PREMIERA

2008.02.05

CANAL+ PREMIUM

Beautiful

Polska, 2006

reżyseria:

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: film obyczajowy

czas trwania: 60 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Anka (Sylwia Juszczak) jest w ciąży. Postanawia, że tuż po narodzinach sprzeda maleństwo. Jej chłopak Dawid (Dawid Antkowiak) popiera tę decyzję.

Wspólnie znajdują małżeństwo, które tak bardzo pragnie dziecka, że gotowe jest wbrew przepisom kupić noworodka. Na ich koszt Dawid i Anka przenoszą się do hotelu, gdzie dziewczyna ma pozostać do porodu. Całemu przedsięwzięciu sprzeciwia się matka Anki (Teresa Sawicka), która wychowuje jej dziesięcioletnią siostrę, ale kryje też własną mroczną tajemnicę.

Niezależny filmowiec z Wrocławia PIOTR MATWIEJCZYK stał się znany dzięki amatorskim parodiom, które zapoczątkował film "Chinacity", jak wskazuje tytuł pastisz "Chinatown" Romana Polańskiego. Potem powstała dobrze przyjęta parodia kultowych horrorów "Koszmar Minionej Zimy", a w końcu "Emilia", czyli autorska wersja "Amelii" Jeuneta. Matwiejczyk znany jest z tego, że dużo pracuje. W 2005 roku zrealizował cztery filmy, a rok później dwa: oprócz "Beautiful" powstał nagrodzony w konkursie polskiego kina na festiwalu Era Nowe Horyzonty "Wstyd". Rok 2007 to kolejne dwa filmy - "Na boso" i "Pamiętasz mnie?". W 2011 roku przypomniał o sobie filmem "Prosto z nieba", nawiązującym do wydarzeń wokół katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.

Matwiejczyk, właściciel amatorskiej wytwórni "Muflon Pictures", wyrobił sobie w środowisku kina niezależnego na tyle dobrą markę, że często udaje mu się pozyskać do swoich filmów profesjonalnych aktorów, jak Marcin Dorociński, Mirosław Baka czy Dorota Segda, którzy wspólnie wystąpili we "Wstydzie". W "Beautiful" obok Marcina Dorocińskiego i znanej m.in. z "Głośniej od bomb" Przemysława Wojcieszka Sylwii Juszczak, zagrał Dawid Antkowiak, znany z takich niezależnych obrazów, jak "Marco P. i złodzieje rowerów" i "Sobowtór" Bodo Koxa, "Krew z nosa" i "Krótka histeria czasu" Dominika Matwiejczyka, oraz "Emilia", "Homo Father" i Pamiętasz mnie?" Piotra Matwiejczyka.


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO

WASZE OPINIE

Hydraulik

Dorocinski rzeczywiscie dobry aktor mlodego pokolenia.Co do filmu ciekawy pomysl, gorsze wykonanie.Wiecej liczylem od Pana Matwiejczyka.

pedro

Świetna polska produkcja Piotra Matwiejczyka. Trudny temat (dla wielu tabu) został pokazany w bardzo dobry sposób. Film wciągnął mnie od początku i trzymał w napięciu do końca. Moim zdaniem to bardzo dobry film psychologiczny. Świetna kreacja Dorocińskiego. Polecam "Beautiful".
Beautiful
reżyseria:
Polska, 2006
Anka (Sylwia Juszczak) jest w ciąży. Postanawia, że tuż po narodzinach sprzeda maleństwo. Jej chłopak Dawid (Dawid Antkowiak) popiera tę decyzję.
film obyczajowy
Beautiful
4,1 5 1 99