Paramount Pictures

PREMIERA

2005.07.31

CANAL+ PREMIUM

BEZ GRANIC

Beyond Borders

USA/Niemcy, 2003

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: melodramat

czas trwania: 122 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Londyn początku lat 80. Młoda Amerykanka Sarah Jordan (Angelina Jolie) wiedzie dostanie i beztroskie życie u boku świeżo poślubionego męża Henry'ego Bauforda (Linus Roache). Bogaty i dobrze urodzony Henry to jedna z najlepszych partii na Wyspach Brytyjskich, ale mimo to małżeństwo nie należy do udanych.

Sarah podświadomie czuje, że do pełni szczęścia potrzeba jej czegoś więcej. Pewnego dnia jest świadkiem awantury wywołanej na jednym z przyjęć przez lekarza Nicka Callahana (Clive Owen). Młody mężczyzna od kilku lat pracuje w Afryce starając się pomóc głodującym dzieciom. Ich los zdaje się jednak niewiele obchodzić przedstawicieli brytyjskiej śmietanki towarzyskiej. Na Sarah pełne zapału słowa Nicka robią jednak duże wrażenie. Przypadkowe spotkanie wywraca jej życie do góry nogami. Kobieta postanawia opuścić męża i wyruszyć śladem lekarza do Afryki. Sarah przywozi do Etiopii transport żywności i leków. Spotyka Nicka i zdaje sobie sprawę, że jej fascynacja powoli przeradza się w poważne uczucie. W życiu mężczyzny nie ma jednak na razie miejsca na taki związek. Sarah nie daje za wygraną. Kilka lat później spotykają się ponownie w Kambodży, a później w Czeczenii. Odkrywają, że ich miłość przetrwała próbę czasu.

"Bez granic" to dzieło cenionego hollywoodzkiego reżysera MARTINA CAMPBELLA. Jego autorstwa są takie kasowe przeboje, jak "GoldenEye", "Maska Zorro" czy "Granice wytrzymałości". Campbell znany jest z perfekcji realizacyjnej i gwiazdorskiej obsady, jaką każdorazowo gromadzi na planach swoich filmów. Angelina Jolie i Clive Owen, grający główne role w "Bez granic", to dziś jedne z najbardziej pożądanych nazwisk w Hollywood. Jolie, córka popularnego aktora Jona Voighta ("Nocny kowboj"), zdobyła pięć lat temu Oscara za "Przerwaną lekcję muzyki". W jej bogatym dorobku są także "Kolekcjoner kości", "60 sekund", "Tomb Raider", "Sky Kapitan i świat jutra", "Pan i pani Smith", "Złodziej życia" i "Aleksander". Kariera Owena nabrała rozpędu od czasu, kiedy wystąpił w "Gosford Parku" i "Tożsamości Bourne'a". Brytyjczyk zagrał potem w "Królu Arturze", "Bliżej" i "Sin City - Miasto grzechu". W "Bez granic" gwiazdorskiej parze partnerują: Teri Polo ("Spotkanie", "Teren prywatny", "Poznaj moich rodziców") i Linus Roache ("Miłość i śmierć w Wenecji", "Wojna Harta", "Życie, którego nie było"). Autorem muzyki do filmu jest laureat Oscara za "Titanica" James Horner, który napisał ścieżki dźwiękowe do tak głośnych filmów, jak "Imię róży", "Raport Pelikana", "Wichry namiętności", "Braveheart - Waleczne Serce", "Apollo 13", "Piękny umysł", "Dom z piasku i mgły" czy "Zaginione".

WASZE OPINIE

croyance

po prostu bram mi słów... właśnie skończyłam oglądać i dalej nie mogę dojść do siebie... było to coś pięknego... niesamowitego... innego... nigdy aż tak bardzo nie dotknął mnie ten problem... :( straszne... tak straszne, że aż najpiękniejsze co w życiu widziałam... przepraszam, ale nie mogę nic więcej na ten temat powiedzieć... tylko tyle, że baardzo polecam - wszystkim - nawet tym, którzy myślą, że to film nie dla nich - po oglądnięciu odczujecie całkiem coś innego... po prostu... PIĘKNE!

Kartel

Lynn jak możesz gorąco poleać film w którym zdradziłaś zakończenie - żenujące.
A sam film świetny, no i muzyka - wielkie brawa dla Jamesa Hornera :)

Lynn

Przepiękny film. Rzadko kiedy płacze na filmach, a na tym po prostu nie mogłam się powstrzymać np. na tej scenie z dzieckiem na pustyni, albo na samym końcu jak Sara pojechała do Czeczeni po Nicka i jak już się wydaje, że będą już razem, szczęśliwi , wybucha granat i Sara ginie. Piękny, wzruszający film. Gorąco polecam!!!!!!!!!!!
BEZ GRANIC
reżyseria:
USA/Niemcy, 2003
Londyn początku lat 80. Młoda Amerykanka Sarah Jordan (Angelina Jolie) wiedzie dostanie i beztroskie życie u boku świeżo poślubionego męża Henry'ego Bauforda (Linus Roache). Bogaty i dobrze urodzony Henry to jedna z najlepszych partii na Wyspach Brytyjskich, ale mimo to małżeństwo nie należy do udanych.
melodramat
BEZ GRANIC
4,6 5 1 58