PREMIERA

2006.03.20

CANAL+ PREMIUM

BESTIA

Belly of the Beast

Kanada/Hong Kong/ Wlk. Brytania, 2003

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: film akcji

czas trwania: 88 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Dziesięć lat temu Jake Hopper (Steven Seagal) był agentem CIA i pracował w Tajlandii. Pewnego dnia musiał zweryfikować swoje życiowe plany.

Jego partner Sunti (Byron Mann) przypadkowo zabił kobietę i został mnichem. Po powrocie do Stanów Zjednoczonych czekały na Jake'a jeszcze smutniejsze wydarzenia - śmierć ukochanej żony. Po latach mężczyzna otrząsnął się z tragedii. Założył prywatną agencję ochrony i sam wychowywał swoją córkę Jessicę (Sarah Malukul Lane). Dorosła dziś dziewczyna postanawia wyruszyć wraz z przyjaciółką Sarą (Elidh MacQueen) w podróż do Tajlandii. Niestety wakacyjna przygoda zamienia się w piekło, gdy dziewczyny zostają porwane. W sprawę zamieszana jest grupa islamskich fundamentalistów, którzy żądają uwolnienia 20 swoich rodaków z amerykańskich więzień. Ofiary zostały wybrane nieprzypadkowo - ojciec Sary jest senatorem. Negocjacje władz nie przynoszą żadnych efektów. Jake postanawia sam udać się do Tajlandii. By dotrzeć do porywaczy uruchamia wszystkie dawne znajomości. W czasie poszukiwań wpada na trop politycznej afery. Dla niego najważniejsza jest jednak Jessica i nic go nie powstrzyma przed jej uwolnieniem.

"Bestia" to klasyczne kino akcji, z jedną z jego największych gwiazd - Stevenem Seagalem - w roli głównej. Aktor jest również autorem opowiadania, na podstawie którego powstał scenariusz filmu. Seagal zyskał popularność pod koniec lat 80. sensacyjnym dramatem "Nico". Szybko stał się gwiazdą dynamicznych filmów akcji, w których często sam wykonywał numery kaskaderskie. W jego filmowej biografii są takie przeboje jak "Wygrać ze śmiercią", "Szukając sprawiedliwości", "Liberator", "Nieuchwytny", "Krytyczna decyzja", "W morzu ojca", "Patriota", "Wpół do śmierci", "Czas zemsty" i "Poza zasięgiem". Aktor jest też producentem niektórych swoich filmów, a jeden z nich - "Na zabójczej ziemi" - wyreżyserował. Twórcą "Bestii" jest reżyser chińskiego pochodzenia CHING SIU-TUNG. Przez wiele lat pobierał nauki w klasycznej operze pekińskiej, ale nie ukończył żadnej szkoły filmowej. Karierę zaczynał w Pekinie jako kaskader w filmach akcji, a później realizował seriale telewizyjne. W kinie zadebiutował na początku lat 80. Sławę przyniosła mu seria filmów akcji "Chińskie duchy". Zdjęcia do "Bestii" kręcono w Bangkoku i Tajlandii.

WASZE OPINIE

zmarzlina

może i dobry ale ZA PÓŹNO!!! co to za godzina o tej przewracam się na drugi boczek... A tak bym obejrzała wreszcie coś czego jeszcze nie widziałam bo to co dajecie wcześniej to chodzi na okrągło!!!

mario

bardzo dobry film, oby jak najwiecej takich filmow...

Baczek LEGIA

Jest jak najbardziej za tym kanalem... :)
BESTIA
reżyseria:
Kanada/Hong Kong/ Wlk. Brytania, 2003
Dziesięć lat temu Jake Hopper (Steven Seagal) był agentem CIA i pracował w Tajlandii. Pewnego dnia musiał zweryfikować swoje życiowe plany.
film akcji
BESTIA
4,2 5 1 64