PREMIERA

2013.10.14

CANAL+ PREMIUM

Bert Stern. Prawdziwy Madman

Bert Stern: Original Madman

USA, 2011

reżyseria:

obsada: , ,

gatunek: film dokumentalny

Ocena filmu

0.00

Opis

Historia o autokreacji jednego z najbardziej znanych fotografików w historii, jego karierze, upadku i ponownym wzniesieniu się na szczyt.

Dokument "Bert Stern. Prawdziwy Madmen" przybliża sylwetkę jednego z najbardziej znanych na świecie fotografików komercyjnych, gwiazdy lat 60.

Początek zawrotnej kariery Sterna zbiega się w czasie z okresem złotych lat reklamy w Stanach Zjednoczonych. Bert zaczynał od pracy roznosiciela poczty w gazecie "Look Magazine", gdzie poznał innego młodego fotografika Stanleya Kubricka. Pierwszym oszałamiającym sukcesem Sterna była kampania reklamowa "Driest of the Dry" zrobiona na zlecenie producentów wódki Smirnoff. Reklama, która pojawiła się m.in. na słynnej Madison Avenue w Nowym Jorku spowodowała wzrost sprzedaży alkoholu, który przeszedł najśmielsze oczekiwania producenta.

Przed obiektywem Sterna stawały najpiękniejsze kobiety świata: Audrey Hepburn, Sophia Loren, Elizabeth Taylor, Brigitte Bardot i Twiggy. Bert jest również autorem ostatniej sesji zdjęciowej Marilyn Monroe, cykl zdjęć znany jako "The Last Sitting" to 2500 fotografii, nad którymi aktorka i ekipa pracowali 3 dni. Stern robił zdjęcia do reklam, fotografie modowe, okładki magazynów oraz portrety. Pracował dla takich firm, jak IBM, Vouge, Glamour czy Revlon. Stern, tak jak Irving Penn czy Richard Avedon, stał się gwiazdą na miarę tych, które fotografował.

Życie prywatne Sterna było bardzo burzliwe, ożenił się z gwiazdą baletu Allegrą Kent, z którą miał dwoje dzieci. Jednak z powodu trudnego charakteru Berta małżeństwo nie przetrwało. Przez ponad 20 lat był związany z Shannah Laumeister, reżyserką filmu "Bert Stern. Prawdziwy Madman". Laumeister pokazuje zarówno samego Sterna, jak i źródła jego inspiracji i proces tworzenia. Robi to z pozycji bliskiej mu osoby, dzięki czemu film ma wyjątkowy wymiar. Stern zmarł w czerwcu 2013 roku.


CZYTAJ BLOGI FILMOWE CANAL+
Bert Stern. Prawdziwy Madman
reżyseria:
USA, 2011
Historia o autokreacji jednego z najbardziej znanych fotografików w historii, jego karierze, upadku i ponownym wzniesieniu się na szczyt.
film dokumentalny
Bert Stern. Prawdziwy Madman
4,0 5 1 18