wróg", gdzie wcielił się w postać ambitnego genetyka. Perry ma w filmowym dorobku ma ponad 50 tytułów, pomimo to trudno uwierzyć, że aktor w tym roku kończy 43 lata!

WASZE OPINIE

Bartolomeusz

Przeciętne kino familijne, które można obejrzeć z braku laku. Historyjka jest cieniutka jak Victoria Beckham, i do tego wyprana kompletnie z emocji. Panie może się wzruszą nad losem Tommy'ego, ale mnie ona zupełnie nie obchodziła. Ale obejrzeć można, nawet po to, by po seansie przekonać się, że zostało się nabitym w butelkę.

szewol

Film w miarę ciekawy... dziwnie się go ogląda w Polsce, gdy baseball nie jest popularmy.
BAZA DOMOWA
reżyseria:
USA, 2007
Gwiazdor baseballu, któremu sława i popularność zanadto uderzyły do głowy, dostaje nieoczekiwaną szansę dowiedzenia się, czym jest praca zespołowa.
film familijny
BAZA DOMOWA
3,8 5 1 8