Fox

PREMIERA

2004.06.27

CANAL+ PREMIUM

Bez przedawnienia

High Crimes

USA, 2002

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: thriller

czas trwania: 110 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Małżeństwo Claire (Ashley Judd) i Toma (James Caviezel) Kubików uchodzi za wzorowe: piękny dom, udane życie zawodowe i wielka miłość, którą manifestują przy każdej okazji. Wkrótce jednak to uczucie zostanie wystawione na ciężką próbę.

Pewnego dnia podczas zakupów agenci FBI aresztują Toma. Claire, wzięta adwokatka, postanawia sama bronić męża. Prawda o przeszłości ukochanego jest jednak szokująca. Okazuje się, że przed kilkunastu laty Tom - jako Ronald Chapman - służył w amerykańskiej armii w Salwadorze i podczas rutynowej akcji mającej na celu schwytanie przywódcy rebeliantów zabił dziewięcioro niewinnych ludzi. Claire nie wierzy, by jej mąż był zdolny do takiej zbrodni, a on wszystkiemu zaprzecza. Uważa, że został wrobiony przez rzeczywistych sprawców masakry. Oskarżenia ciążące na Tomie są poważne i musi być sądzony przed Trybunałem Wojskowym. Armia przydziela mu też swojego obrońcę - młodego i niedoświadczonego porucznika Terrence'a Embry'ego (Adam Scott). Claire zdaje sobie sprawę, że mają małe szanse na wygraną i prosi o pomoc byłego prawnika wojskowego Charlesa Grimesa (Morgan Freeman). We trójkę rozpoczynają prywatne śledztwo, które przynosi zaskakujące rezultaty.

"Bez przedawnienia" to ekranizacja bestsellerowej powieści kryminalnej Josepha Findera z gwiazdorską obsadą: Morgan Freeman ("Siedem"), Ashley Judd ("Frida") i Jim Caviezel ("Pasja"). Joseph Finder to ceniony za Oceanem autor powieści o wątkach sensacyjno-politycznych. Reżyserię "Bez przedawnienia" powierzono, więc CARLOWI FRANKLINOWI specjalizującemu się w trzymających w napięciu thrillerach, tj.: "W bagnie Los Angeles" i "Jeden fałszywy ruch". Odtwarzający główne role Ashley Judd i Morgan Freeman spotkali się wcześniej na planie innego dreszczowca - "Kolekcjonera" Gary'ego Fledera. Judd pamiętana jest poza tym z filmów "Dym", "Czas zabijania", "Serce nie sługa", "Boskie sekrety siostrzanego stowarzyszenia Ya-Ya" czy "Frida". Freeman był nominowany do Oscara za "Wożąc panią Daisy" (Złoty Glob i nagroda na MFF w Berlinie), "Skazanych na Shawshank" i "Street Smart". W bogatej filmografii aktora są takie hity, jak: "Robin Hood: książę złodziei", "Epidemia", "Siedem", "Amistad", "W sieci pająka" i "Suma wszystkich strachów". Dwójce aktorów partnerują: odtwórca roli Jezusa w "Pasji" Jim Caviezel ("Cienka czerwona linia", "Oczy anioła", "Hrabia Monte Christo") i Amanda Peet (serial tv "Jack i Jill" oraz "Jak ugryźć 10 milionów", "Twarda laska", "Zmiana pasa").


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO

WASZE OPINIE

Chris

bardzo dobry film, zaskakujace zakonczenie. warto obejrzec

Mateusz

Wojskowy thriller ze świetną rolą Morgana Freemana,który udowadnia,że nawet w poważnym obrazie jest czas na odrobinę humoru.Polecam ku przestrodze przed wojskowymi.
Bez przedawnienia
reżyseria:
USA, 2002
Małżeństwo Claire (Ashley Judd) i Toma (James Caviezel) Kubików uchodzi za wzorowe: piękny dom, udane życie zawodowe i wielka miłość, którą manifestują przy każdej okazji. Wkrótce jednak to uczucie zostanie wystawione na ciężką próbę.
thriller
Bez przedawnienia
5,0 5 1 3