AGAINST GRAVITY Sp z o.o.

PREMIERA

2013.05.16

CANAL+ PREMIUM

Biała noc

Sleepless Night / Nuit blanche

Belgia/Francja/Luksemburg, 2011

reżyseria:

obsada: , , ,

Obsada filmu

gatunek: thriller

Ocena filmu

0.00

Opis

Paryski policjant Vincent (Tomer Sisley) wraz z kolegą z pracy organizują napad na kurierów przewożących torbę pełną kokainy.

Udaje im się przejąć towar, ale ginie jeden z kurierów, a sam Vincent zostaje rozpoznany. Akcja rozwściecza szefa lokalnej mafii, który porywa syna policjanta, żądając zwrotu narkotyków. Policjant niesie torbę z kokainą do prowadzonego przez mafię klubu nocnego. Pada tam ofiarą skomplikowanej intrygi, w której biorą udział członkowie konkurencyjnych gangów i skorumpowani kumple Vincenta z policji.

"Biała noc" to francuski thriller pełen pościgów samochodowych, strzelanin i bijatyk, który można polecić miłośnikom filmów Quentina Tarantino i Johna Woo. Reżyser FRÉDÉRIC JARDIN przyznaje, że w pracy nad stroną wizualną filmu wzorował się na "Requiem dla snu" Darrena Aronofsky'ego. Jego wizję wprowadził w życie operator Tom Stern, na stałe współpracujący z Clintem Eastwoodem (m.in. "Gran Torino"). Scenariusz napisał zaś z Olivierem Douyère'em i Nicolasem Saada. Muzykę skomponował Nicolas Errèra. Główną rolę zagrał Tomer Sisley, znany polskim widzom m.in. z filmów "Largo Winch". Na planie towarzyszą mu Birol Ünel jako Yilmaz, Joey Starr jako Feydek i Julien Boisselier w roli Lacombe'a.

WASZE OPINIE

Blue-Grey

Europejska perełka filmu sensacyjnego. Dramaturgiczne mistrzostwo scenariusza, świetne zdjęcia Toma Sterna, niezłe aktorstwo. A do tego dynamiczne natężenie zwrotów akcji, szczypta trafnego humoru, wciągające sceny walki i nienatrętna dawka wzniosłych - ale i zupełnie naturalnych - ojcowskich uczuć. Mnie ta historia podobała się bardzo i przykuła do ekranu od pierwszej do ostatniej minuty. Polecam - nie możecie przegapić.
Biała noc
reżyseria:
Belgia/Francja/Luksemburg, 2011
Paryski policjant Vincent (Tomer Sisley) wraz z kolegą z pracy organizują napad na kurierów przewożących torbę pełną kokainy.
thriller
Biała noc
4,5 5 1 8