PREMIERA

2012.01.23

CANAL+ PREMIUM

Bez litości: odc. 4

True Justice: Lethal Justice

Kanada/USA, 2011

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: serial sensacyjny

czas trwania: 87 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Seattle żyje nadchodzącymi wyborami. Policyjna ekipa Elijaha Kane'a (Steven Seagal) trafia na trop niebezpiecznej organizacji rasistowskiej, która zamierza nie bacząc na środki odnieść zwycięstwo.

Zadanie rozpracowania grupy przypada Radnerowi (Warren Christie). W tej przedwyborczej gorączce pojawia się w mieście tajemniczy snajper, który zabija mieszkańców. Podejrzenie pada na dawnego kompana Elijaha z wojska, Birda (Ryan Robbins), który cierpi na zespół stresu pourazowego. Tymczasem prokurator okręgowej Lisie Clayton (Tia Carrere) nie udaje się doprowadzić do uznania winnym seryjnego gwałciciela. Dla Juliet (Meghan Ory), która sama padła ofiarą gwałtu, sprawa nabiera cech osobistej misji. Andre (William Stewart) musi mieć na nią oko, by nie dopuściła się wymierzenia podejrzanemu sprawiedliwości na własną rękę..

"Bez litości"- serial o działalności tajnej jednostki policji, walczącej z falą przestępczości w Seattle - to w głównej mierze dzieło jednego człowieka, legendy kina akcji Stevena Seagala. Blisko 60-letni aktor, przeżywający renesans za sprawą występu w "Maczecie" Roberta Rodrigueza, napisał scenariusz i wyprodukował 13-odcinkowy cykl - CANAL+ emituje jednorazowo dwa odcinki dotyczące jednej sprawy. W seriali Seagal wciela się w główną rolę - Elijaha Kane'a, mistrza sztuk walki, który trafia do policji po wieloletniej służbie w armii. Na planie Seagalowi towarzyszą: Meghan Ory (seriale: "Nieustraszony", "Once Upon a Time"), Warren Christie (serial "Happy Town"). Steven Seagal dołożył starań, by każdy odcinek policyjnej sagi uświetniali goście specjalni. Tym razem jest nim Tia Carrere ("Świat Wayne'a", "Prawdziwe kłamstwa"). Reżyserem tej części cyklu jest Wayne Rose, pracujący wcześniej m.in. przy różnych odsłonach serii "Battlestar Galactica".

Steven Seagal od ponad dwóch dekad pozostaje jednym z symboli kina akcji. Popularność przyniósł mu już debiut w "Nico - poza prawem" (1988), gdzie po raz pierwszy wcielił się w wielokrotnie później powtarzaną rolę szlachetnego policjanta o nieprzeciętnych umiejętnościach walki wręcz. Film utorował Seagalowi drogę do światowej kariery, a w Polsce okazał się jednym z większych hitów ery wideo. Posiadacz 7 dana aikido wyrobił sobie markę w takich tytułach, jak: "Wygrać ze śmiercią", "Wybraniec śmierci", dwie części "Liberatora", "Krytyczna decyzja" czy "Nieuchwytny". Wkrótce sama obecność na ekranie przestała mu wystarczać. W 1994 roku stanął za kamerą "Na zabójczej ziemi" z sobą samym w roli głównej. Mimo miażdżących opinii krytyków i otrzymania Złotej Maliny dla najgorszego reżysera, fani byli zachwyceni, a film z czasem doczekał się miana kultowego. W latach 2003 - 2009 Seagal pojawiał się niemal wyłącznie w produkcjach skierowanych bezpośrednio na rynek kina domowego. Na wielki ekran powrócił w wieku 59 lat w kasowej "Maczecie". Wyjątkowo wcielił się tam w czarny charakter - narkotykowego bossa, jednego z przeciwników tytułowego bohatera. Dalekowschodnie sztuki walki i film to nie jedyne zainteresowania Seagala. Równie znaczące miejsce w jego życiu zajmuje muzyka. Kiedy ogląda się ekranowe popisy aktora, trudno uwierzyć, że jest znakomitym gitarzystą, mającym na koncie występy z legendami bluesa B.B. Kingiem, Bo Diddleyem, Johnem Lee Hookerem czy Clarencem "Gatemouth" Brownem.

SPRAWDŹ NAJBLIŻSZE PREMIERY FILMOWE

CZYTAJ BLOGI FILMOWE

OGLĄDAJ MAGAZYN AKTUALNOŚCI FILMOWE

Bez litości: odc. 4
reżyseria:
Kanada/USA, 2011
Seattle żyje nadchodzącymi wyborami. Policyjna ekipa Elijaha Kane'a (Steven Seagal) trafia na trop niebezpiecznej organizacji rasistowskiej, która zamierza nie bacząc na środki odnieść zwycięstwo.
serial sensacyjny
Bez litości: odc. 4
4,5 5 1 2