PREMIERA

2010.06.25

CANAL+ PREMIUM

BEZKARNI

Braquo

Francja, 2009

,

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: serial sensacyjny

czas trwania: 50 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Bohaterami serialu jest czwórka funkcjonariuszy paryskiej policji kryminalnej. Po tym, jak niesłuszne oskarżenia popchnęły komendanta paryskiej policji kryminalnej Maksa Rossiego (Olivier Rabourdin) do samobójstwa, czwórka podległych mu oficerów decyduje się przekroczyć granice prawa w imię oczyszczenia go z zarzutów.

Na czele stoi przyjaciel zmarłego policjanta, Eddy Caplan (Jean-Hugues Anglade), który inicjuje większość działań grupy. W jej skład wchodzą także Walter Morlighem (Joseph Malerba), Roxane Delgado (Karole Rocher) oraz Théo Vachewski (Nicolas Duvauchelle). Wspólnie starają się przeciwstawić machinie administracyjnej, która doprowadziła ich zwierzchnika i przyjaciela do śmierci. Wplątują się w walkę na śmierć i życie na dwa fronty, bowiem ich przeciwnikami są nie tylko kryminaliści, ale także IGS, instytucja nadzorująca pracę policji. Reprezentuje ją Vogel (Geoffroy Thiebaut), który wraz ze swoimi ludźmi stosuje coraz bardziej okrutne metody, by udowodnić czwórce kryminalnych niesubordynację, łamanie prawa i niestosowanie się do procedur. Jego celem jest zniszczenie grupy Eddy'iego i definitywne zamknięcie sprawy samobójstwa Maksa Rossiego.

"Bezkarni" to serial, który rozmachem realizacyjnym, a co za tym idzie nakładami finansowymi dorównuje wysokobudżetowym filmom pełnometrażowym. Nadanie produkcji takiego charakteru zapewniło zaangażowanie ekipy, mającej we Francji duże doświadczenie w realizacji thrillerów sensacyjnych. Głównym reżyserem serialu został FRÉDÉRIC SCHOENDOERFFER, który zadebiutował nominowanymi do Cezara "Scenami zbrodni", a potem nakręcił widowiskowy thriller szpiegowski "Tajni agenci" z Vincentem Casselem i Moniką Bellucci oraz brutalnie realistycznych i gwałtownych "Żołnierzy mafii". Przy realizacji "Bezkarnych" pracował z OLIVIEREM MARCHALEM, współtwórcą scenariusza i reżyserem kilku odcinków serii. Marchal słynie z mrocznych i trzymających w napięciu obrazów o cynicznych gliniarzach, nie zawsze wiernych pryncypiom zawodu. Nie cieszy się w związku z tym sympatią francuskich stróżów prawa, zwłaszcza że zanim poświęcił się X muzie, spędził dziesięć lat w mundurze oficera policji i doskonale zna realia tej pracy. Jako reżyser zadebiutował w 2002 roku elektryzującym "Tajniakiem" z Anne Parillaud. Trzy lata później nakręcił "36" (36 Quai des Orfèvres), ośmiokrotnie nominowany do Cezara dramat policyjny z Gérardem Depardieu i Danielem Auteuilem w rolach głównych, który w kinach obejrzało niemal 2 miliony Francuzów. Marchal wyreżyserował także pokazywany mroczny kryminał "MR 73", w którym ponownie zaangażował Auteuila w roli kompletnie załamanego policjanta, który ma okazję zrehabilitować się za popełnione błędy i szansę ukoić ból po stracie rodziny. Podczas realizacji "Bezkarnych" Marchal przyznawał, że mniej trudności sprawia mu zrobienie pełnego metrażu i zawarcie w nim wszystkich szczegółów, na których zależy autorom. Według niego w pracy nad serialem paradoksalnie nie ma tego komfortu, bo jest określony czas antenowy i przekroczenie go nie wchodzi w grę. Stąd najpewniej wynika szybkie tempo "Bezkarnych", które jest wielkim atutem produkcji. Oprócz błyskawicznego rozwoju akcji i jej licznych zwrotów, w serialu zwraca uwagę montaż, nadający zdarzeniom energię i rozpęd. Historia czwórki zbuntowanych oficerów paryskiej policji kryminalnej rozgrywa się w złowrogiej, mrocznej atmosferze i nie brakuje w niej agresji i przemocy.

W obsadzie znalazł się m.in. Jean-Hugues Anglade, jeden z najpopularniejszych współczesnych aktorów znad Sekwany, który zdobył serca publiczności, a także nagrodę Cezara występem w "Królowej Margot". U jego boku zagrał Nicolas Duvauchelle, znany z takich filmów, jak "Snowboardzista", "Decydujący skok" czy "Les corps impatients", za który był nominowany do Cezara w kategorii "najbardziej obiecujący aktor". W serialu pojawia się także Karole Rocher, aktorka popularna przede wszystkim dzięki rolom w filmach Sylvie Verheyde "Brat" i "Stella".

ODCINEK 1.

W kwaterze głównej policji kryminalnej komendant Rossi (Olivier Rabourdin) przekracza swoje uprawnienia podczas przesłuchania Benaïssy (Adrien Saint-Joré), podejrzanego o związek z brutalnym morderstwem. Wkrótce Rossi zostaje posądzony o tortury i próbę gwałtu. Do akcji wkracza IGS, która już od jakiegoś czasu depcze mu po piętach, usiłując go skompromitować. W obliczu niesłusznych, rujnujących jego reputację oskarżeń komendant popełnia samobójstwo. Tymczasem agenci Eddy Caplan (Jean-Hugues Anglade) i Walter Morlighem (Joseph Malerba) z pomocą Théo Vachewskiego (Nicolas Duvauchelle) i Roxane Delgado (Karole Rocher) natrafiają na ślad ukrywającego się przed policją niebezpiecznego bandyty Lemoine'a (Alain Figlarz).
Premiera: piątek, 7 maja 2010, godz. 23:00

ODCINEK 2.

Przypadkowe morderstwo.
Czwórka zbuntowanych policjantów - Eddy (Jean-Hugues Anglade), Théo (Nicolas Duvauchelle), Walter (Joseph Malerba) i Roxane (Karole Rocher) - porywa Benaïssę, podejrzanego o związek z brutalnym morderstwem. Kryminalistę przesłuchiwał komendant Rossi tuż przed tym, jak został fałszywie oskarżony o nadużycie władzy, w wyniku czego popełnił samobójstwo. Policjanci chcą zmusić Benaïssę do podania nazwisk współpracowników. W trakcie przesłuchania Théo przypadkowo zabija bandytę. Mimo zapewnienia sobie alibi, czwórka oficerów śledczych trafia na celownik prokuratury oraz IGS, instytucji kontrolującej działalność policji. Przesłuchuje ich bezwzględny Vogel (Geoffroy Thiebaut).
Premiera: piątek, 14 maja 2010, godz. 23:00

ODCINEK 3.

Spirala przemocy.
Spirala przemocy coraz mocniej pochłania czwórkę policjantów. Eddy i Walter zabijają sutenerów, którym drugi z gliniarzy winien był pieniądze. Théo, dzięki swoim kontaktom, wpada na trop grupy odpowiedzialnej za serię napadów z bronią. Przyparty do muru przez Lemoine'a zdradza, że zadenuncjował go własny adwokat. Roxane zamartwia się o kolegów, którzy mają coraz poważniejsze kłopoty.
Premiera: piątek, 21 maja 2010, godz. 23:00

ODCINEK 4.

Walter porwany.
W wyniku eksplozji Eddy Caplan zostaje ranny i trafia do szpitala. Przeciwko niemu i trójce jego przyjaciół toczy się oficjalne śledztwo. Trafiają pod jeszcze ściślejszy i bardziej uciążliwy nadzór IGS. Reprezentujący tę instytucję Vogel (Geoffroy Thiebaut) ma dzięki temu pełną swobodę w działaniach, mających na celu zlikwidowanie ekipy zbuntowanych policjantów. Tymczasem Walter zostaje uprowadzony. Porywacze żądają 200 tysięcy euro okupu. Sprawa nie może wyjść na jaw. By go uwolnić Eddy i Théo musza więc znów działać poza prawem. Premiera: piątek, 28 maja 2010, godz. 23:00

ODCINEK 5.

Eddy i Théo wchodzą w spółkę z ukrywającym się przed policją Lemoinem, by wspólnie dokonać napadu z bronią. Celem jest uzyskanie pieniędzy na okup za Waltera. Lemoine wyprowadza jednak detektywów w pole - na miejscu czeka na nich policja. Udaje im się uciec dzięki Roxane, którą muszą teraz wtajemniczyć w sprawę uprowadzenia Waltera. Pomagającemu zbuntowanym kryminalnym Bordierowi udaje się zidentyfikować porywacza. Jest nim najemnik i zwyrodnialec, znany w środowisku jako Zoran.
Premiera: piątek, 4 czerwca 2010, godz. 23:00


ODCINEK 6.

Ojciec Roxane umiera na zawał. Dochodzi do tego krótko po pełnej pogróżek wizycie Vogela. W tym czasie Eddy i Théo odnajdują Lemoine'a, który oszukał ich i wystawił policji. Okazuje się, że na komisariacie jest film, na którym istnieje możliwość rozpoznania dwóch kryminalnych uczestniczących w napadzie z bronią. Bordierowi udaje się zlokalizować kryjówkę Zorana, gdzie jest przetrzymywany wycieńczony torturami Walter. To Bordier wraz z grupą składającą się z innych ekspolicjantów interweniuje w kwestii Waltera, przez co Vogel nie dostaje dowodów przeciwko Eddy'iemu i jego ekipie. Poszukiwanie ich przybiera co raz bardziej sadystyczne i bezwzględne formy.
Premiera: piątek, 11 czerwca 2010, godz. 23:00

ODCINEK 7.
OCRB, Centralne Biuro do Walki z Przestępczością (francuski odpowiednik FBI) zajmuje się sprawą śmierci adwokata niebezpiecznego przestępcy Lemoine'a. Nielojalność prawnika wobec Lemoine'a zdradził bandycie przyparty do muru Théo. Teraz wraz z kolegami musi pierwszy go dopaść, aby uniknąć wyjścia na jaw konszachtów, które z nim miał. Walter i Théo przesłuchują kumpla Lemoine'a, tymczasem Eddy próbuje zlokalizować poszukiwanego poprzez jednego ze swoich informatorów. Mimo wysiłków policjantów, komendant OCRB dociera do Lemoine'e w tym samym czasie, co oni.
Premiera: piątek, 18 czerwca 2010, godz. 23:00

ODCINEK 8.
Oficer Marceau przesłuchuje zatrzymanego Lemoine'a. Ten jednak odmawia jakichkolwiek zeznań - chce rozmawiać tylko z Eddym Caplanem. Przychodzi czas na konfrontację zaciekłych wrogów. Lemoine zobowiązuje się milczeć pod warunkiem, że gliniarz załatwi mu zwolnienie z aresztu w ciągu 48 godzin. W tym czasie współpracownik Vogela, który nie jest w stanie zaakceptować stosowanych przez niego metod, donosi na niego zwierzchnikom.
Premiera: piątek, 25 czerwca 2010, godz. 23:00

WIĘCEJ O SERIALU

WASZE OPINIE

kszykszy

Czy wiadomo kiedy będzie w polskim C+ druga
seria? Francuski już ją emituje.

Daze

Jest już drugi sezon we francuskim canalu. Wie ktoś może kiedy będzie u nas?

kris3

Witam,
A gdzie można obejrzeć przegapiony odcinek ????
BEZKARNI
Francja, 2009
Bohaterami serialu jest czwórka funkcjonariuszy paryskiej policji kryminalnej. Po tym, jak niesłuszne oskarżenia popchnęły komendanta paryskiej policji kryminalnej Maksa Rossiego (Olivier Rabourdin) do samobójstwa, czwórka podległych mu oficerów decyduje się przekroczyć granice prawa w imię oczyszczenia go z zarzutów.
serial sensacyjny
BEZKARNI
4,4 5 1 119