PREMIERA

2012.01.16

CANAL+ PREMIUM

Bez litości: odc. 3

True Justice: Street Wars

Kanada/USA, 2011

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: serial sensacyjny

czas trwania: 87 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Elijah Kane (Steven Seagal) i jego oddział do zadań specjalnych podejmują kolejny wyścig z czasem. Tym razem muszą rozszyfrować sprawę wyjątkowo toksycznych narkotyków, które zabijają młodych mieszkańców Seattle.

Trujące tabletki z symbolem "E" pochodzą z nieznanego źródła, a liczba ich ofiar rośnie w zastraszającym tempie. Śledztwo jest utrudnione z powodu nieobecności Radnera (Warren Christie), pracującego nad inną sprawą w Kalifornii. Do zespołu dołącza w związku z tym bratanek majora, irytujący Brad Gates (Kyle Cassie). Wkrótce okazuje się, że prawa ręka Kane'a, Andre Mason (William 'Big Sleeps' Stewart), ukrywa coś przed partnerami, narażając ich na niebezpieczeństwo. Jego sekret jest związany z kolejnym zadaniem jednostki, wytypowanej do ochrony ekscentrycznego dokumentalisty (Byron Mann), który ma zrobić materiał o slumsach Seattle. Śledztwo w sprawie tabletek doprowadza w końcu policjantów do dobrze im znanego i mało znaczącego w środowisku dealera Paula (Nathaniel DeVeaux), który podejmując się handlu śmiercionośnym narkotykiem, zadziera z nieodpowiednimi ludźmi i zostaje uprowadzony.

"Bez litości"- serial o działalności tajnej jednostki policji, walczącej z falą przestępczości w Seattle - to w głównej mierze dzieło jednego człowieka, legendy kina akcji Stevena Seagala. Blisko 60-letni aktor, przeżywający renesans za sprawą występu w "Maczecie" Roberta Rodrigueza, napisał scenariusz i wyprodukował 13-odcinkowy cykl (CANAL+ pokazuje po dwa za jednym razem). W jedną z jego najbliższych współpracowniczek głównego bohatera wciela się Meghan Ory ("South Beach", "Przynęty"). W ekipie znaleźli się ponadto: Sarah Lind ("Severed", "W obliczu przeznaczenia"), Warren Christie ("Powrót na October Road", "Apollo 18") oraz William 'Big Sleeps' Stewart ("50/50").

Steven Seagal od ponad dwóch dekad pozostaje jednym z symboli kina akcji. Popularność przyniósł mu już debiut w "Nico - poza prawem" (1988), gdzie po raz pierwszy wcielił się w wielokrotnie później powtarzaną rolę szlachetnego policjanta o nieprzeciętnych umiejętnościach walki wręcz. Film utorował Seagalowi drogę do światowej kariery, a w Polsce okazał się jednym z większych hitów ery wideo. Posiadacz 7 dana aikido wyrobił sobie markę w takich tytułach, jak: "Wygrać ze śmiercią", "Wybraniec śmierci", dwie części "Liberatora", "Krytyczna decyzja" czy "Nieuchwytny". Wkrótce sama obecność na ekranie przestała mu wystarczać. W 1994 roku stanął za kamerą "Na zabójczej ziemi" z sobą samym w roli głównej. Mimo miażdżących opinii krytyków i otrzymania Złotej Maliny dla najgorszego reżysera, fani byli zachwyceni, a film z czasem doczekał się miana kultowego. W latach 2003 - 2009 Seagal pojawiał się niemal wyłącznie w produkcjach skierowanych bezpośrednio na rynek kina domowego. Na wielki ekran powrócił w wieku 59 lat w kasowej "Maczecie". Wyjątkowo wcielił się tam w czarny charakter - narkotykowego bossa, jednego z przeciwników tytułowego bohatera. Dalekowschodnie sztuki walki i film to nie jedyne zainteresowania Seagala. Równie znaczące miejsce w jego życiu zajmuje muzyka. Kiedy ogląda się ekranowe popisy aktora, trudno uwierzyć, że jest znakomitym gitarzystą, mającym na koncie występy z legendami bluesa B.B. Kingiem, Bo Diddleyem, Johnem Lee Hookerem czy Clarencem "Gatemouth" Brownem.

SPRAWDŹ NAJBLIŻSZE PREMIERY FILMOWE

CZYTAJ BLOGI FILMOWE

OGLĄDAJ MAGAZYN AKTUALNOŚCI FILMOWE

Bez litości: odc. 3
reżyseria:
Kanada/USA, 2011
Elijah Kane (Steven Seagal) i jego oddział do zadań specjalnych podejmują kolejny wyścig z czasem. Tym razem muszą rozszyfrować sprawę wyjątkowo toksycznych narkotyków, które zabijają młodych mieszkańców Seattle.
serial sensacyjny
Bez litości: odc. 3
3,3 5 1 3