PREMIERA

2012.01.30

CANAL+ PREMIUM

Bez litości: odc. 5

True Justice: Brotherhood

Kanada/USA, 2011

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: serial sensacyjny

czas trwania: 90 min

Ocena filmu

0.00

Opis

W Seattle dochodzi do wojny między japońską Yakuzą a meksykańskim gangiem MS-13.

Radner (Warren Christie) i Sarah (Sarah Lind) odwiedzają nielegalne kasyno należące do Japończyków, by tam wdać się w bójkę z braćmi Ichiro (Hiro Kanagawa) i Kenjiro Yamazaki (Warren Takeuchi). Ludzie Yakuzy gotowi są na zemstę na policjantach za ten incydent, ale mają też na pieńku z Meksykanami, którzy ingerują w ich handel narkotykami. Zapowiada się brutalna konfrontacja. Tymczasem Elijah Kane (Steven Seagal) musi zająć się inną sprawą. Do jednego z lokalnych banków wtargnął zdesperowany, uzbrojony mężczyzna, Leroy Jacobs (Frank Cassini), który obwinia instytucję za utratę domu i kłopoty w życiu osobistym. Antyterroryści proszą o pomoc Kane'a, który zna Leroya.

"Bez litości"- serial o działalności tajnej jednostki policji, walczącej z falą przestępczości w Seattle - to w głównej mierze dzieło jednego człowieka, legendy kina akcji Stevena Seagala. Blisko 60-letni aktor, przeżywający renesans za sprawą występu w "Maczecie" Roberta Rodrigueza, napisał scenariusz i wyprodukował 13-odcinkowy cykl - CANAL+ emituje jednorazowo dwa odcinki dotyczące jednej sprawy. W seriali Seagal wciela się w główną rolę - Elijaha Kane'a, mistrza sztuk walki, który trafia do policji po wieloletniej służbie w armii. Na planie Seagalowi towarzyszą: Meghan Ory (seriale: "Nieustraszony", "Once Upon a Time"), Warren Christie (serial "Happy Town"), Sarah Lind ("Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda"). Steven Seagal dołożył starań, by każdy odcinek policyjnej sagi uświetniali goście specjalni. Tym razem jest nim japoński aktor Hiro Kanagawa ("Elektra", "Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia"). Reżyserem tej części cyklu jest Wayne Rose, pracujący wcześniej m.in. przy różnych odsłonach serii "Battlestar Galactica".

Steven Seagal od ponad dwóch dekad pozostaje jednym z symboli kina akcji. Popularność przyniósł mu już debiut w "Nico - poza prawem" (1988), gdzie po raz pierwszy wcielił się w wielokrotnie później powtarzaną rolę szlachetnego policjanta o nieprzeciętnych umiejętnościach walki wręcz. Film utorował Seagalowi drogę do światowej kariery, a w Polsce okazał się jednym z większych hitów ery wideo. Posiadacz 7 dana aikido wyrobił sobie markę w takich tytułach, jak: "Wygrać ze śmiercią", "Wybraniec śmierci", dwie części "Liberatora", "Krytyczna decyzja" czy "Nieuchwytny". Wkrótce sama obecność na ekranie przestała mu wystarczać. W 1994 roku stanął za kamerą "Na zabójczej ziemi" z sobą samym w roli głównej. Mimo miażdżących opinii krytyków i otrzymania Złotej Maliny dla najgorszego reżysera, fani byli zachwyceni, a film z czasem doczekał się miana kultowego. W latach 2003 - 2009 Seagal pojawiał się niemal wyłącznie w produkcjach skierowanych bezpośrednio na rynek kina domowego. Na wielki ekran powrócił w wieku 59 lat w kasowej "Maczecie". Wyjątkowo wcielił się tam w czarny charakter - narkotykowego bossa, jednego z przeciwników tytułowego bohatera. Dalekowschodnie sztuki walki i film to nie jedyne zainteresowania Seagala. Równie znaczące miejsce w jego życiu zajmuje muzyka. Kiedy ogląda się ekranowe popisy aktora, trudno uwierzyć, że jest znakomitym gitarzystą, mającym na koncie występy z legendami bluesa B.B. Kingiem, Bo Diddleyem, Johnem Lee Hookerem czy Clarencem "Gatemouth" Brownem.

SPRAWDŹ NAJBLIŻSZE PREMIERY FILMOWE

CZYTAJ BLOGI FILMOWE

OGLĄDAJ MAGAZYN AKTUALNOŚCI FILMOWE

Bez litości: odc. 5
reżyseria:
Kanada/USA, 2011
W Seattle dochodzi do wojny między japońską Yakuzą a meksykańskim gangiem MS-13.
serial sensacyjny
Bez litości: odc. 5