PREMIERA

2014.02.23

CANAL+ PREMIUM

Bez wytchnienia

Restless

Wlk. Brytania, 2012

reżyseria:

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: miniserial

czas trwania: 2 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Świat Ruth Gilmartin zostaje wywrócony do góry nogami, gdy dowiaduje się, że jej matka jest z pochodzenia Rosjanką, a w czasie wojny była szpiegiem brytyjskiego wywiadu.

Latem 1976 roku Ruth Gilmartin (Michelle Dockery) odwiedza matkę, która mieszka na angileskiej prowincji. Sally (Charlotte Rampling) chce wyznać córce, że od 30 lat prowadził podwójne życie. Przyznaje, że naprawdę nazywa się Eva Delectorskaya, a w czasie wojny szpiegowała na rzecz brytyjskiego wywiadu. Jej historia zaczyna się w Paryżu w 1939 roku. Eva (Hayley Attwell) zostaje zrekrutowana do służb przez intrygującego Lucasa Romera (Rufus Sewell). Podczas szkolenia wybucha między nimi romans, jednak wkrótce muszą się rozstać. Romer wysyła dziewczynę do USA z ważną misją wciągnięcia sojusznika w wojnę. Operacja nie udaje się, załapana w pułapkę Eva musi uciekać i ukrywać się przez kolejne lata. Teraz chce to zmienić i postanawia z pomocą córki odnaleźć Lucasa Romera, aktualnie barona Mansfielda of Hampton Cleeve (Michael Gambon).

Dwuczęściowy miniserial BBC i Sundance Channel "Bez wytchnienia" jest adaptacją powieści Williama Boyda, który napisał też do niego scenariusz. - "Możliwość przeniesienia na ekran powieści w formie 3-godzinnego miniserialu jest luksusem, który daje tylko telewizja" - mówi Boyd. Dzięki temu autor nie tylko opowiada czarującą historię o miłości i zdradzie, ale rzuca też światło na jeden z mało znanych aspektów II wojny światowej, jakim są stosunki brytyjskich i amerykańskich tajnych służb w tym okresie. Reżyserią zajął się EDWARD HALL (seriale "Downton Abbey", "Królestwo"). Na planie z lat 40. w roli Evy i Lucasa spotkali się Hayley Atwell ("Captain America: Pierwsze starcie", "Księżna") i Rufus Sewell ("Iluzjonista", "Mroczne miasto"), którzy kilka lat wcześniej grali wspólnie w znanym widzom CANAL+ serialu "Filary ziemi". W latach 70. Evę i Lucasa zagrali Charlotte Rampling ("Melancholia", "Basen") oraz Michael Gambon (seria "Harry Potter", "Ósma strona"). W córkę Evy - Ruth Gilmartin - wcieliła się znana z serialu "Downton Abbey" Michelle Dockery.
Bez wytchnienia
reżyseria:
Wlk. Brytania, 2012
Świat Ruth Gilmartin zostaje wywrócony do góry nogami, gdy dowiaduje się, że jej matka jest z pochodzenia Rosjanką, a w czasie wojny była szpiegiem brytyjskiego wywiadu.
miniserial
Bez wytchnienia
4,6 5 1 36