PREMIERA

2003.06.01

CANAL+ PREMIUM

BEETHOVEN

Beethoven

USA, 1992

reżyseria:

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: komedia familijna

czas trwania: 83 min

Ocena filmu

0.00

Opis

O tym, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka wiedzą wszyscy. Tyle, że czasem z tą przyjaźnią bywają spore problemy.

Na własnej skórze przekonała się o tym wiodąca spokojne życie rodzina Newtonów. Ich nieco monotonną codzienność niespodziewanie zakłóca mały szczeniak, który przypadkowo wbiega do ich mieszkania, uciekając przed handlarzami zwierząt. Beethoven, bo tak nazywa się nasz bohater, wyrasta w niedługim czasie na potężnego psa rasy bernardyn. Dzieci George'a Newtona (Charles Grodin) są zachwycone zwierzakiem i szybko nawiązują z nim przyjaźń. Jednak George, w przeciwieństwie do swojej żony (Bonnie Hunt), od początku nie jest zachwycony psem, próbując za wszelką cenę znaleźć pretekst, by się go pozbyć. Beethoven zdaje się jednak nie przejmować tym faktem, zaskakując pana domu coraz to nowymi psikusami. Kiedy pies zadomawia się w rodzinie, niebezpieczeństwo nadchodzi z całkiem innej strony. Doktor Vanick (Dean Jones), miejscowy weterynarz, pod pretekstem pracy w klinice dla zwierząt w tajemnicy prowadzi straszliwe eksperymenty, do których potrzebuje wielu czworonogów. Niestety również Beethoven znajduje się na czarnej liście fałszywego doktora. Kiedy George dowiaduje się, że pupil rodziny zostaje porwany przez doktora Vanicka, wraz rodziną bez wahania pospiesza mu na ratunek.
BEETHOVEN
reżyseria:
USA, 1992
O tym, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka wiedzą wszyscy. Tyle, że czasem z tą przyjaźnią bywają spore problemy.
komedia familijna
BEETHOVEN
4,0 5 1 1