Universal

PREMIERA

2010.02.13

CANAL+ PREMIUM

BEETHOVEN 6 - WIELKA UCIECZKA

Beethoven's Big Break

USA, 2008

reżyseria:

obsada: , ,

gatunek: film familijny

czas trwania: 97 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Eddie (Jonathan Silverman) pracuje jako treser w Hollywood, ale prywatnie zwierzęta nie mają wstępu do jego domu, który dzieli jedynie z niepokornym synem (Moises Arias). Pewnego dnia psia gwiazda filmu, przy którym Eddie jest zatrudniony, zostaje porwana.

Eddie za sprawą przebiegłego współpracownika Sala (Stephen Tobolowsky) zostaje obarczony za to odpowiedzialnością. Szefowie produkcji odmawiają zapłacenia okupu, rozpoczynają poszukiwanie zastępstwa i zwalniają Eddiego. W międzyczasie, mający sobie za nic zakazy ojca Billy sprowadza do domu niezdarnego bernardyna wraz ze stadkiem uroczych szczeniąt. Podczas przypadkowego spotkania kudłaty Beethoven wpada w oko filmowcom i dostaje angaż do komediowej superprodukcji. Nieproszony czworonożny lokator niespodziewanie staje się wielką szansą dla kompletnie załamanego Eddiego i powoli zdobywa jego serce.

W powszechnej opinii bernardyny uchodzą za łagodne psy ratownicze, znane z nadzwyczajnej wierności i oddania właścicielom. Zapoczątkowana w 1992 roku popularna seria familijna o psie tej rasy nie podważa ich niewątpliwych zalet, ale do listy cech charakterystycznych bernardynów dodaje niezdarność. Wszędzie tam, gdzie pojawia się tytułowy bohater, zawdzięczający imię zainteresowaniu, jakie żywi wobec V symfonii Ludwiga van Beethovena, bałagan jest nieunikniony. Trzeba jednak mieś świadomość, że mowa o stukilogramowym psim olbrzymie. Gwarancją dobrej zabawy dla całej rodziny przy oglądaniu 6. części jego perypetii powinno być nazwisko MIKE'A ELLIOTTA. Choć to dopiero pierwszy film w jego reżyserii, jako producent ponad stu tytułów, w tym takich jak "Wszystko, czego pragnę", "American Pie - Wakacje", "Bękarty diabła", oczekiwania widzów zna doskonale.

Moises Arias, odtwórca roli małego Billy'ego, za którego sprawą sympatyczna psia rodzina znajduje dom, rozpoczął aktorską karierę występem obok Jacka Blacka w "Nacho Libre" (2006), a popularność zdobył dzięki serialowi "Hannah Montana". Kiedy powstawała pierwsza część "Beethovena", Ariasa nie było jeszcze na świecie, jednak zna doskonale ten cykl. "Jestem wielkim fanem "Beethovena" i uwielbiam psie sztuczki wykonywane w tych filmach. Poznawanie Beethovena było niesamowite. Praca z tymi wszystkimi psami, kotami, szopami i ptakami to niezapomniane doświadczenie". Młodemu aktorowi partneruje Jonathan Silverman ("12:01", "Wspomnienia z Brighton Beach") w roli nieporadnego ojca, przed którym stale piętrzą się problemy. W czarny, ale niewątpliwie najzabawniejszy charakter w filmie wcielił się pamiętny z "Dnia świstaka" Stephen Tobolowsky.

WASZE OPINIE

raph

Nudy, aktorstwo i gagi drewniane... np koleś wpadający twarzą w tort - na litość! tego typu żarty sytuacyjne przestały śmieszyć jeszcze za Chaplina!! Ten film nie rozśmieszy nawet młodszych widzów.

Bartolomeusz

To już nie był ten sam "Beethoven" co w oryginale z 1992 r. i jego sequelu. Brak mu było świeżości i humoru. Ten zaprezentowany w "Wielkiej ucieczce" nie odbiegał od tego co oglądaliśmy w w hicie sprzed 18 lat. Z tymże wtedy to śmieszyło, teraz już zdecydowanie mniej. Na ironię zakrawał fakt, że to nie pies był najbardziej zabawny, ale jaszczurka, która pojawiła się tylko w kilkunastu scenach. Dzieciaki powinny się nieźle bawić, cała reszta już mniej.
BEETHOVEN 6 - WIELKA UCIECZKA
reżyseria:
USA, 2008
Eddie (Jonathan Silverman) pracuje jako treser w Hollywood, ale prywatnie zwierzęta nie mają wstępu do jego domu, który dzieli jedynie z niepokornym synem (Moises Arias). Pewnego dnia psia gwiazda filmu, przy którym Eddie jest zatrudniony, zostaje porwana.
film familijny
BEETHOVEN 6 - WIELKA UCIECZKA
3,9 5 1 8