PREMIERA

2010.11.12

CANAL+ PREMIUM

BĘDZIE GŁOŚNO

It Might Get Loud

USA, 2009

reżyseria:

gatunek: film dokumentalny

Ocena filmu

0.00

Opis

Jimmy Page, niegdyś podpora legendarnego Led Zeppelin, The Edge odpowiedzialny za brzmienie U2 oraz Jack White, lider The White Stripes. Przedstawiciele trzech pokoleń gitarzystów spotykają się na ekranie w najgłośniejszym filmie dokumentalnym w historii. Dosłownie najgłośniejszym.

W rękach wirtuozów gitara elektryczna staje się czymś więcej, niż tylko instrumentem. To opoka muzyki rockowej, symbol rebelii i sceniczna broń. W filmie "Będzie głośno" o swoich wyjątkowych relacjach z tym instrumentem opowiada trzech muzyków wielkiego formatu. Twórcy dokumentu zabrali Jimmy'ego Page'a, The Edge'a i Jacka White'a w wyjątkową, sentymentalną podróż. Dla każdego z trójki wyprawa ta zaczyna się w innym miejscu i czasie. Oto pięćdziesiąt lat temu młody londyński malarz zakochuje się w sześciostrunowym instrumencie. Dwie dekady później podobne uczucie udziela się nastolatkowi z Dublina. Jako kolejny miłość do gitary odkrywa w sobie tapicer z Detroit. Dla każdego z nich ten szczególny romans zaowocować ma odnalezieniem nowych środków wyrazu dla niespokojnej, twórczej duszy.

Szczere wywiady z trójką rockmanów oraz ich intymne opowieści pozwalają zrekonstruować ich artystyczną drogę. Page, The Edge i White mówią o swoich inspiracjach, doświadczeniach, filozofii grania. Spotykają się także na jednej scenie, gdzie pozwalają swoim gitarom przemówić trzema różnymi głosami w trakcie niezwykłego rockowego misterium.

"Będzie głośno" stwarza widzowi możliwość wniknięcia w zupełnie inny wymiar. Tylko w tym filmie zobaczyć może Jimmy'ego Page'a w jego domu pod Londynem, odtwarzającego ulubione płyty z czasów młodości. Tutaj przygląda się ogarniętemu transem White'owi, wygrywającemu szalone solo, aż jego ręka zaczyna krwawić. Tu także odwiedza szkolną salę, w której U2 odbywało pierwsze próby. "Wielkim wyzwaniem było połączenie tych trzech różnych historii w jedną całość" - przyznaje reżyser DAVIS GUGGENHEIM - "Każdy z tych gitarzystów pochodzi z innego pokolenia, ma inne korzenie i własne teorie, czasem stojące ze sobą w sprzeczności. Uznałem, że wzajemne przeplatanie ich opowieści stworzy coś naprawdę interesującego, choć czasami udzielała mi się panika".

Obawy Guggenheima okazały się jednak płonne. "Będzie głośno" okazało się filmem niezwykłym, co doceniła zarówno publiczność, jak i krytycy. "To wspaniały rockowy dokument, który jednocześnie potrafi być refleksyjny, treściwy i dać niezłego kopa" - pisał recenzent magazynu Entertainment Weekly.

WASZE OPINIE

GAZO

Rewelacyjny pomysł na film!!połączenie epok- super
dla fanów rocka i nie tylko. Film o życiu i o miłości, miłości do
muzyki. Niestety z tym brakiem napisów to prawda - duży
minus emisji chyba, że to była chwilowa awaria.
Polecam!!!

Forrest

Na film czekałem z niecierpliwością, jednak bardzo rozczarowałem się brakiem napisów i lektorem na stałe, co jest niedopuszczalne przy gatunkach muzycznym. Z tych względów nie polecam, no chyba że ktogoś zahipnotyzuje głos lektora i wyciszonych dialogach trzech głownych bohaterów.
BĘDZIE GŁOŚNO
reżyseria:
USA, 2009
Jimmy Page, niegdyś podpora legendarnego Led Zeppelin, The Edge odpowiedzialny za brzmienie U2 oraz Jack White, lider The White Stripes. Przedstawiciele trzech pokoleń gitarzystów spotykają się na ekranie w najgłośniejszym filmie dokumentalnym w historii. Dosłownie najgłośniejszym.
film dokumentalny
BĘDZIE GŁOŚNO
4,9 5 1 34