PREMIERA

2012.01.02

CANAL+ PREMIUM

Bez litości

True Justice: Deadly Crossing

Kanada/USA, 2011

reżyseria:

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: serial sensacyjny

czas trwania: 87 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Elijah Kane (Steven Seagal) stoi na czele tajnego zespołu, który walczy z przestępczością w północno-zachodniej części Stanów. Jako szef jednostki jest szanowany za honor i odwagę, jego przeszłość spowija jednak mgła.

Umiejętność zachowania zimnej krwi w sytuacjach zagrożenia skłania do przypuszczeń, że pracował dla wojska. Teraz Kane i jego zespół stawiają czoła kryminalistom najróżniejszej maści, z poświęceniem infiltrując środowiska przestępcze. Członkowie miejskich gangów wiedzą, że ta jednostka nie zawaha się przed użyciem najnikczemniejszych środków. Nie zawsze jest im jednak z tym łatwo, czego nie ukrywa szczególnie Juliet (Meghan Ory), stojąca w hierarchii zaraz za Kanem. Choć często ma zastrzeżenia odnośnie metod pracy dowódcy, podziwia jego poczucie sprawiedliwości i zwyczaj stawania w obronie słabszych. Pozostali członkowie ekipy: Andre (William 'Big Sleeps' Stewart) i Radner (Warren Christie) wciąż się uczą. Są świadomi, że trwając u boku Kane'a narażają się na zemstę jego najzagorzalszych wrogów. Do zespołu dołącza Sarah (Sarah Lind). Szybko dowodzi, że jest dobrą policjantką, ale musi nauczyć się reguł gry obowiązujących w zespole, przede wszystkim dyskrecji. Grupa rozpoczyna śledztwo w sprawie brutalnego morderstwa pary sklepikarzy. Prowadzi ono do szajki dilerów narkotykowych powiązanych z rosyjską mafią.

Steven Seagal od ponad dwóch dekad pozostaje jednym z symboli kina akcji. Popularność przyniósł mu już debiut w "Nico - poza prawem" (1988), gdzie po raz pierwszy wcielił się w wielokrotnie później powtarzaną rolę szlachetnego policjanta o nieprzeciętnych umiejętnościach walki wręcz. Film utorował Seagalowi drogę do światowej kariery, a w Polsce okazał się jednym z większych hitów ery wideo. Posiadacz 7 dana aikido wyrobił sobie markę w takich tytułach, jak: "Wygrać ze śmiercią", "Wybraniec śmierci", dwie części "Liberatora", "Krytyczna decyzja" czy "Nieuchwytny". Wkrótce sama obecność na ekranie przestała mu wystarczać. W 1994 roku stanął za kamerą "Na zabójczej ziemi" z sobą samym w roli głównej. Mimo miażdżących opinii krytyków i otrzymania Złotej Maliny dla najgorszego reżysera, fani byli zachwyceni, a film z czasem doczekał się miana kultowego. W latach 2003 - 2009 Seagal pojawiał się niemal wyłącznie w produkcjach skierowanych bezpośrednio na rynek kina domowego. Na wielki ekran powrócił w wieku 59 lat w kasowej "Maczecie". Wyjątkowo wcielił się tam w czarny charakter - narkotykowego bossa, jednego z przeciwników tytułowego bohatera. Dalekowschodnie sztuki walki i film to nie jedyne zainteresowania Seagala. Równie znaczące miejsce w jego życiu zajmuje muzyka. Kiedy ogląda się ekranowe popisy aktora, trudno uwierzyć, że jest znakomitym gitarzystą, mającym na koncie występy z legendami bluesa B.B. Kingiem, Bo Diddleyem, Johnem Lee Hookerem czy Clarencem "Gatemouth" Brownem.

Składający się z 13 odcinków (CANAL+ pokazuje każdorazowo dwa) serial akcji "Bez litości" to najnowsza propozycja Seagala, który ponownie wkracza do akcji jako nieustraszony stróż prawa, tym razem jednak działa zespołowo, stojąc na czele policyjnej jednostki do zadań specjalnych z Seattle. W serialu stolica muzyki grunge, kojarzona dotychczas z produkcjami romantycznymi, pokazuje swoje mroczne oblicze. Jako pomysłodawca i producent Seagal miał decydujący wpływ na każdy element przedsięwzięcia. Reżyserię części otwierającej serię powierzył KEONIEMU WAXMANOWI, z którym pracował wcześniej nad "Niebezpiecznym człowiekiem" i "Protektorem". Sam wcielił się w centralną postać, charyzmatycznego dowódcę oddziału Elijaha Kane'a. "Kane jest odbiciem moich doświadczeń z czasu pobytu w Japonii, gdzie zgłębiałem sztuki walki w ich oryginalnym kształcie i próbowałem zrozumieć tamtejszą kulturę. Myślę, że jest mi bliski, dlatego że jest prawdziwym wojownikiem, w rodzaju tych, którzy niegdyś trenowali w Japonii. Treningi dają mu wytchnienie od chaosu, który otacza go na co dzień w pracy" - mówi o swojej postaci. W jednostce Kane'a przeważają młodzi policjanci. W jedną z jego najbliższych współpracowniczek wciela się Meghan Ory ("South Beach", "Przynęty"). "Na planie panowała koleżeńska atmosfera. Steven był naturalnym liderem zespołu zawsze gotowy udzielić cennych wskazówek, w jaki sposób policjanci się poruszają czy noszą broń. Wspaniale było mieć na planie kogoś z tak ogromnym doświadczeniem" - chwaliła pracę z Seagalem aktorka. W ekipie znaleźli się ponadto: Sarah Lind ("Severed", "W obliczu przeznaczenia"), Warren Christie ("Powrót na October Road", "Apollo 18") oraz William 'Big Sleeps' Stewart ("50/50"). W pierwszej części produkcji Seagala gościnnie pojawia się także Gil Bellows. Kanadyjski aktor, znany z serialu "Ally McBeal", wciela się w przebiegłego narkotykowego barona, Rosjanina Nikoliego Putina, z którym policjantom z Seattle przychodzi się zmierzyć.

BEZ LITOŚCI ODC. 2
True Justice: Dark Vengeance
W najmroczniejszych rejonach Seattle seryjny morderca napada na blondwłose striptizerki. Elijah Kane (Steven Seagal) i jego specjalna jednostka dochodzeniowa muszą go wytropić, zanim uderzy kolejny raz. Poszlaki prowadzą do tajemniczego zabójcy o pseudonimie "Black Magic", który przy zwłokach ofiar pozostawia chińskie znaki magiczne. Zbrodniarz nie daje szans ekipie Kane'a, za każdym razem udaje mu się zbiec. Ponieważ wszystkie zamordowane kobiety były podobne do Sarah Montgomery (Sarah Lind), która niedawno dołączyła do jednostki, dziewczyna zostaje przynętą. Wspierający ekipę kryminolog Tanaka (George Takei) ostrzega Sarah przed niebezpieczeństwem, jednak mimo to kobieta zgadza się zatrudnić w nocnym klubie jako tancerka i spróbować zwabić mordercę. Wszystko komplikuje się, kiedy Sarah znika bez śladu, a oddział Kane'a zaczyna dręczyć irytujący reporter Miles Toole (Michael Eklund).

"Bez litości"- serial o działalności tajnej jednostki policji, walczącej z falą przestępczości w Seattle - to w głównej mierze dzieło jednego człowieka, legendy kina akcji Stevena Seagala. Blisko 60-letni aktor, przeżywający renesans za sprawą występu w "Maczecie" Roberta Rodrigueza, napisał scenariusz i wyprodukował 13-odcinkowy cykl (CANAL+ pokazuje po dwa za jednym razem). Tym razem centralną postacią staje się Sarah, mająca za zadanie ściągnąć na siebie uwagę nieuchwytnego mordercy. Grająca policjantkę Sarah Lind opowiada o sytuacji, w jakiej znajduje się jej bohaterka: "To dla niej prawdziwy chrzest bojowy w jednostce Kane'a... Sarah decyduje się być przynętą, bo wygląda dokładnie tak, jak zamordowane striptizerki. Zostaje porwana i omal nie kończy się to dla niej śmiercią". Steven Seagal dołożył starań, by każdy odcinek policyjnej sagi uświetniali goście specjalni. Do roli kryminologa Tanaki zaprosił więc tym razem George'a Takei, znanego przede wszystkim z roli kapitana Hikaru Sulu w filmach i serialach "Star Trek". "Zrobił wiele dla społeczności azjatyckiej w USA, równie wiele osiągnął jako aktor. Wspaniale było zobaczyć go podczas pracy, wcielającego się w obdarzonego czarnym humorem Tanakę" - komplementuje aktora pomysłodawca serii. W jedną z jego najbliższych współpracowniczek głównego bohatera wciela się Meghan Ory ("South Beach", "Przynęty"). "Na planie panowała koleżeńska atmosfera. Steven był naturalnym liderem zespołu zawsze gotowy udzielić cennych wskazówek, w jaki sposób policjanci się poruszają czy noszą broń. Wspaniale było mieć na planie kogoś z tak ogromnym doświadczeniem" - chwaliła pracę z Seagalem aktorka. W ekipie znaleźli się ponadto: Sarah Lind ("Severed", "W obliczu przeznaczenia"), Warren Christie ("Powrót na October Road", "Apollo 18") oraz William 'Big Sleeps' Stewart ("50/50").

BEZ LITOŚCI ODC. 3
True Justice: Street Wars
Elijah Kane (Steven Seagal) i jego oddział do zadań specjalnych podejmują kolejny wyścig z czasem. Tym razem muszą rozszyfrować sprawę wyjątkowo toksycznych narkotyków, które zabijają młodych mieszkańców Seattle. Trujące tabletki z symbolem "E" pochodzą z nieznanego źródła, a liczba ich ofiar rośnie w zastraszającym tempie. Śledztwo jest utrudnione z powodu nieobecności Radnera (Warren Christie), pracującego nad inną sprawą w Kalifornii. Do zespołu dołącza w związku z tym bratanek majora, irytujący Brad Gates (Kyle Cassie). Wkrótce okazuje się, że prawa ręka Kane'a, Andre Mason (William 'Big Sleeps' Stewart), ukrywa coś przed partnerami, narażając ich na niebezpieczeństwo. Jego sekret jest związany z kolejnym zadaniem jednostki, wytypowanej do ochrony ekscentrycznego dokumentalisty (Byron Mann), który ma zrobić materiał o slumsach Seattle. Śledztwo w sprawie tabletek doprowadza w końcu policjantów do dobrze im znanego i mało znaczącego w środowisku dealera Paula (Nathaniel DeVeaux), który podejmując się handlu śmiercionośnym narkotykiem, zadziera z nieodpowiednimi ludźmi i zostaje uprowadzony.

BEZ LITOŚCI ODC. 4
True Justice: Lethal Justice
Seattle żyje nadchodzącymi wyborami. Policyjna ekipa Elijaha Kane'a (Steven Seagal) trafia na trop niebezpiecznej organizacji rasistowskiej, która zamierza nie bacząc na środki odnieść zwycięstwo. Zadanie rozpracowania grupy przypada Radnerowi (Warren Christie). W tej przedwyborczej gorączce pojawia się w mieście tajemniczy snajper, który zabija mieszkańców. Podejrzenie pada na dawnego kompana Elijaha z wojska, Birda (Ryan Robbins), który cierpi na zespół stresu pourazowego. Tymczasem prokurator okręgowej Lisie Clayton (Tia Carrere) nie udaje się doprowadzić do uznania winnym seryjnego gwałciciela. Dla Juliet (Meghan Ory), która sama padła ofiarą gwałtu, sprawa nabiera cech osobistej misji. Andre (William Stewart) musi mieć na nią oko, by nie dopuściła się wymierzenia podejrzanemu sprawiedliwości na własną rękę..

BEZ LITOŚCI ODC. 5
True Justice: Brotherhood
W Seattle dochodzi do wojny między japońską Yakuzą a meksykańskim gangiem MS-13. Radner (Warren Christie) i Sarah (Sarah Lind) odwiedzają nielegalne kasyno należące do Japończyków, by tam wdać się w bójkę z braćmi Ichiro (Hiro Kanagawa) i Kenjiro Yamazaki (Warren Takeuchi). Ludzie Yakuzy gotowi są na zemstę na policjantach za ten incydent, ale mają też na pieńku z Meksykanami, którzy ingerują w ich handel narkotykami. Zapowiada się brutalna konfrontacja. Tymczasem Elijah Kane (Steven Seagal) musi zająć się inną sprawą. Do jednego z lokalnych banków wtargnął zdesperowany, uzbrojony mężczyzna, Leroy Jacobs (Frank Cassini), który obwinia instytucję za utratę domu i kłopoty w życiu osobistym. Antyterroryści proszą o pomoc Kane'a, który zna Leroya.

BEZ LITOŚCI ODC. 6
True Justice: Urban Warfare
Ludzie Kane'a - Mason (William Stewart) i Radner (Warren Christie) - zostają ciężko pobici przez zamaskowanych mężczyzn, których wyszkolenie wskazuje na związki z armią. Elijah (Steven Seagal) jest zmuszony wyjawić podwładnym swoją wojskową przeszłość. Okazuje się, iż znajomość taktyk szpiegowskich, uzbrojenia i metod walki wyniósł ze służby w wywiadzie antyterrorystycznym. Sarah (Sarah Lind) i Juliet (Meghan Ory) zostają poproszone przez porucznik Humphreys (Rachel Luttrell) o pomoc w śledztwie w sprawie kolejnego seryjnego gwałciciela. Wydarzenia komplikują się, gdy policjantki odnajdują kobietę zabitą w sposób, który nawet dla doświadczonych detektywów wydaje się wstrząsający. Jakby tego było mało, w Seattle pojawia się rosyjski gang, handlujący diamentami na czarnym rynku.

SPRAWDŹ NAJBLIŻSZE PREMIERY FILMOWE

CZYTAJ BLOGI FILMOWE

OGLĄDAJ MAGAZYN AKTUALNOŚCI FILMOWE

Bez litości
reżyseria:
Kanada/USA, 2011
Elijah Kane (Steven Seagal) stoi na czele tajnego zespołu, który walczy z przestępczością w północno-zachodniej części Stanów. Jako szef jednostki jest szanowany za honor i odwagę, jego przeszłość spowija jednak mgła.
serial sensacyjny
Bez litości
3,5 5 1 23