PREMIERA

2013.09.12

CANAL+ PREMIUM

Bez wstydu

Maskeblomstfamilien

Norwegia, 2010

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: dramat

Ocena filmu

0.00

Opis

Tragiczna historia niełatwego dorastania w nowym filmie Pettera Næssa - reżysera "Ellinga".

Oslo, rok 1951. Na świat przychodzi pierwsze, długo oczekiwane dziecko Lillian (Maria Bonnevie) i Amunda (Eindride Eidsvold). Rodzi się jako hermafrodyta, ale jego rodzice podejmują decyzję, że wychowają go jak chłopca. Mija 15 lat i Adrian (Marcus Aarnseth) dorasta nie wiedząc kim naprawdę jest. Nastolatek żyje w atmosferze kłamstw, sam nie potrafi poradzić sobie ze swoją odmiennością, a w najbliższych mu osobach nie znajduje żadnego wsparcia.

Film jest ekranizacją powieści Larsa Saabye'a Christensena - uznanego norweskiego pisarza. Reżyser "Bez wstydu" PETTER NÆSS w 2002 zdobył Nagrodę Publiczności na Warszawskim Międzynarodowym Festiwalu Filmowym za film "Elling".


CZYTAJ BLOGI FILMOWE CANAL+

WASZE OPINIE

art1970

Blue-Gray właściwie już wszystko napisał o tym filmie. Zgadzam się z jego opinią w stu procentach. Od siebie dodam tylko, że jest to dla mnie największe zaskoczenie "in plus" tego miesiąca. Świetne kino, mimo, że nie będzie podobało się każdemu.

Blue-Grey

Znakomicie zrobione norweskie kino. Trafny dobór muzyki, wysmakowana gra światłocieni, perfekcyjne ujmowanie scen, chłodnawa kolorystyka, ale wcale nie chłodne i czasem bardzo skomplikowane dusze bohaterów - czyli to wszystko, co tak cenię u skandynawskich filmowców.
Film przejmujący i ciekawy. Nieczęsto możemy na ekranie trafić na podobnie trudny temat. Szczególne brawa należą się odtwórcy głównej roli - Marcusowi Aarnsethowi. Całkiem nieźle i przekonująco wcielił on się w postać wrażliwego i bardzo inteligentnego nastolatka, którego życie skazało na dziwaczną dla pospolitego świata odmienność.
Polecam.
Bez wstydu
reżyseria:
Norwegia, 2010
Tragiczna historia niełatwego dorastania w nowym filmie Pettera Næssa - reżysera "Ellinga".
dramat
Bez wstydu
3,8 5 1 10