PREMIERA

2006.05.15

CANAL+ PREMIUM

BĘKARTY DIABŁA

The Devil's Rejects

USA/Niemcy, 2005

reżyseria:

obsada: , , , ,

gatunek: horror

czas trwania: 104 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Amerykańska prowincja końca lat 70. Na farmie nieopodal miasteczka Ruggsville od dawna dzieją się dziwne rzeczy. Mieszkającą tu rodziną Firefly'ów zainteresowała się w końcu policja.

Podczas szturmu na farmę ginie kilka osób, pozostałym udaje się zbiec. Kapitan Spaulding (Sid Haig), Baby (Sheri Moon Zombie), Otis B. Driftwood (Bill Moseley) i reszta piekielnej rodzinki uciekając przed stróżami prawa dokonują kolejnych morderstw. W ślad za zabójcami wyrusza policjant John Quincy Wydell (William Forsythe), brat zamordowanego szeryfa. Mężczyzna planuje krwawą zemstę i stopniowo coraz bardziej upodabnia się do ściganych przez siebie zabójców. Tymczasem w piwnicach domu Firefly'ów stróże prawa znajdują pamiętniki z opisami kilkudziesięciu zbrodni.

"Bękarty diabła" to swego rodzaju sequel "Domu 1000 trupów". Kultowy dziś dla miłośników gatunku film był debiutem ROBA ZOMBIE. Scenarzysta i reżyser obu dzieł podkreślał jednak, że "Bękarty diabła" nie są typową kontynuacją. Twórca wzorował się na klasycznych już dziś horrorach ("Teksańska masakra piłą mechaniczną"), kryminałach z przełomu lat 60. i 70. ("Bonnie i Clyde") i krwawych westernach ("Dzika banda"). Wszystkie filmy Zombie'ego zawierają też dużą dawkę humoru. Reżyser jest liderem założonej przez siebie punkowej grupy White Zombie. Przed pełnometrażowym debiutem realizował teledyski dla swojego zespołu (MTV Video Award za "More Human Than Human") oraz artystów takich, jak Ozzy Osbourne. Projektuje też okładki płyt oraz oprawę scenograficzną swoich koncertów. Kręcąc "Bękarty diabła" skompletował ekipę doświadczoną przy pracy nad horrorami. Autorem zdjęć jest Phil Parmet ("Cztery pokoje", "Gniazdo os"), scenografię zaprojektował Anthony Tremblay ("Powrót żywych trupów 3", "Potomstwo"), a za charakteryzację odpowiadał Douglas Noe ("Dom na przeklętym wzgórzu", "Piraci z Karaibów, "Klątwa Czarnej Perły"). W obsadzie znaleźli się m.in. Sid Haig ("Diamenty są wieczne", "Jackie Brown"), Sheri Moon Zombie ("Dom 1000 trupów", "Krwawa masakra w Hollywood") i William Forsythe ("Raising Arizona", "Twierdza").

WASZE OPINIE

PIOTREK165

Równie dobry jak Dom 1000 trupów. Proszę o ponowną emisję.

jamarta

To MOJA recenzja. Napisz wlasna. Podtrzymuje opinie, ze film swietnie wpisuje sie w nurt masakr teksanskich, pil i innych tego typu produkcji.

Loko

jamarta skad Ty sie kobieto (chyba) uralas. Jaka Ty madra jestes, noi fajna teoria z tymi kanibalami <lol2>
BĘKARTY DIABŁA
reżyseria:
USA/Niemcy, 2005
Amerykańska prowincja końca lat 70. Na farmie nieopodal miasteczka Ruggsville od dawna dzieją się dziwne rzeczy. Mieszkającą tu rodziną Firefly'ów zainteresowała się w końcu policja.
horror
BĘKARTY DIABŁA
4,0 5 1 76