PREMIERA

2012.05.31

CANAL+ PREMIUM

BEZMIAR MIŁOŚCI

Sea of Love

USA, 1989

reżyseria:

obsada: , , , ,

Obsada filmu

gatunek: thriller

czas trwania: 108 min

Ocena filmu

0.00

Opis

Historia namiętnego romansu policjanta i podejrzanej ze świetnymi rolami Ala Pacino oraz uwodzicielskiej Ellen Barkin.

Nowojorski detektyw policyjny Frank Keller (Al Pacino) i jego partner Touhy Sherman (John Goodman) otrzymują sprawę zabójstwa samotnego mężczyzny w średnich wieku w jego własnym mieszkaniu. Napastnik strzelał do ofiary z bliskiej odległości i na miejscu zdarzenia zostawił grającą płytę, singiel "Sea of Love". Wkrótce dochodzi do dwóch kolejnych morderstw popełnionych w identycznych okolicznościach. Głównymi dowodami w sprawie są odciski palców i niedopałki papierosów ze śladami szminki. Detektywi ustalają, że zamordowani zakreślali w czasopismach ogłoszenia kobiet, poszukujących męskiego towarzystwa. Z poszlaki tej wynika, że zabójczynią może być autorka jednego z anonimowych anonsów. Policjanci postanawiają zorganizować zasadzkę. W poszukującego towarzystwa mężczyznę wciela Frank Keller. Telefon na biurku detektywa często dzwoni. W ten sposób Frank poznaje trzydziestoletnią Helen Cruger (Ellen Barkin). Atrakcyjna blondynka nie ma alibi, staje się jedną z głównych podejrzanych w prowadzonej sprawie, pomimo to Keller zakochuje się w niej bez pamięci.

"Bezmiar miłości" w reżyserii HAROLDA BECKERA ("Ludzie miasta", "Kod Merkury", "Teren prywatny") został zrealizowany na podstawie scenariusza Richarda Price'a (nominacja do Oscara za "Kolor pieniędzy") i nawiązuje do kina noir z lat 40. Reżyser z dużym wyczuciem i w błyskotliwy sposób utrzymuje napięcie, opierając się na niełatwym do rozwiązania splocie kłamstw, dwuznaczności, podejrzeń i oszustw. Suspens uzyskano dzięki w miarę długiemu utrzymywaniu w tajemnicy uczucia, które nie idzie w parze ze służbowym obowiązkiem bohatera, a sam pomysł na film został wykorzystany dwa lata później w przeboju "Nagi instynkt".

Filmem Harolda Beckera powrócił na ekrany pauzujący trzy lata po źle przyjętej "Rewolucji" Al Pacino ("Rekrut", "88 minut", "Zawodowcy", "Sprawa zamknięta"). Siedmiokrotnie nominowany przez Akademię zdobywca Oscara, czterokrotnie uhonorowany Złotym Globem i nagrodą BAFTA aktor nawiązuje swoją kreacją do policjanta Serpico z filmu Sidneya Lumeta. Detektyw Frank Keller z nowojorskiego wydziału zabójstw ma opinię niezawodnego policjanta. Na taką opinię pracował dwadzieścia lat, ale teraz jest sfrustrowany perspektywą bliskiej emerytury. Rozwiedziony - żona zostawiła go dla kolegi z pracy - przeżywa kryzys. W roli zmysłowej femme fatale występuje dwukrotnie nominowana do Złotego Globu Ellen Barkin ("Ocean's 13", "Gliniarze z Brooklynu", "Łzy szczęścia"). Helen w jej wykonaniu jest atrakcyjna i zagadkowa. Jest cyniczną podrywaczką, mądrą kobietą, a jednocześnie bezbronną, czułą dziewczyną. Jako partner w śledztwie prowadzonym przez Kellera wyróżnia się John Goodman ("Jack, jakiego nie znacie", "Czerwony stan", "Artysta").

Scenę finałową na ulicy nakręcono w środku dnia, a ludzie mijający aktorów nie byli statystami. Zdjęcia wnętrz powstały w Toronto, plenery na Manhattanie. Ich autorem jest Ronnie Taylor ("Gandhi", "Krzyk wolności", "Bezsenność"). Muzykę skomponował Trevor Jones ("Ostatni Mohikanin", "Teoria chaosu", "Uczeń Merlina").
BEZMIAR MIŁOŚCI
reżyseria:
USA, 1989
Historia namiętnego romansu policjanta i podejrzanej ze świetnymi rolami Ala Pacino oraz uwodzicielskiej Ellen Barkin.
thriller
BEZMIAR MIŁOŚCI
4,6 5 1 21