PREMIERA

2010.06.15

CANAL+ PREMIUM

BERLIN CALLING

Niemcy, 2008

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: film muzyczno-obyczajowy

czas trwania: 105 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Berliński muzyk Martin Karow (Paul Kalkbrenner), znany jako DJ Ickarus, występuje w klubach techno na całym świecie. Towarzyszy mu jego dziewczyna i menedżerka Mathilde (Rita Lengyel). Łączy ich miłość i wspólny cel, którym jest ukończenie i wydanie nowego albumu.

Ickarus nadużywa narkotyków. Po jednym z występów traci nad sobą kontrolę i trafia do berlińskiej kliniki psychiatrycznej. Profesor Petra Paul (Corinna Harfouche) stwierdza u niego wywołane narkotykami zaburzenia psychiczne, ale Ickarus nie traktuje tego zbyt poważnie. Pracuje nad nowym albumem w klinice i zaprzyjaźnia się z innymi pacjentami "otwartego" oddziału dla narkomanów. Po kolejnym ataku paniki dr Paul zaleca mu terapię pod jej nadzorem. Szefowa wytwórni Vinyl Distortion, Alice (Megan Gay), wstrzymuje wydanie jego albumu, a szef klubu Tom (Dirk Borchardt) przekłada imprezę premierową. Sfrustrowany Ickarus wymyka się z kliniki, kupuje u zaufanego dealera Erbse'a (RP Kahl) kokainę i cały weekend imprezuje. Gdy uświadamia sobie, że wydanie jego nowego albumu zostało zablokowane, ponownie traci nad sobą panowanie i trafia do izolatki na zamkniętym oddziale.

HANNES STÖHR, scenarzysta i reżyser "Berlin Calling", debiutował na dużym ekranie w 2001 roku obrazem "Berlin is in Germany", który zdobył Panorama Audience Award na Berlinale oraz wiele innych nagród. Jego następny film "Jeden dzień w Europie" z 2005 znalazł się w konkursie głównym festiwalu w Berlinie z nominacją do Złotego Niedźwiedzia. W "Berlin Calling" Stöhr opowiada o fenomenie muzyków generacji YouTube. Kultowi didżeje komponują na laptopach, a swoje utwory sprzedają w internecie. Są niezależni od wielkich wytwórni płytowych, a ich fani tworzą międzynarodowe środowisko entuzjastów clubbingu. "Berlin Calling" to portret fikcyjnego kompozytora muzyki elektronicznej, dramat jednostki, która znajduje się na krawędzi tragedii. W tej roli zadebiutował jako aktor Paul Kalkbrenner, znana postać berlińskiej sceny techno, od początku związana z legendarną stajnią BPitch Control. Sławny DJ ma na koncie 3 albumy, kilkanaście singli oraz kilkaset występów na wszystkich kontynentach. Jego muzyka wyróżnia się przejrzystą strukturą, dobrym wyczuciem dramaturgii i melodyjnością. Do "Berlin Calling"- poza jednym utworem autorstwa Sashy Funke - skomponował ścieżkę dźwiękową. W filmie zobaczyć można kultowe kluby niemieckiej stolicy z legendarnym Barem 25 na czele.

WASZE OPINIE

szymon_k-ce

Świetny film, im więcej czasu mija od mojego z nim pierwszego kontaktu, tym bardziej
chcę go ponownie zobaczyć. Bez soundtrack'u ten obraz nie istnieje.
Polecam !! http://www.youtube.com/watch?v=Oz8GRKomOXU

pedro

Film obejrzałem z dużym zainteresowaniem. To produkcja o muzyce, sławie i jej cieniach : narkotyki, alkohol i w końcu .... Ciekawy scenariusz i dość wiarygodne odtworzenie postaci Ikarusa sprawia, ze film ogląda się bardzo dobrze. Jest jeszcze jeden atut "Berlin Calling" - muzyka. Po prostu świetna muzyka elektroniczna. Polecam wszystkim.

Jedno pytanie dlaczego ten film miał tzw. "czerwoną kropę" i był emitowany tak późno?
BERLIN CALLING
reżyseria:
Niemcy, 2008
Berliński muzyk Martin Karow (Paul Kalkbrenner), znany jako DJ Ickarus, występuje w klubach techno na całym świecie. Towarzyszy mu jego dziewczyna i menedżerka Mathilde (Rita Lengyel). Łączy ich miłość i wspólny cel, którym jest ukończenie i wydanie nowego albumu.
film muzyczno-obyczajowy
BERLIN CALLING
4,4 5 1 84